تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ چهارشنبه ۰۱ اردیبهشت

نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی گفت: از مجموع اعتبارات بودجه سال جاری، ۱۱ هزارو ۳۵۰میلیارد ریال به امور فرهنگی حوزه سازمان میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی اختصاص می یابد.

به گزارش ایرنا، غلامرضا کاتب روز سه شنبه در جلسه شورای اداری شهرستان گرمسار افزود: با توجه اختصاص این مبلغ اعتبارات به سازمان میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی ، تحول خوبی در کشور خواهیم داشت.
وی خاطرنشان کرد : اعتبارات این سازمان نسبت به سال گذشته حدود ۴۵درصد افزایش یافته و در یکسال گذشته ۱۹۶اداره از سازمان میراث فرهنگی مجوز گرفتند که مبین تحولات مناسب در ساختار این سازمان است.
کاتب خاطرنشان کرد : گردشگری از جمله صنعت های پردرآمد،پاک و کم هزینه است و باید از تمام این صنعت نهایت بهره برده شود و شهرستان گرمسار از این نظر از ظرفیت های بالای گردشگری برخوردار است.
وی اضافه کرد: گرمسار و آرادان را می توان به عنوان قطب گردشگری در استان به کشور معرفی کرد و تغییر بهره برداری از مجموعه کارخانه پنبه این شهرستان از مهم ترین کارها در این حوزه است.
کاتب تصریح کرد : اگرچه ساختمان کارخانه پنبه این شهرستان ازآثارتاریخی ثبت شده است اما عرصه استفاده آن زیر نظر سازمان جهاد کشاورزی قرار دارد.
وی ادامه داد: در نیمه اول سال ۹۴ قرار بود پروژه های نیمه تمام این شهرستان با تخصیص اعتبار در حدود ۳۰۰میلیارد ریال به بهره برداری برسند ولی تاکنون این اعتبار تخصیص نیافته است و شهرستان خواستار ابلاغیه سال گذشته است.
کاتب از اعلام نشدن قطعی موافقت اصولی دانشگاه گرمسار گلایه کرد و گفت : دانشگاه گرمسار از سال ۹۴ ازمصوبه قانونی برخورداراست و دارای یک هزار و۳۶۰دانشجو است ولی تاکنون موافقت نامه اصولی این دانشگاه قطعی نشده است.
رئیس جمهوری و کاروان تدبیر و امید امروز در سفر یکروزه به استان سمنان سفر کرده است.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.8 + 6 ؟