تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ شنبه ۲۱ فروردین

رئیس فدراسیون فوتیال می گوید از کی‌روش خواستیم در جلسه هیئت رئیسه همه چیز را بگوید و او هم گزارش کاملی از کارهایی که تاکنون انجام داده، مشکلاتی که در تیم ملی وجود دارد و برنامه‌های آینده ارائه کرد.

علی کفاشیان در نشست خبری پس از جلسه سرمربی تیم ملی و اعضای هیات رئیسه فدراسیون فوتبال در حضور خبرنگاران گفت:

از کی‌روش خواستیم بیاید و توضیح بدهد

در ابتدای جلسه امروز هم از کی روش و هم از همکارانش تشکر کردیم، جلسه بحثی که در خصوص کی‌روش داشتیم و نامه استعفایی که او به بنده داده بود، موضوع اصلی به شمار می‌رفت و به همین دلیل از او خواستیم در جلسه حاضر شود. ما از او خواستیم در جلسه حضور داشته باشد و توضیحاتی درباره تیم ملی بدهد.

مشکلات کی‌روش همان مشکلات قبلی بود

کی‌روش امروز گزارش کاملی را ارائه کرد، کارهایی که تاکنون انجام داده، مشکلاتی که در تیم ملی وجود دارد و برنامه‌های آینده را اعلام کرد. مشکلات کی‌روش همان قبلی‌ها بود که نمونه آن خواستن زمین چمن مناسب است که آن را در مقایسه با دیگر کشورها می‌گوید. به طور مثال ما در مقایسه با برخی کشورهای عربی و شرق آسیا که زمین چمن بسیار مناسب دارند شرایط‌ خوبی نداریم، به موقع فراهم نبودن پول برای پرداخت حقوق کادر فنی و پاداش‌ها مشکلات کی‌روش است. ما تاکنون همه دستمزدها و پاداش‌ها را پرداخت کردیم، اما پرداخت ما با تأخیر همراه بوده که کی‌روش این تأخیر را مناسب نمی‌داند. سرمربی تیم ملی همچنین خواستار تسهیلات لازم برای بازیکنان تیم ملی است تا آنها رفت‌وآمد راحتی داشته باشند، در هتل مناسب اقامت کنند و شرایط‌شان خوب باشد.

کی‌روش انتظار دارد نظام وظیفه به بازیکنان مجوز بدهد

یکی از مواردی که مدنظر کی‌روش است انجام بازی‌های تدارکاتی مناسب برای تیم ملی است ضمن اینکه او انتظار دارد از حمایت کامل از اعضای تیم ملی صورت بگیرد چون معتقد است آنان مانند سربازانی هستند که برای مملکت خود می‌جنگندند و انتظار دارند نظام‌وظیفه مجوز بازی کردن آنها را برای تیم ملی بدهد، همانطور که آنها برای باشگاه‌های خود این اجازه را دارند که بازی کنند.

انتقاد کی‌روش از مرکز پزشکی هم بود

یک مرکزی برای بدنسازی تیم ملی بود که کارلوس کی روش طرح آن را داده بود و پیگیر کارهایش بود، آن مرکز بعدا به مرکز پزشکی تبدیل شد و حالا سرمربی تیم ملی به این موضوع انتقاد دارد و می گوید تمام کارهای آن مرکز را برای استفاده فنی تیم ها انجام داده، حالا چرا باید آنجا تبدیل به مرکز پزشکی شود و این موضوع برای او سوال شده است.

کی‌روش حمایت همه جوره و قوی می‌خواهد

در مجموع کی‌روش حمایت خیلی قوی می‌خواهد، ما به دلیل مشکلات مالی که داشتیم با تاخیر و برخی مواقع به صورت ناقص امکانات مدنظر او را فراهم و سعی کردیم کار را پیش ببریم. قرار شد کی‌روش برای قرعه‌کشی رقابت‌های جام جهانی به مالزی برود و منتظر جواب هیئت رئیسه باشد و ما هم پس از بازگشت او پاسخ درخواست‌هایش را بدهیم. اعضای هیئت رئیسه اعتقاد دارند خواسته‌های کی‌روش منطقی بوده و باید فراهم شود چون موفقیت تیم ملی فوتبال ایران خواسته ۷۵ میلیون ایرانی بوده و فوتبال ما این لیاقت را دارد.

هیات رئیسه مخالف فسخ قرارداد کی‌روش

کی‌روش در جلسه گفت من ۴ یا ۵ دوره با تیم‌های مختلف در جام‌ جهانی‌های مختلف حضور داشتم اما بازیکنانی مانند بازیکنان تیم ملی ایران از نظر تلاش و غیرت ندیده‌ام. او همچنین ایرادهای فنی هم گرفت مبنی بر اینکه به امکانات بیشتری نیاز دارد تا برای حضور در جام جهانی کیفیت بازیکنان ایرانی را به سطح کیفیت بازیکنان اروپایی برساند، در مجموع هیات رئیسه استدلال‌های کی‌روش را پذیرفت و مخالف فسخ قرارداد او است.

اسدی و کی روش آشتی کردند

ما تلاش مان را می‌کنیم تا امکانات مدنظر کی‌روش را فراهم کنیم. حتی اسدی دبیرکل فدراسیون فوتبال هم گفت که برای پیشبرد برنامه‌های کی‌روش نهایت دفاع را از این برنامه‌ها انجام داده و کمک می‌کند تا این برنامه‌ها پیش برود و در حال حاضر آنها آشتی هستند. اتفاقا امروز اسدی از کی‌روش تعریف هم کرد به هر حال این مطالب که کی‌روش اعلام کرده حق طبیعی مربی است که برای آمادگی تیم می‌خواهد. اسدی فردی است که حرف‌های منطقی را پذیرفته و حرف‌های غیرمنطقی را نمی‌پذیرد.

ایرادات اساسنامه را بر طرف کرده بودیم

یکی دیگر از مسائلی که در نشست هیئت رئیسه امروز برگزار شد بحث انتخابات و اساسنامه فدراسیون فوتبال بود. از ما خواسته شده اساسنامه سال ۱۳۸۶ را به وزارت فرستاده شود تا به تایید و مصوبه هیئت دولت برسد اما اعضای هیئت رئیسه مخالف این موضوع هستند. ما به آنها اعلام کردیم ایرادهایی در آن اساسنامه وجود دارد که ما آن را در اساسنامه سال ۹۰ برطرف کردیم.

اساسنامه سال ۹۰ به تایید فیفا رسیده

 ضمن اینکه وزارت ورزش بندهایی را مدنظر دارد که می‌خواهد در آن اعمال شود. هیئت رئیسه به این نتیجه رسید که این کار صحیح نیست چون این اساسنامه هم باید به تایید مجمع و پس از آن به تایید فیفا برسد تا قانونی شود. ما به این جمع‌بندی رسیدیم که اساسنامه سال ۹۰ هم مصوبه مجمع را داشته و هم به تایید فیفا رسیده و می‌خواهیم این اساسنامه را برای وزارت ورزش ارسال کنیم تا آنها نیز آن را برای تصویب به دولت بفرستند.

حمایتی از هیچ نامزدی نمی کنم

من هیچ حمایتی از هیچ نامزدی نمی‌کنم چون مسئولیت برگزاری انتخابات را برعهده دارم و این کار را باید در کمال بی طرفی انجام دهم. هر ۴ نفری که کاندیدا شده‌اند افراد با تجربه‌ای هستند که اگر صلاحیت آنها تایید شود می‌توانند کار را در فدراسیون فوتبال پیش ببرند و اگر بخواهند، در پیش بردن کارها من به آنها کمک خواهم کرد.

به غیر چمن، باقی مشکلات قابل حل است

اگر بودجه خاصی که قول تامین شدن آن هم داده شده برای تیم ملی در نظر گرفته شود می‌توانیم مشکلات کادر فنی و تیم ملی را حل کنیم. با اسپانسر جدید هم قرارداد بستیم که قرار است با کیفیت بالا به ما البسه بدهند و این کیفیت از نظر فنی به کادر فنی داده خواهد شد تا آنها آن را تایید کنند. به غیر از بحث چمن که کی‌روش مطرح کرده باقی موارد قابل حل است چون ما می‌خواهیم شرایطی را فراهم کنیم که تیم ملی به جام جهانی برود.

مرکز پزشکی هم در اختیار تیم ملی است

از طرفی مرکز پزشکی نیز هر امکاناتی که تیم ملی بخواهد در اختیار قرار خواهد داد، این مرکز در اختیار تیم ملی است و فقط طبقه بالای آن به قسمت پزشکی تبدیل شده و این کار هم برای این بود که بتوانیم از فیفا بودجه بگیریم که این اتفاق هم افتاد. کاربری آن برای تیم ملی است و هر امکاناتی که بخواهند در  اختیارشان قرار داده خواهد شد.

کی‌روش فسخ کند مشمول خسارت می‌شود

کی‌روش با ما قرارداد دارد اگر بخواهد قراردادش را یکطرفه فسخ کند این موضوع مشمول جریمه و خسارت خواهد شد. کی‌روش حرفه‌ای است و چنین کاری را نمی‌کند و ما هم سعی خواهیم کرد خواسته‌های او را برآورده کنیم. خواسته‌های او طبیعی است که ما هم تلاش خواهیم کرد این امکانات فراهم کنیم و امیدوارم فدراسیون بعدی قوی‌تر این خواسته‌ها را انجام دهد. در مجموع باید بگویم کی روش منتظر پاسخ ماست.

پیشنهاد می‌دهیم بعد از انتخابات اساسنامه اصلاح شود

وزارت ورزش می‌خواهد اصلاحاتی در اساسنامه انجام شود و ما می‌گوییم که نباید این اصلاحات انجام شود و اگر وزارت ورزش این موضوع را قبول کند که اصلاحات و مصوبه مجمع و فیفا قرار بگیرد این مسئله زمان‌بر است و حتی اگر همین اساسنامه هم بخواهد در هیئت دولت به تایید برسد دو ماه زمان خواهد برد به همین دلیل امروز می خواهیم نامه‌ای به وزارت ورزش بفرستیم و به آنها توضیحاتی بدهیم. پیشنهاد ما این است که انتخابات با اساسنامه سال ۹۰  انجام شود و بعد از انتخابات به سراغ تایید و یا اصلاح اساسنامه برویم.

بعد از انتخابات می‌گویم چرا نیامدم

اصلا اینطور نیست که به من گفته باشند در انتخابات شرکت نکنم، من در انتخابات ثبت‌نام نکردم و وقت ثبت‌نام هم تمام شده است. نامزد نشدن من بنا به دلایلی بود و فعلا ترجیح می دهم درباره آنها چیزی نگویم تا بعد از انتخابات دلایلم را بازگو کنم.

بعد از ۸ سال ریاست، نایب رئیسی ایرادی ندارد

اگر به فوتبال خدمت کنم هیچ ایرادی ندارد. من ۱۰ سال در فدراسیون دوومیدانی رئیس بودم که بعد از آن از من خواستند که نایب رئیس شوم و من هم خدمت کردم. در کشورهای پیشرفته مانند ژاپن چنین مسائلی اهمیت ندارد و کسانی که کار کردند را بیرون پرت نمی‌کنند. رئیس بعدی هم تا زمانی که بخواهد من کمک خواهم کرد چون در کشورم خدمت کردن برایم اهمیت دارد اما تصمیم با رئیس بعدی است و فقط خواهش می‌کنم آن موقع با او مصاحبه کنید نه من.

رئیس فدراسیون فوتبال در پایان درباره اینکه تایید صلاحیت‌ها تا چه زمانی به طول می‌انجامد و نتیجه آن چه زمانی اعلام خواهد شد، گفت: نمی‌دانم، از این موضوع به صورت دقیق اطلاعی ندارم.

 به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.9 + 1 ؟