تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ دوشنبه ۱۶ فروردین

ملی‌پوش شطرنج کشورمان به همراه یک تیمی سوئیسی در مسابقات جام باشگاه‌های اروپا بازی خواهد کرد.

به نقل از سایت فدراسیون شطرنج، تیم گونزن سوئیس در حالی با پیروزی ۵ به ۳ در بازی دور آخر به قهرمانی لیگ برتر باشگاه‌های سوئیس دست یافت که از وجود احسان قائم‌مقامی در ترکیب خود بهره می‌برد و با کسب این عنوان  جواز حضور در مسابقات جام باشگاه‌های اروپا را به‌ دست آورد.

جام باشگاه‌های اروپا که یکی از معتبرترین مسابقات تیمی جهان به‌حساب می‌آید، ماه نوامبر در کوزوو برگزار خواهد شد.

در این تیم بازیکنان مطرحی همچون رستم قاسم‌جانوف (۲۶۹۴)، سباستیان بوگنر (۲۵۴۶)، والری اتلس (۲۴۵۳) و امره هرا (۲۵۵۰) عضویت دارند.

خبر دیگر اینکه مرتضی محجوب به عنوان  «مربی ارشد فدراسیون جهانی شطرنج» دست پیدا کرد.

عنوان مربی ارشد فدراسیون جهانی شطرنج از جمله افتخاراتی است که تعداد محدودی از مربیان شطرنج جهان به آن دست پیدا کرده‌اند.

پیش از این استاد فیده هاملت تومانیان و استاد بین‌المللی خسرو هرندی از ایران موفق شده‌اند به این عنوان ارزشمند دست پیدا کنند. محجوب به عنوان سومین مربی ایرانی که با ۳۶ سال سن جوانترین مربی حاضر در لیست ارشدهای فدراسیون جهانی نیز است، در کارنامه‌اش سرمربیگری تیم‌های ملی نوجوانان و جوانان را دارد.

کسب مقام نایب قهرمانی آسیا در کره‌جنوبی (۱۳۹۴)، مقام نخست المپیاد جهانی شطرنج (۱۳۹۴) و نایب قهرمانی جهان در رقابت‌های یونان (۱۳۹۴)، از جمله موفقیت‌های محجوب در سمت مربیگری است.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.1 - 9 ؟