تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۵ شنبه ۰۷ فروردین

جمعه شب مسابقات دوستانه دیگری برگزار شد که در مهم ترین آنها هلند میزبان فرانسه بود و ارمنستان و بلاروس به مصاف هم رفتند و لوکزامبورگ برابر بلاروس صف آرایی  کرد.

در آستانه شروع رقابت های یورو ۲۰۱۶ تیم های ملی در قاره اروپا با برگزاری دیدارهای دوستانه سعی در بالابردن میزبان آمادگی خودشان دارند. به همین خاطر در دیدارهای دوستانه فوتبال که جمعه شب در قاره اروپا برگزار شد، در مهمترین دیدار در حالی هلند در خانه به دیدار فرانسه رفت که این دیدار تحت تاثیر درگذشت یوهان کرایف اسطوره فوتبال هلند بود؛ اتفاقی که باعث شد هواداران به خاطر از دست دادن اسطوره خود و حملات تروریستی بلژیک یک دقیقه قبل از بازی سکوت کنند و در دقیقه ۱۴ نیز به یاد کرایف که شماره پیراهن ۱۴ را به تن می کرد بازی متوقف شد تا هواداران بار دیگر با خانواده این شخصیت بزرگی فوتبالی در هلند همدردی کنند.

دیدار هلند و فرانسه با برتری ۳ بر ۲ به سود فرانسه به پایان رسید. میزبان یورو ۲۰۱۶ در حالی برابر هلند به میدان رفت که لاله های نارنجی عایب بزرگ یورو هستند. فرانسه توانست در دقیقه ۶ با ضربه آنتوان گریزمان به گل اول برسد. ۷ دقیقه بعد اولیویه ژیرو توانست گل دوم بازی را نیز به ثمر برساند. در ادامه نیمه نخست گلی رد و بدل نشد تا نیمه نخست با برتری ۲ بر صفر فرانسه به پایان برسد. در نیمه دوم لوک دی یانگ خیلی زود در دقیقه ۴۷ گل اول را به ثمر رساند و ابراهیم آفلای در دقیقه ۸۷ زننده گل تساوی بازی بود بلافاصله بعد از این گل بلیز ماتئودی توانست گل سوم را به ثمر برساند تا این دیدار با برتری میزبان یورو به پایان برسد. پرتغال نامدار هم در خانه یک بر صفر مغلوب بلغارستان احیا شده شد.

ایرلند در دیگر دیدار با تک گل کلارک سوئیس را شکست داد و دیدار لتونی با اسلواکی با تساوی بدون گل به پایان رسید.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.10 + 6 ؟