تصویر ثابت

نفرات برتر
آخرين بروزرساني :۱۳ اردیبهشت ۹۵ ساعت ۱۲:۵۱
۹۵ چهارشنبه ۰۸ اردیبهشت

مدیر عامل خانه کتاب می گوید: امسال به دلیل استقبال بی نظیر ناشران از بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب، غرفه ها با متراژ کمتر در اختیار آنها قرار می گیرد.

به گزارش ایرنا، در حالیکه برخی گمانه زنی ها از استقبال اندک مردم و ناشران از بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب به دلیل مسافت و دوری راه حکایت دارد، اما مدیرعامل خانه کتاب این مطلب را رد کرده و در پاسخ به این سوال ایرنا می گوید: این مطالب شایعه ای بیش نیست.
مجید غلامی جلیسه با بیان اینکه استقبال زیاد ناشران از این دوره از نمایشگاه باعث شده حتی متراژهای برخی از غرفه ها کاهش پیدا کند، افزود: این اقدام به منظور پاسخ به استقبال بوده است، بنابراین هیچ ریزش و افتی را در تعداد ناشران نداشتیم.
وی ادامه داد: برخی با ایجاد جو ناسالم تلاش دارند فضای نمایشگاه را زیر سوال ببرند در حالیکه مردم سراسر کشور منتظر این رویداد فرهنگی هستند و به طور قطع استقبال خوبی را از بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران شاهد خواهیم بود.
مدیرعامل خانه کتاب تفاوت عمده این دوره از نمایشگاه را با نمایشگاه های سالهای گذشته مکان برگزاری آن دانست و گفت: مجموعه شهر آفتاب کاملا با استانداردهای بین المللی و ویژگی های یک نمایشگاه کتاب مطابقت دارد.
به گفته وی، دوستداران کتاب می توانند امسال با دغدغه کمتر از نمایشگاه بین المللی کتاب استفاده بهینه داشته باشند.
غلامی جلیسه درباره علل پایین بودن سرانه مطالعه در کشور یادآور شد: مردمی کتابخوان داریم، اما دسترسی نداشتن آنها به کتاب از دلایل کاهش مطالعه است، در طرح عیدانه کتاب با شعار «عیدی به یکدیگر کتاب دهیم» و طرح های مشابه، شاهد حضور فعال و استقبال بی نظیر دوستداران کتاب بودیم.
وی با بیان اینکه این طرح نشان داد مردم عطش مطالعه و کتابخوانی دارند، تصریح کرد: آنها دسترسی به کتاب با هزینه کمتر را ندارند از این رو نمایشگاه کتاب تهران در ابتدا دسترسی علاقمندان را به کتاب افزایش داده و سپس هزینه های آنها را برای خرید این کالای فرهنگی کاهش می دهد.
به گفته غلامی جلیسه، این دو عامل سبب افزایش سطح مطالعه و زمان مطالعه بین مردم می شود.
بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران با شعار «فردا برای خواندن دیر است» از ۱۵تا ۲۵ اردیبهشت در مجموعه نمایشگاهی شهرآفتاب برگزار می شود.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.5 + 4 ؟