تصویر ثابت

نفرات برتر
آخرين بروزرساني :۱۹ تیر ۹۵ ساعت ۱۲:۴۶
۹۵ چهارشنبه ۰۸ اردیبهشت

به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، حجت الاسلام و المسلمین سید توحید عاملی قائم مقام مرکز آموزش قوه قضائیه در مراسم تحلیف ۲۲۵ کارآموز قضایی که صبح امروز در ساختمان مرکزی قوه قضاییه برگزار شد، اظهارکرد: از این تعداد کارآموز قضایی، ۱۰۳ نفر داوطلبان حوزوی و الباقی جزو داوطلبان دانشگاهی محسوب می شوند و تعداد ۱۳۱ نفر از طریق جذب اختصاصی وارد دوره کارآموزی شده اند.

وی ادامه داد: سیاست های جذب دستگاه قضا از اواخر سال ۹۰ شروع شد و برنامه ریزی ها به گونه ای انجام شد که توانستیم از تمام ظرفیت ها به نحو احسن استفاده کنیم که با لطف الهی و تلاش همکاران تا پایان سال ۹۴ ، تعداد ۳۷۰۰ نفر از افراد آغاز به کارشدند.

حجت الاسلام عاملی اضافه کرد: در سال ۹۵، ۱۱۰۰ نفر از کارآموزان فارغ التحصیل خواهند شد و از این طریق ۴۸۰۰ نفر وارد دستگاه قضایی خواهند شد.

وی با اشاره به شاخص های کیفی جذب بیان کرد: حسب تدبیر معاون منابع انسانی قوه قضاییه از همان ابتدا کارگروه استانداردسازی آزمون ها تشریح شد و مرکب از اساتید و قضات عالی رتبه و کارشناسان سازمان سنجش و هیئت علمی بود که  آزمون های مختلف ورودی قضاوت را در مراحل مختلف رصد و گزارش هایی را اخذ می کردند.

قائم مقام مرکز آموزش قوه قضائیه اضافه کرد: در سال ۹۲ آزمون تشریحی که یکی از قدرتمندترین  ابزارهای سنجش علمی افراد بود در مجموعه آزمون های ورودی اضافه کردیم و در بحث استاندارد سازی سوالات آزمون را این کارگروه بررسی می کردند و در خصوص سطح سوالات به جمع بندی می رسیدند و در حال حاضر می توان ادعا کرد که حسب اذعان کارشناسان سازمان سنجش سوالات این آزمون جزو استاندارد ترین آزمون درسطح کشور است.

وی همچنین گفت: کارگروه دیگری که در جهت شاخصهای کیفی فعال بود کارگروه برنامه ریزی سنجش شخصیت است که به نتایج خوبی دست یافته است و برای اولین بار در کشور شاخص های شخصیتی تعریف شده است و حسب اذعان انجمن روانشاسی ایران برای اولین بار این شاخص تعریف شده است.

حجت الاسلام عاملی با اشاره به بحث دوره آزمایشی داوطلبان بیان کرد: حسب تصیمیات انجام شده بنا داریم در دوره آزمایشی هم برنامه های متعدد آموزشی اجرا شود.

قائم مقام مرکز آموزش قوه قضائیه افزود: برای اولین بار محل خدمت داوطلبان در بدو ورود و در مرحله آزمون ورودی تعیین می شود که در سال ۹۴ برهمین اساس عمل شد  و براساس اولویت هایی که داوطلبان پرکرده بودند و امتیازات علمی که کسب کرده محل خدمتشان تعیین و کارنامه آزمون با قید استان محل خدمت صادر شده است و امیدواریم درسال ۹۶ هم معضل کمبود نیروی انسانی در مناطق محروم هم رفع شود.

وی تصریح کرد: در ۲۷ فروردین ماه آزمون قضاوت در مناطق محروم با حضور ۲۶۰۰ نفر در استان های کرمان، سیستان و بلوچستان، خوزستان، بوشهر و هرمزگان برگزار کردیم و اوراق در حال تصحیح است.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.3 - 8 ؟