تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ شنبه ۲۸ فروردین

به گزارش ایرنا از روابط عمومی دیوان عالی کشور، حجت الاسلام و المسلمین منتظری در اولین جلسه هیات عمومی دیوان عالی کشور درسال جاری افزود: رئیس قوه قضائیه دستور اجرایی شدن آن را به معاون راهبردی قوه قضائیه داده است که انشاءالله همین امسال عملی خواهد شد.
وی گفت: از آنجائیکه قبلاً معاون اول دادستان کل کشوربودم ازمسائل و مشکلات و جایگاه دادستانی و دیوان عالی اطلاع کافی دارم و قانون جدید آئین دادرسی کیفری نیزبطورشفاف جایگاه و مسئولیت های دادستانی کل را مشخص کرده، البته از این ظرفیت ها به خوبی استفاده نشده است.
وی نظارت بردادسراها را یکی از وظایف مهم دادستان کل کشوردانست وگفت: آنگونه که باید انجام نشده همین طور اقتصاد مقاومتی که مد نظر مقام معظم رهبری است دربخش مربوط به دستگاه قضایی باید انجام شود.

**مبارزه با مفاسد و دفاع ازحقوق عامه وظایف مهم زمین مانده است
دادستان کل کشوربا بیان اینکه مبارزه با مفاسد و دفاع از حقوق عامه از وظایف مهم زمین مانده است که باید مورد توجه قرارگیرد، افزود: البته باید مشخص شود حقوق عامه ای که دادستان کل موظف به دفاع از آن است چیست ؟ و طریقه دفاع ازحقوق عامه چگونه باید باشد؟ دراین خصوص نیز باید از فکر و دانش بزرگواران و اندیشمندان دستگاه قضایی استفاده شود و امیداورم که پاسخ مثبت بگیریم.
وی با تاکید برلزوم تدوین برنامه ای جامع برای شیوه اجرای وظایف دادستانی کل کشور گفت: بنده برای برنامه هایی که در نظردارم ازشما درخواست یاری می کنم و در نظارت بر حدود ۳۷۰ دادسرا در سراسر کشور که از وظائف دادستانی کل شمرده شده باید حداکثر تلاش و کوشش خود را به کار گیریم و در اجرای منویات مقام معظم رهبری کوشا باشیم.
درادامه حجت الاسلام و المسلمین حسین کریمی که ریاست این جلسه را به عهده داشت، با تاکید برلزوم مستقل بودن دیوان عالی کشور و دادستانی کل کشور از لحاظ تخصیص ردیف بودجه، گفت: به لحاظ اینکه دیوان عالی کشوربودجه خاصی در اختیارندارد دربسیاری از موارد نمی تواند خدماتی درشان و جایگاه قضات عالی رتبه نظام انجام دهد و اززحمات این عزیزان قدردانی نماید.
رئیس دیوان عالی کشور افزود: بنده با تمام وجود تمام قضات دیوان عالی کشور را پاک ترین و شریف ترین انسان ها می دانم و در حد توان در جهت رفاه حال آنها کوتاهی نخواهم کرد و از دادستان کل کشور نیز که دغدغه خدمت به این قضات شریف را دارند درخواست می کنم اولین ماموریت خود را همین مطلب قرار دهند.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.10 + 2 ؟