تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ یکشنبه ۱۵ فروردین

چزاره مالدینی،‌پدر پائولو مالدینی و اسطوره باشگاه آث میلان در سن ۸۴ سالگی درگذشت.

به گزارش “ورزش سه”، روزنامه های ایتالیایی ساعتی پیش خبر درگذشت این چهره دوست داشتنی فوتبال این کشور را منتشر کردند. آنطور که خانواده مالدینی به رسانه های ایتالیایی گفته اند، او شب گذشته در خواب درگذشته است. دلیل مرگ احتمالا سکته بوده است.
او که پدر پائولو مالدینی، دیگر اسطوره روسونری بود، بین سال‌های ۱۹۵۴ تا ۱۹۶۶ برای آث میلان بازی کرد و ۴ قهرمانی لیگ ایتالیا را به همراه این تیم به دست آورد. او که مدتی کاپیتان میلان نیز بود،‌در پایان دوران فوتبالش در سال ۱۹۶۷ به تورینو رفت و همانجا از فوتبال خداحافظی کرد.

او سپس دستیار مربی میلان شد و در سال ۱۹۷۲، به مدت دو سال هدایت تیم را بر عهده گرفت. او سپس بار دیگر دستیار سرمربی تیم ملی ایتالیا شد و بین سال‌های ۱۹۸۰ تا ۱۹۸۶ این سمت را حفظ کرد. او سپس سرمربی تیم زیر ۲۱ سال ایتالیا شد.

او در دهه ۸۰ با تیم ملی زیر ۲۱ سال ایتالیا خوش درخشید و ۳ قهرمانی پیاپی اروپا را به همراه آنها به دست آورد و بازیکنانی مثل فابیو کاناورو،‌جانلوئیجی بوفون و فرانچسکو توتی را به فوتبال معرفی کرد. مالدینی سپس در سال ۲۰۰۱ سرمربی تیم ملی پاراگوئه شد و این تیم را به جام جهانی رساند.

 به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.1 - 8 ؟