تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ دوشنبه ۳۰ فروردین

مدیر رادیو ایران در مورد برنامه های سال جاری این رادیو و اولویت اقتصاد مقاومتی در آن گفت: ۲۶ عنوان برنامه شامل حدود ۲۰ هزار دقیقه به موضوع یادشده می پردازند.

بهنام احمدپور در گفت وگو با خبرنگار حوزه صداوسیمای ایرنا، روند برنامه های این رادیو را در سال ۹۵ مفصل دانست و گفت: برنامه های جدید ما در سال جدید شامل برنامه های جذاب و سرگرم کننده ای است.
وی ادامه داد: برنامه «مسابقه»؛ شنبه تا چهارشنبه ۱۱:۴۵، برنامه طنز «خنداخند» با رویکرد طنز و سرگرمی؛ شنبه تا چهارشنبه، ۱۶:۴۵، برنامه «رد پای حادثه»؛ با رویکرد بررسی آسیب های اجتماعی جمعه ها ۲۰:۰۰، «زیر آسمان آبی» با محوریت روستا و مسائل روستاییان؛ پنج شنبه ها ۲۲:۰۵ و «نشانی» پرداخت هنرمندانه به سخنان مقام معظم رهبری؛ شنبه تا چهارشنبه ۲۱:۴۵ پخش می شوند.
وی افزود: همچنین دو برنامه از گروه جامعه داریم که پنج شنبه ها ساعت ۱۱:۴۵ و جمعه ها ۱۱:۳۰ با رویکرد اطلاع رسانی در آخر هفته، پخش خواهند شد و هنوز در مورد اسامی آنها تصمیم قطعی گرفته نشده اند ولی در کنداکتور هستند.
مدیر رادیو ایران تصریح کرد: برنامه «دروازه های موفقیت» نیز با رویکرد اقتصاد مردم محور و اقتصاد مقاومتی جمعه ها ساعت ۱۱:۰۰ پخش می شود.
احمدپور در مورد برنامه هایی با موضوع شعار امسال یعنی «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» نیز گفت: پیش بینی شده ۲۶ عنوان برنامه رادیو ایران به موضوع اقتصاد مقاومتی بپردازند که شامل حدود ۲۰ هزار دقیقه در سال ۱۳۹۵ خواهد شد. برنامه هایی با ساختارهای متنوع و متفاوت؛ مثل برنامه های گفت وگو محور، مسابقه، برنامه های کودک و … که از ابعاد مختلف اجتماعی، اقتصادی، مذهبی و تربیتی به اقتصاد مقاومتی خواهند پرداخت و در این باره فرهنگ سازی می کنند.
مدیر رادیو ایران در مورد این برنامه ها نیز گفت: برنامه گفت وگو محور «شناسا» به تهیه کنندگی آرمان ستوده، مستند «روز» هر دو از گروه دانش و اقتصاد، برنامه ترکیبی «ایرانشهر» به تهیه کنندگی مرضیه طبرستانی و مهدی ساعی، برنامه ترکیبی «سلام ایران» به تهیه کنندگی لیدا عرفانیان و آرمان ستوده هر دو از گروه جامعه به موضوع اقتصاد مقاومتی می پردازند.
وی تاکید کرد: البته در برنامه های دیگر نیز به این موضوع پرداخته می شود و حتی در برنامه «شب به خیر کوچولو» به تهیه کنندگی گلریز وکیلی از گروه جامعه، «کوی نشاط» به تهیه کنندگی مهدی ساعی و «رادیو جمعه» به تهیه کنندگی ساجد قدوسیان هر دو از گروه ورزش و تفریحات نیز با زبان کودکان و یا در قالب طنز به این موضوع می پردازیم.
وی در مورد همکاری های گروه اقتصاد این رادیو با میز اقتصاد مقاومتی مرکز پژوهش و افکارسنجی صداوسیما نیز گفت: یکی از اهداف گروه دانش و اقتصاد رادیو ایران، آگاهی بخشی و به عرصه کشاندن نخبگان در عرصه گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی است و اطلاع رسانی شفاف توأم با امیدآفرینی در راستای حفظ منافع ملی می تواند نقش مهمی در تقویت وحدت و انسجام ملی و ایجاد تحرک و نشاط در جامعه داشته باشد. از آنجا که یکی از وظایف میز مطالعاتی اقتصاد مقاومتی گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی است، گروه اقتصاد رادیو ایران می تواند با معرفی کارشناسان خبره اقتصادی کمک موثری به برنامه های اقتصادی گروه دانش و اقتصاد رادیو ایران نماید.
احمدپور تاکید کرد: رادیو ایران به تناسب موضوعات و برنامه های مختلف از مسئولان نهادهای دولتی و اساتید دانشگاهی در برنامه ها دعوت می کند.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.1 - 10 ؟