تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ سه شنبه ۰۷ اردیبهشت

جایزه محمد امین (ص) سی و چهارمین جشنواره بین المللی فیلم فجر به فیلم سینمایی ازدواج با عشق در کابل به کارگردانی امین پلنگی تعلق گرفت.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، آیین اختتامیه سی و چهارمین جشنواره جهانی فیلم فجر امروز دوشنبه ۶ اردیبهشت با حضور نامزدها بخش های مختلف در تالار وحدت برگزار شد.
امسال برای دومین بار بود که بخش بین الملل جشنواره فیلم فجر جدا از بخش ملی و در اردیبهشت ماه برگزار شده است.
جشنواره جهانی فیلم فجر امسال در دو بخش رقابتی مسابقه بین الملل (سینما سعادت) و پانورامای فیلم های کشورهای آسیایی و اسلامی (جلوه گاه شرق) برگزار شد که در هر بخش ۱۳ فیلم خارجی و ۳ فیلم ایرانی با یکدیگر رقابت کردند.
جشنواره جشنواره ها (جام جهان نما)، نمایش های ویژه (مستندها و یادبودها)، مرورها و بزرگداشت ها، دارالفنون (باشگاه استعدادیابی جشنواره فیلم فجر با حضور برخی فیلمسازان جوان منطقه)، برنامه های دانشجویی کلاس درس اساتید، کارگاه آموزشی و هم اندیشی از دیگر غیر رقابتی و جنبی این جشنواره بوده است.
بر اساس این گزارش جایزه محمد امین (ص) برای بهترین اثر در بازتاب ارزش های اخلاقی و کرامت انسانی به فیلم سینمایی ازدواج با عشق در کابل به کارگردانی امین پلنگی اهدا شد.
رضا کیانیان برای اهدای جایزه محمد امین (ص) روی سن رفت و گفت: این جایزه برای نخستین بار اهدا می شود.
بر اساس این گزارش حاضران در مراسم زمانی که تیزر معرفی هیات داوران بخش اصلی پخش شد، سینماگران ایرانی ناصر تقوایی و مجید مجیدی را بیشتر تشویق کردند.
جایزه بهترین فیلم کوتاه و ۱۰۰ میلیون ریال جایزه نقدی به فیلم سینمایی دیدن تعلق گرفت.
جایزه بهترین بازیگر زن و ۱۰۰ میلیون ریال جایزه نقدی نیز به پانته آ پناهی ها برای بازی در نفس اهدا شد.
سیمرغ سیمین بهترین بازیگر مرد و ۱۰۰ میلیون جایزه نقدی به سیمون جانسون تیودور برای فیلم قوچ ها اهدا شد.
سیمرغ سیمین بهترین فیلمنامه و ۱۰۰ میلیون ریال جایزه نقدی به اماما هنگامه سقوط یک درخت رسید.
سیمرغ سیمین بهترین کارگردانی و ۱۰۰ میلیون ریال جایزه نقدی به امین آلپر برای جنون از کشور ترکیه اهدا شد.
همچنین سیمرغ سیمین جایزه ویژه هیات داوران برای بهترین دستاورد هنری به اروند ساخته پوریا آذربایجانی اهدا شد.
هیات داوران بخش سینمای سعادت را ناصر تقوایی و مجید مجیدی از ایران به همراه، ژوانگ‌‌ ژوانگ تیان از کشور چین، خوزه لوئیس گوئرین از اسپانیا، زینب آتاکان از ترکیه امانوئل پرووستاز فرانسه، ایو فلتاز کشور استونی تشکیل می دادند.
هیات داوران بخش جلوه گاه شرق ( سینمای آسیا و کشورهای اسلامی) نیز هنرمندان چون گلاب آدینه از ایران، صحرا کریمی از افغانستان، جاوید جعفری از هندوستان، اسماعیل فروخی از مراکش و ماریا ترسا کاوینا از کشور ایتالیا اشاره کرد.
هیات داوران بین المذاهب را نیز اشتفان فوئرنر از کشور آلمان، ماگالی ون ریس از کشور فرانسه و سید مصطفی محقق داماد از کشور ایران تشکیل داده اند.
سی و چهارمین جشنواره جهانی فیلم فجر به دبیری سیدرضا میر کریمی از اول تا ششم اردیبهشت ماه در پردیس چارسو برگزار و امشب با معرفی برگزیدگان در بخش های مختلف به کار خود پایان می دهد.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.7 + 3 ؟