تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ یکشنبه ۰۸ فروردین

انگلستان که تا دقیقه ۶۰ در مقابل آلمان با دو گل شکست خورده بود، در نهایت با زدن سه گل، پیروز میدان شد تا یک بار دیگر در خاک آلمان، ژرمن ها را شکست داده باشد.

آلمان و انگلیس، بامداد یکشنبه به وقت تهران، با قضاوت روکی ایتالیایی در ورزشگاه المپیااشتادیون برلین بار دیگر به مصاف هم رفتند. این اولین جدال دو تیم بعد از سه سال بود، آخرین بازی این دو رقیب سنتی، سه سال قبل در ومبلی انجام شد که ژرمن ها پیروز میدان بودند. اگرچه آخرین جدال دو تیم در برلین، با پیروزی انگلیس پایان رسیده بود.

این بار، هر دو تیم با غایبینی بزرگ مقابل هم صف آرایی کردند. انگلیس به چند جوان جویای نام خود میدان داده بود ولی آلمان ها ستارگان بزرگ خود را در ترکیب داشتند.

نیمه اول بیشتر از آنِ میزبان بود. یاران لوو مالک توپ و میدان بودند، البته انگلیس هم در ضدحملات و روی سرعت بازیکنانش خطرناک نشان میداد ولو اینکه در زدن ضربات آخر، به شدت بی دقت عمل می کردند.

حسن ختام نیمه اول، مصدومیت بوتلند دروازه بان انگلیس و گل کروس بود. در دقیقه ۴۴ نیمه اول، ضربه کروس، از راهی دور، بوتلند را مغلوب کرد و آلمان را به گل اول رساند. البته ژرمن ها قبل از این گل، توسط گومز دروازه انگلیس را باز کرده بودند که کمک داور به اشتباه، آن را آفساید اعلام کرد. بعد از این گل، بوتلند که مصدوم شده بود، نتوانست به بازی ادامه دهد و جایش را به فارستر داد.

با شروع نیمه دوم، آلمان ها همچنان تیم برتر میدان بودند و با شایستگی در دقیقه ۵۷، به گل دوم رسیدند. گومز با ضربه ای سر، دروازه فارستر را باز کرد تا بازی ۲-۰ شود.

اما بعد از این گل، و انجام چند تعویض، روند بازی کاملاً تغییر کرد. ۴ دقیقه بعد از گل آلمان، هری کین، با تیزهوشی، و یک چرخش عالی درون محوطه، ضربه ای زمینی را روانه دروازه نویر کرد و توپ بعد از برخورد به تیر راهی گل شد تا بازی ۲-۱ شود.

دقیقه ۷۴، جیمی واردی مهاجم لسترسیتی که تازه به زمین آمده بود، با یک ضربه پشت پای دیدنی موفق شد دروازه حریف را باز کند تا بازی ۲-۲ شود. واردی، شب خوبی را برای زدن اولین گل ملی خود انتخاب کرده بود.

بعد از این گل، بازی جذابتر هم دنبال شد، آلمان ها یک فرصت گلزنی دیگر داشتند، اما انگلیس به موقعیت های خوبی رسید تا اینکه دایر سرانجام کار را تمام کرد.

دقیقه ۹۰، دایر روی کرنر ارسالی از جناح راست، با یک ضربه سر تمام کننده، بازی را ۳-۲ کرد تا انگلیس در برلین، بازی ۲-۰ باخته را ۳-۲ پیروز شود.

به این ترتیب، بعد از پیروزی ۵-۱ مقابل آلمان در مونیخ و برد ۲-۱ در برلین مقابل ژرمن ها در سال ۲۰۰۸، انگلیس بار دیگر موفق شد آلمان را در خاک این کشور، شکست دهد.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.4 + 2 ؟