تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ چهارشنبه ۱۱ فروردین

محمد پاسبان در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) انتظارش از مجلس دهم را اینگونه بیان کرد: رویکرد مجلس در خصوص مسائل کلان و ملی باید رویکردی نوین باشد. ضمن اختلاف عقاید، مصالح و منافع ملی را به مصالح شخصی ترجیح دهند و این موضوعی است که در گذشته در برخی مواقع شاهد خلاف آن بودیم؛ نگاه قانونگذار باید بر مصالح عمومی بنا شود نه قومی و طایفه‌ای.

وی در ادامه ارتقای فرهنگ ملی را مطلبی مغفول و مظلوم در مجلس‌های پیشین عنوان کرد و با ادعای اینکه منتخبین تعدادی از استان‌ها، شعارهایی علیه ارتقای فرهنگ ملی سر می‌دهند، این امر را موجب سست شدن انسجام ملی دانست.

پاسبان با تاکید بر تعامل اهداف دینی و اهداف ملی بیان کرد: این دو هیچ تعارضی با یکدیگر ندارند، ولی متاسفانه تصور ناآگاهانه برخی این تفکر غلط را دامان می‌زند.

وی با بیان اینکه جامعه‌ای که هویتی مستقل از خود ندارد نه تنها نمی‌تواند اظهار وجود کند بلکه دوام هم نمی‌آورد، ادامه داد: امروز شاهد مصادره نمادهای ملی ایرانی به نام ملل دیگر هستیم. شاهد بی‌توجهی به قهرمانان تاریخی کشورمان هستیم، قهرمانانی که برای جوانان و نوجوانان ما الگو و الهام‌بخش هستند.

این وکیل دادگستری در پایان سخنان خود با گله‌مندی از نیروهای مسلح، نام‌گذاری موشک‌های نظامی را مورد نقد قرار داد و گفت: در کشور ما هر از چند گاه موشک‌هایی در مانورهای نظامی شلیک و رونمایی می‌شود که این امر قطعا مایه افتخار ایران است؛ اما نام موشک‌های ما نه سبقه دینی و نه سبقه تاریخی دارند. برای مثال موشک سجیل به معنای کلوخ است. چرا نباید به جای این نام‌ها، نام‌های زیبای ایرانی را جایگزین کنیم؟ موشک‌ها با نام ایرانی می‌تواند یادآور نام ایران در تمام این گیتی باشد. نیروهای مسلح به همان اندازه که به تمامیت عرضی علاقه‌مند هستند به تمامیت فرهنگی ایرانی هم ارج نهند.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.2 - 9 ؟