تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ چهارشنبه ۱۱ فروردین

بر اساس سیدبندی نهایی تیم های آسیایی در رده بندی فیفا تیم های ملی ایران و استرالیا در سید یک انتخابی جام جهانی قرار خواهند گرفت و به این ترتیب این دو تیم در مرحله مقدماتی نمی توانند همگروه باشد.

به گزارش وبسایت نود، پس از مشخص شدن ۱۲ تیم حاضر در مرحله بعد انتخابی جام جهانی، حالا همه نگاه ها به قرعه کشی مرحله نهایی این رقابت ها خواهد بود، ظاهرا قرار است قرعه کشی روز ۲۳ فروردین در مالزی انجام شود. جایی که تیم های آسیایی حریفانشان را در راه جام جهانی روسیه خواهند شناخت.البته جالب است بدانید همه این تیم ها به مرحله نهایی رقابتهای جام ملتهای آسیا ۲۰۱۹ امارات صعود کرده اند.

همانطور که قبلا هم اعلام شده بود قرعه کشی انتخابی جام جهانی با مبنای سیدبندی امتیازی است که تیم ها در انتخابی جام جهانی توانستند جمع کنند. شرایط حالا به گونه ای شد که ایران و استرالیا در سید یک قرار نگرفتند تا مشخص شود که ایران و استرالیا در این مرحله به مصاف هم نخواهند رفت. البته سید بندی نشان می دهد که کره جنوبی و ژاپن هم همگروه نمی شوند، عربستان که امتیاز خوبی از این مرحله کسب کرد هم با ازبکستان همگروه نمی شود و امارات و چین هم در یک گروه قرار نمی گیرند. قطر و عراق هم همگروه نمی شوند و در نهایت سوریه و تایلند هم در یک گروه قرار نمی گیرند.  سیدها را ببینید:

سید یک: ایران (۶۲۷ امتیاز) – استرالیا (۶۰۱ امتیاز)

سید ۲: کره جنوبی (۵۷۹ امتیاز) – ژاپن (۵۷۷ امتیاز)

سید ۳: عربستان (۵۵۹ امتیاز) – ازبکستان (۵۴۹ امتیاز)

سید ۴: امارات (۵۲۱ امتیاز) – چین (۴۲۳ امتیاز)

سید ۵: قطر (۴۱۶ امتیاز) – عراق (۳۳۳ امتیاز)

سید ۶: سوریه (۳۱۶ امتیاز) – تایلند (۲۹۷ امتیاز)

بر اساس اعلام فیفا، دو تیم اول هر گروه به طور مستقیم به جام جهانی صعود می کنند. تفاوت رقابتهای امسال این است که به جای ۵ تیم در هر گروه شش تیم قرار دارند و این کمی کار را سخت تر هم خواهد کرد. دو تیم سوم گروه ها هم در بازی پلی آف رفت و برگشت بازی خواهند کرد که برنده این دیدار به مصاف تیم چهارم کونکاکاف خواهد رفت که به نظر می رسد با توجه به جدول این رقابتها تیم های گواتمالا، کاستاریکا، هندوراس یا جامائیکا یکی از تیم هایی باشند که به پلی آف جام جهانی برسند. البته باید تا آخر رقابتها صبر کرد.

با هر ترتیبی که به قرعه کشی نگاه کنید ترکیب های متفاوتی را می توانید از قرعه کشی حدس بزنید.به عنوان مثال ایران می تواند با کره جنوبی، عربستان، امارات، قطر و سوریه همگروه شود.یا ایران می تواند با ژاپن، ازبکستان، چین، عراق و تایلند همگروه باشد. اصلا شاید ایران با تیم های ژاپن، عربستان، امارات، عراق و سوریه همگروه شود یا شاید با تیم های کره جنوبی، ازبکستان، چین، قطر و سوریه همگروه شود تا به نوعی به یاد دوره گذشته مرحله مقدماتی رقابتهای جام جهانی بیفتیم.

البته اگر ایران با تیم های عربستان، عراق و سوریه همگروه شود، آن وقت کمی کار فیفا و ای اف سی سخت می شود چرا که ظاهرا ایران وعربستان باید دو بازی رفت و برگشت را در کشور ثالث انجام دهند و البته بازیهایی که عراق و سوریه میزبان هستند، در کشوری غیر از عراق و سوریه برگزار خواهد شد. هر چند فدراسیون فوتبال می خواهد طی نامه نگاری با فیفا عربستان را به تهران بکشاند، اما در این مواقع فیفا هم کار را به ای اف سی واگذار می کند و همه می دانیم که ای اف سی چطور به نفع عربها رای می دهد، همانطور که در پرونده قبلی رای داد و حالا باید باشگاههای ایرانی در کشور عمان که یک کشور عربی است به مصاف تیم های عربستانی بروند.

نکته جالب صعود کشور جنگ زده سوریه به این مرحله است. سوریه ای که بازیکنانش انگیزه های زیادی برای درخشش و صعود به جام جهانی دارند.

به هر ترتیب باید تا روز قرعه کشی صبر کرد.تیم های ژاپن، کره، امارات و عربستان و البته عراق و قطر قدرتمند نشان داده اند و به نظر می رسد امسال با توجه به شش تیمی بودن گروههای مقدماتی جام جهانی، کار صعود به جام جهانی کمی سخت تر باشد.

در هر حال تیم ملی فوتبال ایران وضعیت خوبی دارد و همین که در سید یک قرار گرفته نشان می دهد که شانس بالایی برای صعود به جام جهانی دارد.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.2 - 9 ؟