تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ دوشنبه ۱۶ فروردین

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از انتشار نتایج اولیه‌ آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز سال ۹۵ تا ساعت ۱۶ امروز،دوشنبه ۱۶ فروردین ماه خبر داد.

حسین توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: برای شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز سال ۹۵، ۱۵۸ هزار و ۲۵۳ داوطلب ثبت‌نام نموده‌اند که از این تعداد ۶۷ هزار و ۴۳۲ نفر زن و ۹۰ هزار و ۸۲۱ نفر مرد بودند.

وی افزود: این آزمون در ۷ گروه آموزشی و ۷۷ کد رشته امتحانی در صبح روز جمعه ۱۴ اسفند ۹۴ در ۵۴ شهرستان مختلف کشور برگزار شد و طی برگزاری آن داوطلبان هر یک از کد رشته‌های امتحانی به سؤالات تخصصی مندرج در دفترچه شماره ۱ آزمون در مدت ۱۲۰ دقیقه و به ۳۰ سوال استعداد تحصیلی و ۳۰ سوال زبان عمومی دفترچه شماره ۲ در مدت ۹۰ دقیقه پاسخ دادند.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با بیان این که از ۱۵۸ هزار و ۲۵۳ داوطلب ثبت‌نام کننده، ۱۲۷ هزار و ۷۲۴ نفر در جلسه آزمون حاضر بوده‌اند، اظهار کرد: از تعداد ۱۲۷ هزار و ۷۲۴ داوطلب حاضر در جلسه ۵۵ هزار و ۴۷۲ نفر زن و ۷۲ هزار و ۲۵۲ نفر مرد بودند.

توکلی در ادامه گفت: به منظور ایجاد فرصت بیشتر برای داوطلبان، دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی برای انجام مرحله ارزیابی تخصصی، نتایج اولیه‌ی آزمون مذکور امروز از طریق کارنامه روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org قرار می‌گیرد و داوطلبان می‌توانند با مراجعه به سایت سازمان و وارد نمودن شماره داوطلبی یا شماره پرونده و سایر مشخصات فرد نسبت به رؤیت کارنامه اولیه اقدام نمایند.

آغاز فرآیند انتخاب رشته از فردا

وی افزود: داوطلبانی که دارای نمره کل تراز نهایی مثبت باشند می‌توانند مطابق ضوابط مندرج در اطلاعیه‌ای که از امروز روی سایت سازمان قرار گرفته است، اقدام کنند. داوطلبان مجاز به انتخاب رشته از فردا سه شنبه ۱۷ فروردین‌ماه لغایت روز شنبه ۲۱ فروردین‌ماه می توانند برای انتخاب رشته به سایت سازمان سنجش مراجعه و نسبت به انتخاب حداکثر ۵۰ کد رشته محل اقدام نمایند.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.10 + 1 ؟