تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ چهارشنبه ۰۱ اردیبهشت

به گزارش گروه حقوقی و قضیی خبرگزاری میزان به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان یزد، محمدرضا حبیبی در جلسه شورای پیشگیری از جرائم انتخاباتی استان یزد که با حضور نامزدها و نمایندگان ستادهای انتخاباتی ۵ شهرستان، تشکیل شده بود اظهار داشت: استان یزد در انتخابات هفتم اسفند از جمله استان‌های بسیار کم حاشیه کشور در برگزاری انتخابات بود که این امر مرهون بلوغ فکری و سیاسی مردم فهیم و فرهیخته استان دارالعباده و هماهنگی و همراهی مسئولان اجرایی، نظارتی، امنیتی و قضایی در استان یزد بود.

وی با اشاره به انتخابات هفتم اسفند که با حضور با شکوه مردم، شادابی اجتماعی و طراوت سیاسی را به همراه داشت ابراز کرد: باید با تعامل، هماهنگی و همراهی بستر برگزاری دور دوم انتخابات را با همان آرامش و امنیتی که در دور اول حاکم بود فراهم آورد.

این مقام قضایی حساسیت‌های احتمالی بین شهرستان‌های برگزار کننده دور دوم را یادآور شد و افزود: حساسیت‌های محلی نباید روی مجریان و سایر مسئولان تأثیری در انجام وظایف محوله بگذارد و همه باید با مدیریت مطلوب و انجام همه امور در چارچوب قانون به برگزاری با شکوه این انتخابات کمک کنند.

وی خاطرنشان کرد: شرایط انتخابات در دور دوم متفاوت با دور اول است و شاید یک نامزد انتخاباتی با چند رأی کمتر و یا بیشتر به مجلس راه یابد که از این رو انتظار است نهایت دقت در برگزاری انتخابات انجام شود تا مبادا وجود شبهاتی منجر به ابطال آراء یک صندوق و تغییر در نتیجه نهایی شود.

رئیس کل دادگستری استان یزد رصد دقیق مسائل و گزارش‌های رسیده را از سوی هیئت‌های اجرایی، نظارتی و امنیتی خواستار شد و تصریح کرد: باید به منظور پیشگیری از هرگونه تنش و التهاب احتمالی همه گزارش‌های رسیده جدی گرفته شود و به جهت عدم ایجاد جو روانی در مراحل اولیه به صورت نامحسوس مورد رصد و بررسی قرار گیرد.

وی تأکید کرد: نامزدها و مسئولان تبلیغات و ستاد‌های انتخاباتی به هیچ وجه به تخریب و توهین  نامزد رقیب نپردازند چرا که بلوغ سیاسی و رشد فکری مردم مانع هرگونه تأثیر گذاری این‌گونه اقدامات در جذب رأی بیشتر خواهد شد و این‌گونه بی اخلاقی‌ها فقط بار منفی کار را افزایش و جو مثبت انتخابات را خراب خواهد کرد.

حبیبی از رصد دقیق فضای مجازی نیز خبر داد و گفت: فضای مجازی نیز به دقت زیر ذره‌بین نظارت است و با هرکس که در این فضا قصد توهین و تخریب و تشنج آفرینی داشته باشد به شدت برخورد خواهد شد.

وی افزود: عده‌ای مترصد مسموم کردن فضای خوب انتخاباتی هستند تا مقاصد خرابکارانه خود را دنبال کنند و ما نباید این فرصت را برای موج سواری این افراد معلوم الحال فراهم آوریم.
رئیس کل دادکستری استان یزد اظهار داشت: به نامزدهای انتخابات نیز توصیه می‌کنیم به مردم وعده‌هایی ندهند که انجام آن از حیطه وظایف و اختیارات نماینده مجلس خارج است، چون بعداً باید پاسخگوی این وعده‌ها به موکلین خود باشند.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.10 + 1 ؟