تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ جمعه ۱۳ فروردین

رئال مادرید نزدیک به ۱۶ سال است که پس از وقفه بازی های ملی موفق به پیروزی در ال کلاسیکو نشده است.


به گزارش “ورزش سه”، بارسلونا و رئال مادرید روز شنبه پس از وقفه یک هفته ای بخاطر بازی های ملی، در ال کلاسیکوی شماره ۲۳۲ به میدان خواهند رفت که سهم رئال ۹۲ برد و سهم بارسا ۹۱ برد بوده است. ۴۸ بازی دو تیم نیز مساوی شده است. اما جالب است بدانید این دو تیم بلافاصله پس از وقفه بازی های ملی، ۲۴ بار به مصاف هم رفته اند و در این میان سهم بارسلونا ۱۲ پیروزی بوده است. رئال یک سوم بارسا یعنی تنها ۴ بار پیروز شده و ۸ بار نیز جدال دو تیم مساوی شده است.

آخرین بار رئال مادرید ۲۶ فوریه ۲۰۰۰ با مربیگری دل بوسکه بود که بلافاصله پس از وقفه بازی های ملی موفق شد ۳-۰ بارسا را شکست دهد و از آن پس این دو تیم ۵ بار در چنین شرایطی به مصاف هم رفته اند که حاصل کار ۳ برد برای بارسا و دو تساوی بوده است. آخرین بار همین بازی رفت دو تیم بود که پس از بازی های ملی برگزار شد و بارسا به برتری ۴-۰ دست یافت.

همچنین اگر بخواهیم همه بازی های لیگ را ملاک قرار دهیم، بارسا پس از وقفه بازی های ملی عملکرد موفق تری نسبت به رئال داشته است. بارسا در ۱۸ بازی اخیر خود که بلافاصله پس از بازی های ملی برگزار شده، ۱۵ برد، دو تساوی و یک شکست(۱-۰ برابر وایادولید در سال ۲۰۱۴) کسب کرده در حالیکه این آمار برای رئال ۱۲ برد، سه تساوی و سه شکست(برابر سویا سال ۲۰۱۲، اتلتیکو سال ۲۰۱۴ و بارسلونا سال ۲۰۱۵ بوده است. باید دید رئال این بار می تواند طلسم ۱۶ ساله را بشکند یا خیر.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.7 + 2 ؟