کارگاه
۹۵ دوشنبه ۳۰ فروردین

به گزارش گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان به نقل از روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب مشهد، جلسه کمیته شناسایی و ساماندهی زنان و دختران آسیب دیده اجتماعی و در معرض خطر استان خراسان رضوی برگزار شد.

در این جلسه که کلیه دستگاهها و سازمانهای عضو و دادیار حوزه معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان رضوی نیز حضور داشت عابدین زاده گفت: این کمیته با سابقه فعالیتی که از سال ۱۳۸۷ تاکنون داشته توانسته است با محوریت کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی در حوزه زنان و دختران آسیب دیده و در معرض آسیب و با برنامه ریزی مدون، برگزاری جلسات به صورت منظم، استفاده از ظرفیت قانونی دستگاه‌ها و استفاده از نظرات کارشناسان مجرب در حوزه آسیب‌های اجتماعی به نتایج مطلوبی در این حوزه دست یابد.

وی افزود: این کمیته متشکل از دستگاه قضایی، اداره کل بهزیستی خراسان رضوی، ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر، پلیس اطلاعات و امنیت اخلاقی خراسان رضوی، سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی خراسان رضوی، دانشگاه علوم پزشکی مشهد و هم چنین کارشناسان مجرب حوزه آسیب‌های اجتماعی می‌باشد.

عابدین زاده ادامه داد: در این جلسه عملکرد کمیته مذکور در سال گذشته تشریح و با استفاده از ظرفیت تمامی دستگاه‌های عضو، برنامه مدونی برای سال ۱۳۹۵ تدوین شد.

دادیار معاونت اجتماعی دادسرای عمومی وانقلاب استان خراسان رضوی گفت: با توجه به کاهش سن آسیب های اجتماعی زنان که از علل عمده آن عواملی چون اختلافات خانوادگی، فقر، تزلزل اعتقادات دینی و اعتیاد می‌باشد لذا تلاش دستگاه‌های عضو در توامندسازی زنان آسیب دیده اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.

این مقام قضایی در پایان گفت: نقش زنان در جامعه به لحاظ مدیریت خانواده و تربیت و مراقبت از فرزندان بسیار حائز اهمیت است و اگر این قشر از جامعه آسیب جدی ببیند قاعدتاً تسری به خانواده و فرزندان خواهد داشت و جامعه نیز از این آسیب مصون نخواهد ماند، پس محوریت فعالیت کمیته بر این مهم بوده و انشاءالله تقویت خواهد شد تا زنی که به علت آسیب های اجتماعی از همه جا طرد شده و پناه و مامنی ندارد بتواند در این پناهگاه اجتماعی قرار گرفته و با آموزش‌های لازم و حمایت‌های خاص مجدداً به آغوش جامعه و خانواده بازگردد.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران