تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ دوشنبه ۰۶ اردیبهشت

کنسرت ‘تبادل دوستی بین ایران و فرانسه’ در قالب برنامه شب فرهنگ دو کشور با حضور گردشگران و هنرمندان فرانسوی در تالار حافظ شیراز برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا در این کنسرت موسیقی که شامگاه یکشنبه در شیراز برگزار و با استقبال مردم روبرو شد، گیوم وِنسال، هنرمند فرانسوی و نوازنده مشهور پیانو نیز با اجرای قطعاتی به هنرنمایی پرداخت.
** فرهنگ زبان مشترک همه انسان ها
در حاشیه این آیین رئیس انجمن موسیقی استان فارس به خبرنگار ایرنا گفت: برای برگزاری کنسرت موسیقی تبادل دوستی ایران و فرانسه ۱۴۰ گردشگر فرانسوی به شهر شیراز سفر کرده اند که در این برنامه ۲۰ هنرمند فرانسوی با هنرنمایی خود فرهنگ کشورشان را به مردم ما معرفی کردند.
هدایت رضایی افزود: ایران و فارس از کشورهای برخوردار و غنی در زمینه های مختلف فرهنگی است که تبادل فرهنگ ما با کشورهای دیگر اقدامی شایسته و مثبت در جهت معرفی بهتر کشور، فرهنگ و مردمان است.
وی بیان کرد: فرهنگ زبان مشترک همه انسان هاست که تبادل فرهنگ، صلح و دوستی بیشتر مردم دنیا را در پی دارد.
** مردم فرانسه مشتاق فرهنگ ایران و شیراز
مدیر ارکستر الیانس فرانسه نیز گفت: فرهنگ مردم ایران در جهان بسیار پر رونق و شناخته شده است و بسیاری از مردم و هنرمندان کشور فرانسه مشتاق سفر به ایران و آشنایی بیشتر با فرهنگ غنی مردم این سرزمین هستند.
کارولین کرین سنتوز اظهارداشت: سفر من و همراهانم به ایران و شیراز بسیار دلنشین و لذت بخش است و ما بسیار علاقمند به شناخت بیشتر مردم ایران و فرهنگ آنها هستیم.
وی با بیان اینکه هدف از سفر ما به کشور ایران معرفی و شناساندن بیشتر فرهنگ کشور و مردم فرانسه به مردم ایران است اضافه کرد: کنسرت تبادل دوستی بین ایران و فرانسه عامل پیوند و دوستی بیشتر و عمیق مردم دو کشور است.
او ادامه داد: برگزاری چنین برنامه هایی پایه های دوستی مردم دو کشور استوار تر می کند.
** فرهنگ ایران، افتخاری در جهان
مسئول برگزاری کنسرت تبادل دوستی بین ایران و فرانسه هم گفت: فرهنگ ایران علاوه بر مردم ما، افتخار بسیاری از مردم در جهان است زیرا فرهنگ و تمدن ما تمام بشریت را در بر می گیرد.
پژمان معمارزاده عنوان داشت: گردهمایی هنرمندان ایران و فرانسه با هدف معرفی بیشتر فرهنگ مردم ایران زمین به سرآمدان فرانسه است.
وی افزود: مردم و گردشگران کشور فرانسه بسیار علاقه مند به آشنایی با فرهنگ مردم مناطق مختلف ایران هستند و شناخت خرده فرهنگ های ایرانی برای آنها بسیار لذت بخش و هیجان انگیز است.
در این برنامه که با حضور فرهنگوران و هنرمندان استان فارس و ۱۴۰ نفر از گردشگران کشور فرانسه در شیراز برگزار شد، ۲۰ هنرمند موسیقی این کشور به هنرنمایی پرداختند.
این گروه گردشگران فرانسوی در سفر به ایران علاوه بر شیراز از شهرهای شهرهای اصفهان، یزد، کرمان و تهران دیدن کردند و با فرهنگ مردم این شهرها آشنا شدند.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.8 + 7 ؟