کارگاه
۹۵ چهارشنبه ۰۸ اردیبهشت

نشست نقد و بررسی ویژه برنامه های نوروزی سیما عصر سه شنبه در غیاب مسئولان و با حضور مخاطبان در مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب برگزار شد.

به گزارش روز سه شنبه خبرنگار حوزه صدا و سیمای ایرنا، در حالیکه از هفته ها قبل عنوان شده بود این نشست با حضور مسئولان سیما برگزار می شود؛ هیچ یک از مسئولان در آن حضور نداشتند.
در ابتدای این نشست مجری برنامه از حضار خواست با استفاده از برگه های نظرسنجی نظر خود را نسبت به برنامه های نوروزی سیما اعلام کنند سپس از موافقان و مخالفان خواست در چهار دقیقه موافقت یا مخالفت خود را با هر یک از برنامه ها با دلیل بیان کنند.
بیشتر حضار برنامه های دورهمی، خندوانه و شب کوک که از شبکه نسیم پخش می شود را برنامه های موفق سیما می دانستند و مخالفان هم فقدان تفکر و هدفمندی را از دلایل خود در عدم موفقیت برنامه ها ذکر کردند.
عده ای دیگر نیز نظرسنجی های مرکز پژوهش و افکارسنجی صداوسیما را در مورد برنامه ها ناقص می دانستند زیرا به گفته آنان این مرکز در خبر خود به جای اینکه درصد بیننده های برنامه ای را اعلام کند به میزان رضایت بیننده ها از یک برنامه بسنده می کند.
در این برنامه همچنین قسمت هایی از ویژه برنامه سال تحویل شبکه های مختلف پخش و نقد شد.
بیشتر حضار تنها نام یکی دو برنامه را می توانستند به یاد آورده و ذکر کنند بعضی هم به این نکته اشاره کردند که سیما چند روز قبل از سال نو سریال شبکه یک را تغییر داد.
صداوسیما در نوروز ۹۵ با سه سریال از شبکه های یک، دو و سه و همچنین برنامه های گفت و گو محور و جنگ های خانوادگی از شبکه های نسیم و شبکه سه میزبان خانواده ها بود.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران