تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ شنبه ۰۴ اردیبهشت

به گزارش گروه حقوقی وقضایی خبرگزاری میزان به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان چهارمحال و بختیاری، در این نشست حجت الاسلام والمسلمین محمد موحدی آزاد نظام جمهوری اسلامی را نظامی علوی دانست که قوانین آن بر پایه اسلام، شریعت و الگوی قسط و عدالت علی(ع) بنا نهاده شده است.

وی با برشمردن برخی خصوصیات و ویژگی‌های بارز امیرالمومنین(ع) و حکومت علوی خاطرنشان کرد: دارا بودن تقوا، پرهیزکاری و دوری جستن از ظلم سه ویژگی برتر در عدالت و خلافت علی(ع) بر مسلمین است که ما نیز به عنوان شیعیان و پیروان آن حضرت وظیفه داریم با الگو پذیری و کسب  فضایل و کمالات اخلاقی در راه احقاق حق مردم و گسترش عدالت در جامعه بکوشیم.

دادستان دادسرای انتظامی قضات دارا بودن اطلاعات و دانش کافی و استفاده از تجربیات دیگران در کنار برخورداری از تقوای الهی و سعه صدر را لازمه امر قضاوت دانسته و یادآور شد: بهره گیری از قضات باتجربه و ارتقاء سطح آگاهی و بینش همواره باید مورد توجه همه قضات به ویژه قضات جوان و تازه کار باشد.

وی در ادامه با اشاره به عملکرد مطلوب قضات و کادر قضایی استان چهارمحال و بختیاری این استان را یکی از منضبط ترین و سالم‌ترین استان‌های کشور از حیث عملکرد و فعالیت قضایی دانست.

حجت الاسلام والمسلمین موحدی میزان کیفرخواست‌های صادر شده برای قضات استان چهارمحال و بختیاری را طی سال گذشته بسیار پایین عنوان و گفت: طی ۴ ماهه گذشته با عملکرد خوب قضات در کشور و اخذ تدابیر صورت گرفته تعداد کیفرخواست‌های صادر در دادسرای انتظامی قضات ۳۰درصد کاهش یافته است.

در این نشت علی رنجبر معاون دادستانی دادسرای انتظامی در امور نظارت و ارزشیابی قضات کشور نیز طی سخنانی هدف اصلی از نظارت و ارزشیابی قضات را سنجش دقیق و واقعی عملکرد آنان بیان کرد و افزود: آنچه که موجب حفظ و ارتقای منزلت دستگاه قضا و توسعه عدالت و آرامش در جامعه می‌شود شناسایی و معرفی قضات توانمند و نظارت و سنجش واقعی عملکرد آنان است. وی پیامد این نظارت‌ها را کاهش آسیب‌های احتمالی و صیانت از دستگاه قضایی دانست.

همچنین در این نشست سید عبدالله موسوی رئیس کل دادگستری استان چهارمحال وبختیاری  نتایج بازرسی‌های صورت گرفته را گامی مهم در شناسایی نقط ضعف و قوت دستگاه قضایی دانست.

وی با اشاره به کمبود نیروی قضایی در دادگاه‌های استان چهارمحال وبختیاری به ارائه گزارشی از وضعیت فعلی حوزه‌های قضایی استان پرداخت.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.10 + 1 ؟