تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ شنبه ۲۸ فروردین

نمایش «راه مهر، راز سپهر» با تغییراتی در گروه بازی و اجرا از ۲۴ اردیبهشت‌ماه در سالن اصلی تئاترشهر به صحنه می‌رود.

شکرخدا گودرزی کارگردان این نمایش در گفت‌و‌گویی با خبرنگار تئاتر ایسنا با اعلام این مطلب بیان کرد:‌ «راه مهر، راز سپهر» پیش از این در جشنواره سی‌وچهارم تئاتر فجر اجرا شد و قرار است با تغییراتی در نور، دکور و گروه بازیگری به اجرای عمومی برسد.

او اضافه کرد: محمد ساربان در این نمایش دیگر حضور ندارد و قرار است به جای او جلیل فرجاد در کنار محمد صادقی، نوید گودرزی، کاظم هژیرآزاد، ساغر عزیزی، مجید جعفری و مانلی حسین‌پور در این اثر بازی کند.

وی ادامه داد: همچنین محسن گودرزی طراح حرکت، عبدالخالق مصدق طراح نور و ابراهیم حقیقی به عنوان طراح پوستر و بروشور این نمایش به گروه اضافه شدند.

گودرزی با اشاره به اینکه این نمایش برداشتی از داستان «رستم و اسفندیار» شاهنامه است، گفت: این اثر را با نگاهی هرمنوتیک به داستان معروف شاهنامه آماده کرده‌ام و آن را این‌طور دیدم که اولین جنگ دینی در تاریخ اسطوره‌ای به دوره پادشاهی این داستان مربوط می‌شود که بعد از آن زرتشت به عنوان یک پیامبر ظهور کرد و از آنجا که گشتاسب آیین زرتشت را دین رسمی کشور اعلام کرد و اسفندیار هم توسط زرتشت رویین‌تن شد به نبردی با رستم می‌پردازد که کیش مهرپرستی دارد.

او افزود: به نظرم این تقابل به نوعی دینی است که نوعی دیگر از آن را در زمانه حاضر در خاورمیانه و با حضور گروه‌هایی همچون داعش شاهدیم.

این کارگردان تئاتر در پایان با اشاره به بازخوردهای خوبی که از جشنواره گرفته است اظهار کرد: «راه مهر، راز سپهر» را نمایشی براساس یک متن ملی می‌دانم که مردم با آن آشنایی دارند، به همین دلیل طبق برنامه‌ریزی آن را به مناسبت روز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی به صحنه خواهم برد.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.2 - 7 ؟