تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ سه شنبه ۱۷ فروردین

مهاجم ایرانی پانیونیوس در روز تولدش حسابی گل کاشت و با یک پاس گل و در نهایت یک گل دیدنی جشنی باشکوه به راه انداخت و در نهایت سند صعود این تیم به یورولیگ را نیز امضا کرد.

کریم انصاری‌فرد اکنون با ۸ گل زده در سوپرلیگ یونان که یکی از معتبرترین لیگ‌های اروپا محسوب می‌شود به عنوان مهاجم ارزشمند ایرانی شاغل در اروپا محسوب می‌شود که علیرغم باقی ماندن یک فصل دیگر از قراردادش با پیشنهاد تمدید ۲ساله مواجه شده است. او در گفت‌وگو با خبرنگار ما درباره شرایط اخیر خودش صحبت کرد که در ادامه می‌خوانید.

تلاش جمعی‌مان منجر به صعود به یورولیگ شد

خیلی از این اتفاق خوشحالیم که توانستیم به یورولیگ صعود کنیم. فصل گذشته در رتبه‌ دوازدهم حضور داشتیم و اکنون به مسابقات یورولیگ صعود کردیم که این اتفاق بزرگی برای باشگاه ما محسوب می‌شود. عملکرد تمام بازیکنان، کادرفنی، مسوولان باشگاه و تدارکات در این مساله نقش داشت و همه به سختی کار و تلاش کردند تا به این مهم برسند و مزد زحماتمان را با کسب رتبه چهارم و صعود به یورو لیگ گرفتیم.  در باشگاه ما یکسری افراد حضور دارند که جانانه تلاش می‌کنند تا تیم به موفقیت برسد و مسلما با تلاش جمعی این اتفاق ممکن شد.

فرمول صعود به یورولیگ

در سوپرلیگ یونان تیم‌های اول و دوم به مسابقات لیگ قهرمانان اروپا صعود می‌کنند و تیم‌های سوم تا پنجم به مسابقات یورولیگ راه پیدا می‌کنند و ما با پیروزی برابر اصلی‌ترین حریفمان یعنی پائوک توانستیم سند صعود به این مسابقات را دریافت کنیم و فصل آینده در آن حضور خواهیم داشت. دو هفته دیگر از مسابقات باقی مانده است و شرایطمان برای صعود به یورولیگ تثبیت شده است.

دوست دارم بیشتر گل بزنم

تا حالا  ۸ گل در لیگ‌برتر یونان به ثمر رساندم و یک گل نیز در جام‌حذفی زدم اما تمام تلاشم را در دو هفته باقیمانده به پایان مسابقات سوپرلیگ به کار خواهم برد تا تعداد گل‌هایم را دو رقمی کنم.

سورپرایزهای ویژه‌ی تولد

تولد ۲۵ سالگی‌ام روز فوق‌العاده‌ای بود. رئال مادرید در ال‌کلاسیکو برد، خودم موفق شدم مقابل حریف مستقیم‌مان گل بزنم و در نهایت به مسابقات یورولیگ به همراه پانیونیوس صعود کردیم تا سورپرایزهای ویژه‌ای را در روز تولدم شاهد باشم و اینگونه جشنم کامل شود.

در اروپا سقفی وجود ندارد

موقعی که به عنوان بازیکن ایرانی به لیگ یونان آمدم هیچ کس این انتظار را از من نداشت اما شخصا از خودم انتظارات بالاتری را دارم. در اروپا هر روز باید سخت تلاش و تمرین کنیم تا به هدف برسیم. حتی بعد از گلی که روز گذشته زدم هیچ کس اینجا به‌به و چه‌چه نکرد چون من به عنوان یک بازیکن وظیفه‌ام را در فاز تهاجمی تیم انجام دادم. خوشحال شدم و دیگران نیز به من تبریک گفتند اما همه چیز بعد از بازی تمام شد و باید بازی بعدی بهتر باشیم چون با همین گل هم مشخص نیست من در بازی بعدی در ترکیب تیم به میدان بروم یا نه؛ هر روز باید خوب باشی تا شانس بازی به دست آوری و اینگونه است که در اروپا هیچ وقت سقف خوب وجود ندارد و هر روز باید بهتر باشی.

با حضور خانواده‌‌ام تمرکزم بالاست

با توجه به اینکه دور از ایران حضور دارم تمام تمرکزم روی مسابقه و تمرینات است و خوشبختانه خانواده‌ام نیز مدام در رفت و آمد به یونان هستند و در کنارم حضور دارند و اینگونه تمرکزم کاملا برای حضوری موفق در ترکیب پانیونیوس بالاست. هر روز دو جلسه تمرین صبح و عصر را پشت سر می‌گذاریم تا کاملا برای مسابقات آماده باشیم و باشگاه کمک زیادی می‌کند تا بازیکنانش کاملا حرفه‌ای برای مسابقات آماده شوند.

تصمیمی برای ادامه همکاری با پانیونیوس نگرفتم

با توجه به عملکردم حدود ۲ ماه پیش باشگاه در مورد تمدید قرارداد با من صحبت کرد و بعد از بازگشت از اردوی تیم‌ملی نیز یک بار دیگر از من خواست تا قراردادم را دو فصل دیگر تمدید کنم. در حال حاضر یک سال دیگر با پانیونیوس قرارداد دارم اما می‌توانم تابستان جدا شوم و دست خودم است. در حال حاضر شرایط در پانیونیوس خوب است و ما به لیگ اروپا نیز صعود کرده‌ایم اما من هدفم پیشرفت بیشتر است.

به عنوان بازیکن خارجی باید همیشه بهترین باشیم

وقتی به عنوان بازیکن خارجی به تیمی اضافه می‌شوید نه تنها در اروپا بلکه در همه جای دنیا باید خیلی بالاتر از بازیکنان داخلی‌شان باشید. هم از نظر شخصیت و فنی و مسائل دیگر باید بالاتر باشی تا آنها ارزش تو را بالاتر بدانند. من همه تلاشم را کردم تا بازیکنی در سطح بالا نشان دهم و هیچ وقت از هدفم کوتاه نمی‌آیم.

دو ملی‌پوش یونانی و بلغاری را دریبل زدم

خودم نیز از گلی که زدم لذت بردم و گل قشنگی بود. بازیکن اولی که در میانه میدان دریبل زدم هافبک دفاعی تیم‌ملی یونان بود و دومی که دریبل خورد بازیکن تیم‌ملی بلغارستان. گل خوبی بود و قبل از این هم در تراکتور و پرسپولیس اینگونه گل زده بودم، مقابل الاتحاد یک گل تقریبا به همین شکل زده بودم. قبول دارم در اروپا گل زدن سخت‌تر است اما این گل برایم تمام شده و سخت تلاش می‌کنم تا در بازی آینده نیز موفق شوم.

افتخار می‌کنم یونانی‌ها پرچم ایران را به دست می‌گیرند

هواداران پانیونیوس لطف زیادی به من دارند و طبق آماری که باشگاه پانیونیوس اعلام کرده پیراهن من پرفروش‌ترین بوده و این افتخار بزرگی برای من است که به عنوان یک ایرانی توانسته‌ام در اروپا موفق باشم. گل زدن در لیگ یونان، رسیدن به رتبه چهارم در نهایت باعث شده هواداران رابطه خوبی با من داشته باشند و یکی از لذتبخش‌ترین صحنه‌هایی که دیدم حضور یونانی‌ها با پرچم ایران در استادیوم‌مان برای تشویق و روحیه دادن به من بوده. دوست دارم با عملکردم طوری رفتار کنم که خاطره خوبی بجا بگذارم.

شعار صبحگاهی کریم انصاری‌فرد!

اول راه هستم و نظرم این است که در فوتبال هنوز در جایگاه صفر قرار دارم. هر روز صبح که از خواب بیدار می‌شوم شعارم این است که همین امروز فوتبالیست شده‌ام و باید به هدف بزرگتری برسم و تمام اتفاقات گذشته چه خوب و مثبت و چه بد و منفی را فراموش می‌کنم و به روزهای بهتر و اهداف بزرگتر می‌اندیشم حتی بعد از ۹ گل زده در یونان و گلی که روز گذشته زدم امروز در حالی در تمرین حاضر شدم که احساس فوتبالیستی که تازه کارش را آغاز کرده را دارم و با شوق رسیدن به اهداف بزرگتر تمرینم را استارت زدم.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.5 - 9 ؟