تصویر ثابت

نفرات برتر
آخرين بروزرساني :۱۳ اردیبهشت ۹۵ ساعت ۱۲:۵۲
۹۵ شنبه ۰۴ اردیبهشت

علیرضا طبایی می‌گوید: به علت دسترسی دشوار به شهر آفتاب و وضعیت اقتصادی مردم، احتمال استقبال از نمایشگاه کتاب کم است.

این شاعر در گفت‌وگو با خبرنگار ادبیات و کتاب ایسنا، درباره وضعیت نمایشگاه کتاب تهران گفت: به دلیل مشکلات اقتصادی احتمال استقبال آن‌چنانی را از نمایشگاه کتاب تهران نمی‌دهم. ولی به هر حال برنامه‌ای است که باید انجام شود. البته برپایی نمایشگاه کتاب به برنامه‌ریزی‌های پیشین نیاز دارد، اما همین که وقت و فرصتی هم به کتاب اختصاص داده شود خوب است.

او درباره برپایی نمایشگاه کتاب در شهر آفتاب بیان کرد: دور شدن راه و دسترسی سخت به نمایشگاه هم عامل دیگری است که احتمال استقبال را کم می‌کند. البته با راه افتادن مترو این مشکل تا حدی رفع می‌شود.

طبایی با بیان این که «امیدوارم وعده‌هایی که مسئولین چاپ و نشر پیش‌تر داده‌اند، عملی شود»، اظهار کرد: امیدوارم امسال مقداری وضعیت گرفتن مجوز و امکانات چاپ بهتر شود تا افرادی که به امکانات دسترسی ندارند نیز آثارشان را منتشر کنند. این اتفاق باعث می‌شود در بازار کتاب شاهد تنوع بیشتری باشیم.

از علیرضا طبایی در نمایشگاه کتاب امسال، دو کتاب «مادرم ایران» (انتشارات شادان) و «تندر اما ناگهانی‌تر» (انتشارات آوای کلار) در دسترس است.

او درباره آثار در دست تالیف خود نیز گفت: دو کتاب در حال آماده‌سازی نهایی دارم. کتاب گزیده آثارم که از هفت مجموعه گذشته انتخاب شده، آماده انتشار است. تدوین و تالیف این کتاب را به علت آن‌که کتاب‌های پیشینم نایاب بود، انجام دادم.

از طبایی تاکنون این مجموعه شعرها منتشر شده است: «جوانه‏‌های پاییز»، «از نهایت شب»، «خورشیدهای آن‏ سوی دیوار» ، «شاید گناه از عینک من باشد» (برگزیده‌ دومین دوره‌ جایزه‌ی کتاب سال شعر خبرنگاران)، «تندر اما ناگهانی‌تر» و «مادرم ایران».

این شاعر همچنین درباره دومین اثر در دست انتشارش گفت: کتاب «گزارش به آینده» مجموعه‌ای از سروده‌های نیمایی است که تا به‌حال منتشر نشده است. این مجموعه شعرهایی را دربرمی‌گیرد که بعد از «شاید گناه از عینک من باشد» سروده شده‌اند.

علیرضا طبایی، متولد ۱۴ آذر ۱۳۲۳ در شیراز، اولین شعرش را در سال ۱۳۳۷ در مجله‌ «سپید و سیاه» منتشر کرد.

او در زمینه روزنامه‏‌نگاری هم فعالیت داشته که از آن جمله می‌توان به مسئولیت ۱۴ ساله اداره صفحات شعر مجله «جوانان امروز» در دهه ۴۰ اشاره کرد.

بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران ۱۵ تا ۲۵ اردیبهشت در شهر آفتاب برگزار می‌شود.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.7 - 10 ؟