کارگاه
۹۵ سه شنبه ۰۳ فروردین

پوستر شصت‌ونهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کن با تصویری برگرفته از یکی از فیلم‌های «ژان لوک گدار» کارگردان موج نوی سینمای فرانسه رونمایی شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، پوستر امسال جشنواره کن که برگرفته از فیلم «تحقیر» اثر معروف «ژان لوک گدار» در سال ۱۹۶۳ است، مردی را در حال بالا رفتن از پله به سمت رویاهایش روبه دریای مدیترانه در پس‌زمینه‌ای طلایی رنگ به تصویر کشیده است.

فیلم «تحقیر» براساس رمانی ایتالیایی به نام «شبهی در نیم‌روز» نوشته «آلبرتو موراویا» در سال ۱۹۵۴ ساخته شد که در آن «بریژیت باردو»، «میشل پیکولی» و «جک پالانس» ایفای نقش کردند و داستان فیلم نیز درباره ساخت یک فیلم و اتفاقاتی است که در جریان آن رخ می‌دهد.

جشنواره فیلم کن در بیانیه‌ای به‌مناسبت رونمایی از پوستر جشنواره کن ۲۰۱۶ اعلام کرد: «ژان لوک گدار» با ساخت فیلم «تحقیر» قوانین پرده نقره‌ای را تغییر داد و نوعی جدید از سینما را بر اساس اسطوره‌شناسی ارائه داد. پوستر امسال جشنواره کن که در آستانه ۷۰ سالگی‌اش قرار دارد، ادای احترامی به تاریخ سینما و روش‌های بدیع خلق کردن و دیدن است.

سال گذشته پوستر جشنواره کن با تصویری از «اینگرید برگمن» بازیگر سینمای جهان طراحی شده بود.

شصت‌ونهمین جشنواره فیلم کن از ۱۱ تا ۲۲ می (۲۲ اردیبهشت تا دوم خرداد) در جنوب فرانسه برگزار می‌شود و امسال «جورج میلر» کارگردان استرالیایی فیلم «مکس دیوانه: جاده خشم» رییس هیات داوران رقابتی آن است.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران