تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۴ چهارشنبه ۲۶ اسفند

رییس دیوان عدالت اداری در آخرین جلسه هیات عمومی دیوان عدالت اداری در سال ۱۳۹۴ با ارایه گزارش عملکردی از تلاش همکاران قضایی و اداری این نهاد قضایی قدردانی کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری بخشی از اظهارات خود در جلسه هیات عمومی دیوان را به ارایه گزارش آمار عملکرد قضایی ۱۱ ماهه گذشته این نهاد قضایی اختصاص داد.

وی ضمن تبریک فرارسیدن سال جدید به همه همکاران خود از تلاش پیگیر آنان طی سال گذشته تقدیر کرد و گفت: طی یازده ماهه گذشته با توجه به جابه جایی ساختمان دیوان عدالت اداری که بی تردید بر جریان کار تاثیر داشته است، شاهد تلاش خوبی از همکاران‌مان در بخش های مختلف بوده‌ایم که بدین وسیله از آنان قدردانی می شود.

منتظری افزود: عملکرد ۱۱ ماهه سال ۱۳۹۴ همکاران بخش های قضایی نسبت به مدت مشابه سال گذشته در آمار پرونده‌های مختومه ۱/۳ درصد رشد نشان می دهد.

وی گفت: در شعب بدوی طی ۱۱ ماهه سال ۱۳۹۴ تعداد ۱۰۴ هزار فقره پرونده وارده و ۱۰۳ هزار و ۱۵۰ فقره پرونده مختومه داشته‌ایم که این تعداد در سال ۱۳۹۳ به ترتیب ۹۷۵۰۰ فقره وارده و ۱۰۰۰۵۰ فقره مختومه بوده است.

رییس دیوان عدالت اداری درباره آمار شعب تجدیدنظر نیز اظهار کرد: در ۱۱ ماهه سال ۹۳ این شعب تعداد ۳۵۵۰۰ فقره پرونده وارده و ۱۳۴۳۰ فقره پرونده مختومه داشته‌اند که این رقم در سال جاری به ۴۹۸۰۰ فقره پرونده وارده و ۳۹۴۵۰ فقره پرونده مختومه تغییر یافته است.

وی افزود: در هیات عمومی دیوان عدالت اداری نیز پرونده های وارده و مختومه ۱۱ ماهه سال گذشته به ترتیب ۱۰۱۰ و ۱۵۴۰ فقره بوده است که این ارقام در سال جاری ۱۱۸۰ فقره پرونده وارده و ۱۱۵۷ فقره پرونده مختومه است.

منتظری ادامه داد: همچنین آمارهای مربوط به عملکرد هیات تخصصی در این نهاد قضایی در مدت ۱۱ ماهه سال ۱۳۹۴، ۷۶۳ فقره وارده و ۹۲۰ فقره پرونده رسیدگی شده است که در سال گذشته این آمار به ترتیب ۸۷۰ فقره وارده و ۱۲۸۰ فقره پرونده رسیدگی شده بوده است.

وی اظهار کرد: در اجرای احکام نیز طی این مدت در سال ۱۳۹۳، تعداد ۲۷۰۰ پرونده وارده و ۲۸۰۰ پرونده مختومه شده است که این رقم در سال ۱۳۹۴، به ۱۶۴۰۰ پرونده وارده و ۸۹۸۴ فقره پرونده مختومه تغییر یافته است.

رییس دیوان عدالت اداری همچنین در بخشی از اظهاراتش به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: معظم له در دیدار با اعضای محترم مجلس خبرگان هشدار دادند و فرمودند که اطلاعاتی دارند مبنی بر اینکه دشمن هم مسئولان و هم مردم را هدف قرار داده است تا در آنان نفوذ کند.

وی افزود: این نفوذ به معنای تاثیرگذاری بر محاسبات فرد است. از آنجایی که هر تصمیم و سخنی با ابتنای بر یک سری محاسبات و منطق است، دشمن تلاش کرده است تا به‌ویژه بر منطق محاسباتی مسئولان اثر بگذارد.

منتظری اظهار کرد: هدف دشمن در نفوذ میان مردم به گونه‌ای است که اصول و پایه‌های اساسی اعتقادی آنان که موجب شده است، سال های متمادی در مقابل دشمن ایستادگی کنند، دچار خدشه نماید.

وی با تاکید بر اینکه دشمن در این ارتباط با بکارگیری اتاق های فکر فراوان و کارشناسی دقیق، سرمایه گذاری بلندمدتی را ترتیب داده است، ادامه داد: به فرموده مقام معظم رهبری ما باید هوشیار باشیم و اولویت های خود را به خوبی بشناسیم.

رییس دیوان عدالت اداری اضافه کرد: مقام معظم رهبری سه اولویت اساسی کشور را که شامل اقتصاد مقاومتی، ارتقای سطح علمی و تلاش برای بالابردن دانش کشور و همچنین فرهنگ و عوامل موثر در آن است تعیین فرمودند و تاکید داشتند که باید مراقب بود و با همت و تلاش و اتخاذ راهبردهای صحیح مقابل این نفوذ ایستادگی کرد.

وی در ادامه با اشاره به فرمایشی از مولای متقیان امیرالمومنین حضرت علی(ع) به نقل از کتاب تحف العقول گفت: ایشان فرمودند آگاه باشید که روزگار به سه دسته تقسیم می شود، دسته اول روزهایی است که گذشته است، روزهایی که تمام شده و هیچ امیدی به آن نیست. دوم روزی که در آن قرار گرفته ایم و از آن گریزی نیست و دسته سوم فرداست روزی که می آید و نمی دانیم چه خواهد شد. روزهایی که گذشته برای انسان موعظه و پند است، امروزی که در آن قرار گرفتی غنیمت است و فردا را نیز کسی نمی داند که آیا هست یا نه!

منتظری در تبیین فحوای این روایت تاکید کرد: در چنین شرایطی انسان باید خود را با معیارهایی که خالق و آفریننده سبحان تعیین کرده است، هماهنگ کند. همان عواملی که خداوند به عنوان معیارها و عواملی برای سعادت و شقاوت تعیین کرده است.

رییس دیوان عدالت اداری ادامه داد: متاسفانه ما در جامعه نسبت به این موضوعات کم توجهیم و تا آن اندازه که به مسایل مادی اهمیت می‌دهیم برای سرمایه‌های ارزشمندمان مانند عمر بهایی قائل نیستیم که امیدواریم این کلام نورانی حضرت امیرالمومنین(ع) برای ما راهگشا باشد.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.9 + 7 ؟