تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ یکشنبه ۲۲ فروردین

معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به فعالیت های متنوع قرآنی در کشور گفت: امروز در ایران اسلامی تولید آثار هنری برگرفته از قرآن بسیار مورد توجه هنرمندان در حوزه های مختلف قرار دارد.

به گزارش خبرنگار ایرنا سید عباس صالحی روز یکشنبه در آیین افتتاحیه برنامه های هفته قرآن و عترت استان کردستان در سنندج افزود: ایرانیان در طول سالیان متمادی فعالیت های قرآنی فراوانی از ترجمه قرآن تا تفسیرهای متنوع به زبان های مختلف، در قالب های گوناکون و اقتباس های قرآنی انجام داده اند.
وی گفت: بخشی از تحرکات ایران توجه به اقتباس های قرآنی است همانند فیلم های تاریخی قرانی و ساخته های فرج الله سلحشور همچون یوسف پیامبر و فیلم هایی به این سبک که بسیار مورد توجه بوده است.
معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار کرد: ارتباط با قرآن کریم دارای سه لایه شامل ارتباط با الفاظ قرآن، ارتباط با مفاهیم قرآنی و ارتباط وجودی با این کلام الهی است.
وی ادامه داد: قرآن کریم موهبتی است که در اختیار مسلمانان قرار گرفته است و همانگونه که فاصله خلق با خالق بی نهایت است فاصله کلام خالق و مخلوق نیز بی نهایت است.
صالحی اظهار کرد: با این نگاه ، مسلمانان ۱۴ قرن با الفاظ قرآن عشق ورزی کرده و در زمینه های مختلف حفظ، قرائت، ترتیل و غیره، آموزش های فراوانی دیده اند و هنرهای متنوع قرآنی پدید آورده اند.
وی در ادامه با بیان اینکه ارتباط وجودی با قرآن در بخش ایمان و عمل قرآنی خود را ظاهر می کند اظهار امیدواری کرد برگزاری اینگونه برنامه ها موجب شود تا بیشتر در خدمت قران بوده و با مفاهیم انسان ساز کلام الهی ارتباط وجودی پیدا کنیم.
معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: برگزاری هفته قران و عترت در استان های کشور فرصتی است که با لفظ قران آشناتر و مهرورزتر، با مفاهیم قرآن مانوس تر و با جان قرآن پیوند مستحکم تری پیدا کنیم.
استاندار کردستان نیز در این آیین با ابزار خرسندی از تقارن هفته هنر انقلاب با برگزاری هفته قرآن و عترت در استان گفت: بسیار خرسندیم که برنامه ها و فعالیت های سال نو را با هنر انقلاب و هنر قرآنی آغاز می کنیم و بدون شک این مهم اتفاق بسیار مبارکی است.
عبدالمحمد زاهدی از مدیران فرهنگ و ارشاد اسلامی و حوزه هنری کردستان برای برگزاری مناسب برنامه های این دو مناسبت مهم تقدیر و قدردانی کرد.
در ادامه این آیین از خانواده پیمان ویسی شهید شاخص هنرمند استان کردستان که در ارتفاعات شاهو به درجه رفیع شهادت نائل آمده است و همچنین تعدادی از هنرمندان بسیجی تقدیر شد.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.9 + 3 ؟