تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ چهارشنبه ۱۸ فروردین

روز دوم ششمین دوره مسابقات بین المللی شنای دبی روز سه شنبه با درخشش شناگران ایران و جا به جایی سه رکورد ملی و کسب ۱۰ مدال پیگیری شد.

به نقل از روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ شناگران ایران که برای شرکت در ششمین دوره مسابقات شنای بین المللی دبی به این شهر سفر کرده اند در دومین روز این رقابتها به آب زدند.

صبح و عصر دیروز (سه شنبه)، مرحله مقدماتی  و فینال ماده های ۲۰۰متر مختلط انفرادی، ۵۰ متر کرال پشت، ۱۰۰متر پروانه و ۱۰۰متر قورباغه با حضور شناگران ایرانی برگزار شد. نمایندگان ایران عملکرد خوبی داشتند و علاوه بر کسب ۱۰ مدال رنگارنگ سه بار موفق به جا به جایی رکوردهای ملی شدند.

تنها طلایی علیرضا امین زمردی از هیئت شنای استان تهران بود. این شناگر جوان توانست در ماده های ۵۰ متر کرال پشت و ۱۰۰متر پروانه گردن آویز طلا را به دست آورد. مهران قاسم زاده، علی فتحی، عرفان مقدم و آریا نسیمی شاد در رده های سنی مختلف موفق به کسب نشان نقره شدند و سامان سپیددست، جمال چاوشی فر، امیرعباس امراللهی و مهران قاسم زاده به نشان برنز رسیدند.

علاوه بر این مدال آوری ها، شناگران ملی پوش سرزمین موج های آبی رکوردهای متعددی نیز شکستند. ابتدا آریا نسیمی شاد در مرحله مقدماتی ماده ۱۰۰متر قورباغه با ثبت زمان یک دقیقه و چهار ثانیه و ۱۲ صدم ثانیه رکورد ایران در رده سنی ۱۵-۱۷ سال را بهبود بخشید.

عصر دیروز هم دو رکوردشکنی جدید حاصل شد. ابتدا جمال چاوشی فر شناگر باتجربه ایران در ماده ۵۰ متر کرال پشت رکورد خود را ترقی داد. او با ثبت زمان ۲۶ثانیه و ۲۸ صدم ثانیه علاوه بر کسب مقام سوم، حدنصاب جدیدی در این ماده برای رده سنی عموم کشور (رکورد ملی) به ثبت رساند.

آخرین رکوردشکن ایران هم مهدی انصاری بود. انصاری که در ماده ۱۰۰متر پروانه به آب زد عملکرد خیره کننده ای داشت. او در ۵۰متر ابتدایی بی رقیب بود و با لمس دیواره استخر در ۲۵ثانیه و ۹صدم ثانیه، یک صدم رکورد ملی را پس از ۴سال بهبود بخشید. این شناگر در برگشت هم عملکرد خوبی داشت و در نهایت با ثبت زمان ۵۵ثانیه و ۸ صدم ثانیه رکورد خود در ۱۰۰متر پروانه ایران را بهبود بخشید.

مسابقات بین المللی شنای دبی از ۱۶ تا ۱۹ فروردین ۱۳۹۵ به میزبانی استخر «حمدان» این شهر برگزار می شود. از ایران تیم های سرزمین موج های آبی و هیئت شنای استان تهران در این رقابت ها شرکت کرده اند.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.3 + 1 ؟