تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ چهارشنبه ۰۱ اردیبهشت

در ادامه دومین روز از مسابقات تکواندوی قهرمانی آسیا، مردان هوگوپوش دو مدال طلا و یک نقره کسب کردند.

به گزارش “ورزش سه” و به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، در ادامه دومین روز از بیست و دومین دوره مسابقات تکواندو قهرمانی که با حضور ۲۳۹ تکواندوکار از ۳۱ کشور در شهر “مانیلا” فیلیپین در حال برگزاری است ابوالفضل یعقوبی با ۳ پیروزی و یک باخت بر سکوی نایب قهرمانی ایستاد.

یعقوبی برای اینکه مدال نقره این رقابت‌ها را بدست آورد، پس از یک دور استراحت، به ترتیب «احمد دیقابس» از قطر (۴-۲)، «احمد الابال ماجد» از یمن (۱۳-صفر) و «کلامپانگ ناتاوی» از تایلند (۱۳-۶) از پیش رو برداشت اما در فینال این رقابت‌ها پس از تساوی ۱۵-۱۵ در راند طلایی نتیجه را به «سئوک بای کیم» از کره‌جنوبی واگذار کرد.

میرهاشم حسینی تکواندوکار وزن ۵۸- کیلوگرم کشورمان، برای نشان زرین این رقابت‌ها، ابتدا ۸ بر ۵ «یون جو جونگ» از کره جنوبی را شکست داد و در ادامه “تاوین هانپراب” از تایلند را پیش رو داشت که این تکواندوکار در شیاپ چانگ حاضر نشد تا نتیجه بازی به سود حسینی ثبت شود.

او در ادامه این رقابت ها برابر «چین چانگ چین» از چین تایپه با نتیجه ۷ بر یک برنده شد و در مرحله نیمه‌نهایی نیز مقابل «ابراهیم زارمان» از اندونزی به برتری رسید.

حسینی در مرحله پایانی این مسابقات «مولوم تومنبایار» از مغولستان را ۸ بر ۶ شکست داد و با شایستگی بر سکوی قهرمانی قاره کهن ایستاد.

آرمین هادی پور با ۴ پیروزی متوالی مدال طلای وزن ۵۴- کیلوگرم در بیست و دومین دوره مسابقات قهرمانی آسیا را برای کشورمان بدست آورد.

وی پس از یک دور استراحت ابتدا ۶ بر صفر «ابرار خان» از هند را شکست داد، سپس برابر «چین یو وانگ» از چین تایپه با نتیجه ۵ بر ۴ برنده شد و در مرحله نیمه نهایی با غلبه بر «گالیمژان سریکبای» از قزاقستان (۷ بر یک) راهی فینال شد.

نکته مهم این دیدار برتری هادی‌پور با امتیاز ۱۶ بر صفر تا ابتدای راند دوم بود که با اعتراض قزاق‌ها مبنی بر شکسته بودن هوگو ورزشکار این کشور تمام امتیازات هادی‌پور پاک شد و بازی از ابتدا برگزار شد.

تکواندوکار وزن ۵۴- کیلوگرم کشورمان در مرحله فینال نیز «رامنارونگ» از تایلند را با نتیجه ۹ بر ۸ از پیش رو برداشت و برسکوی قهرمانی آسیا تکیه زد.

هدایت تیم ملی تکواندوی مردان کشورمان برعهده سید نعمت خلیفه بعنوان سرمربی و پیام خانلرخانی بعنوان مربی است.
بیست و دومین دوره مسابقات قهرمانی آسیا G4 است و به دارندگان مدال طلا، نقره و برنز به ترتیب ۴۰، ۲۴ و ۱۴٫۴ امتیاز در رنکینگ جهانی و المپیکی تعلق خواهد گرفت.
این دوره از رقابت‌ها از دیروز (دوشنبه) آغاز و به مدت ۳ روز ادامه خواهد داشت.

 به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.3 - 6 ؟