تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ چهارشنبه ۲۵ فروردین

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، محمد جعفر منتظری روز چهارشنبه در مراسم تودیع و معارفه رییس جدید دیوان عدالت اداری گفت: مدیران اجرایی دستگاه های دولتی بدانند آرای هیات عمومی و شعب دیوان عدالت اداری لازم الاجرا است و اگر این آرا را اجرا نکنند موجب انفصال خدمت آنان خواهد شد.
وی افزود: بحث تعامل با دستگاه های اجرایی خوب بوده است و پرونده های مهم دستگاه های اجرایی که در اجرای احکام استنکاف می کردند ولی ب تعامل خوب که بین دیوان و مدیران و سازمان های دولتی انجام گرفته شده است به خوبی مسایل و مشکلات مورد نظر برطرف شده است.
وی در ادامه گفت: امروز برای احکام اجرایی موانعی در اجرا وجود ندارد و با توجه به مواردی که در قانون پیش بینی کرده ایم هیچ بهانه ای برای عدم اجرای احکام وجود نخواهد داشت.
منتظری در ادامه تصریح کرد: ما باید تلاش کنیم در صدور و اجرای احکام و مقررات نظام اسلامی کشور هم حقوق مردم و هم حقوق بیت المال در نظر گرفته شود.
وی ادامه داد: حساسیت کار در دیوان عدالت این است که اگر مساله ای پیش آید که یک طرف حقوق مردم و طرف دیگر حقوق دولت و بیت المال در میان باشد باید با کار کارشناسی دقیق و قوانین مدنظر کار قرارداده شود تا حقی ضایع نشود.
دادستان کل کشور در ادامه افزود: سیاست های عدالت سه چیز است اول این که تحقق عدالت با تندخویی و درشتی و برخوردهای قهرآمیز انجام نخواهد شد و همچنین قاضی باید ضمن این که با برخورد خوب و با ارامش و نرمش و با قاطعیت تمام به اجرای عدالت بپردازد.
وی در ادامه افزود: دومین مورد از سیاست های عدالت پیگیری و جدیت و تلاش در اجرای عدالت می باشد چرا که تحقق عدالت در کشور و نظام اسلامی اقدامی عملی است و با شعارهای دروغین و سرهم کردن مسائل به نتیجه ای دست نخواهیم یافت.
منتظری در ادامه گفت: و سومین مورد از سیاست های عدالت این سات که همه بایستی چه در مسائل اقتصادی و دیگر مسائل روزانه و عامیانه خود باید فضل و بخشش رعایت شود و میانه روی و جلوگیری از اسراف را سرلوحه کار خود قرار داد.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.4 - 6 ؟