تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ دوشنبه ۲۳ فروردین

تاتنهام موفق شد در خانه با سه گل یونایتد را شکست دهد.

به گزارش وبسایت نود، در آخرین بازی از هفته سی و سوم لیگ برتر انگلیس، تاتنهام در حضور بیش از ۳۵ هزار هوادار، میزبان منچستریونایتد بود.

در حالی که قرار بود این دو تیم از ساعت ۱۹ و ۳۰ دقیقه به وقت تهران، در ورزشگاه وایت هارت لین به مصاف هم بروند، اما به دلیل آنکه اتوبوس باشگاه منچستریونایتد در حرکت از هتل به سمت ورزشگاه تاتنهام، در ترافیک ماند. این دیدار با ۳۰ دقیقه تاخیر، از ساعت ۲۰ آغاز شد.

ترکیب ابتدایی دو تیم برای این بازی به شرح زیر بود:

تاتنهام:

لوریس – واکر – آلدرویلد – فرتونخن – رز – دایر – دمبله – لاملا – اریکسن – دیل الی – کین

ذخیره ها:

سون – میسون – فورم – تریپیه – چادلی – ویمر – کارول

منچستریونایتد:

ده خیا – فوزو منسا – اسمالینگ – بلیند – روخو – اشنایدرلین – کریک – ماتا- لینگارد – مارسیال – رشفورد

ذخیره ها:

رومرو – دارمیان – والنسیا – یانگ – فلینی – هررا – ممفیس

نیمه اول، از نظر خلق موقعیت، سرعت و تحرک گردش توپ، چنگی به دل نزد و دو تیم به ندرت روی دروازه های یکدیگر، فرصت ایجاد کردند. هر دو تیم بازی محتاطانه ای را پیش گرفتند و علیرغم آنکه تیم فن خال در مالکیت توپ و میدان قدری از میزبان سرتر بود، ولی در خلق فرصت گلزنی، کاملاً ناکام بود.

با شروع نیمه دوم، فن خال رشفورد را بیرون کشید و در اقدامی عچیب، یانگ را در نوک خط حمله قرار داد.

یونایتد ۱۵ دقیقه ابتدایی نیمه دوم را بهتر آغاز کرد و مارسیال در دقیقه ۶۳ حرکت انفرادی زیبایی را انجام داد که با واکنش لوریس، او در گلزنی ناکام ماند.

اما در ادامه این تاتنهام بود که در یک چهارم پایانی زمان بازی، تیم برتر میدان بود. یاران پوچتینو طی ۶ دقیقه توفانی، کار تیم فن خال را تمام کردند.

ابتدا در دقیقه ۷۰، دیل الی روی پاس اریکسن و فرار از تله آفساید، موفق شد دروازه ده خیا را باز کند. این گل همچون آب سردی بر پیکر یونایتد بود، تیم فن خال بعد از این گل، کاملاً آشفته عمل کردند و طی ۵ دقیقه بعدی، دو گل دیگر هم دریافت کردند.

ابتدا آلدرویلد دقیقه ۷۴ با یک ضربه سر بازی را ۲-۰ کرد و سپس لاملا با یک بغل پای دقیق، توانست ضربه مهلک بعدی را وارد کند تا اسپرز در طی ۶ دقیقه، سه گل بزند و شکست سختی را به یونایتد تحمیل کند.

تیم میزبان حتی فرصت این را داشت که در ادامه به گل های بعدی برسد، اما ده خیا مانع از گلزنی اسپرز شد.

با این نتیجه، یونایتد با ۵۳ امتیاز در جایگاه پنجم ایستاده است و شانسش برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان کمتر شد.

خلاصه این بازی را اینجا تماشا کنید.

تاتنهام نیز موفق شد با کسب برد در این دیدار، اختلاف با لسترسیتی را در صدر جدول حفظ کند و البته اختلافش را با آرسنال به ۶ امتیاز برساندبه کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.5 - 6 ؟