۹۵ یکشنبه ۲۲ فروردین

مدیر امور زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی گفت: همزمان با سالروز میلاد خجسته حضرت محمد باقر(ع) بانوی اهل کشور اتیوپی از قاره آفریقا در حرم مطهر امام رضا(ع) مسلمان شد و مذهب تشیع را برگزید.

سید جواد هاشمی نژاد عصر شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ‘آلماز مارداس’ بانوی ۲۰ ساله که از شش سال پیش تاکنون در کشور لبنان ساکن است در نخستین تشرف خود به حرم مطهر رضوی به اسلام گروید.
وی با بیان اینکه این بانوی تازه مسلمان انگیزه خود را از پذیرش دین اسلام، اصول عقلایی این دین دانست ادامه داد: مراسم گفتن شهادتین این بانو و گرویدن وی به اسلام با تلاش و پیگیری مدیریت زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی برگزار شد.
او گفت: به این بانوی آفریقایی هدایایی از جمله قرآن مجید به زبان‌ عربی، کتاب انسان ۲۵۰ ساله، گزیده‌ای از زندگی امام رضا(ع)، زندگینامه حضرت فاطمه زهرا(س)، سجاده و چادر نماز و سنگ مضجع به منظور مطالعه و تبرک و تیمن اهدا شد.
مدیر امور زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی همچنین اظهار کرد: پارسال نیز ۱۰ نفر از زائران غیرایرانی که به حرم مطهر رضوی مشرف گردیدند به دین اسلام گرویده و شیعه شدند.
وی افزود: این ۱۰ نفر از کشورهای اروپایی و آمریکایی و به صورت عمده از پیروان دین مسیحیت بودند که در حرم مطهر رضوی شهادتین را بر زبان آوردند، ضمن اینکه آنان همگی زنان و مردانی جوان بودند.
مدیریت امور زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی شامل واحدهای راهنمای زائر، مراسم و محافل، آموزش و نشستهای تخصصی، کلاسهای آموزشی و کارگاههای تخصصی، همایشها، پاسخگویی به مسائل شرعی، بخش ادب و هنر، کاروانها، گردشگران و تشرف به اسلام است.
سالانه حدود ۲۷ میلیون زائر ایرانی و غیرایرانی و گردشگر خارجی به حرم مطهر رضوی وارد می شوند.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران