تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۴ چهارشنبه ۲۶ اسفند

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی دادگستری استان تهران، غلامحسین اسماعیلی در آخرین گردهمایی سرپرستان مجتمع های شورای حل اختلاف استان تهران در سال ۱۳۹۴، ضمن قدردانی از تلاش امسال همکاران قضایی و مثبت و افزاینده تلقی کردن شوراهای حل اختلاف استان تهران با عنایت به آمار دو برابری صلح و سازش در سال جاری نسبت به سال گذشته ابراز امیدواری کرد که در سال آینده با محوریت تحول در سه حوزه صلح و سازش، آموزش مستمر و بازرسی های فعال تر از قبل گام های موثرتری نسبت به گذشته برداشته شود.
اسماعیلی اظهار کرد: باید به بهترین نحو و از طریق اشاعه فرهنگ صلح و سازش در امانتداری آن کوشش کرد.
وی لازمه تصدی کار و تداوم مسئولیت در این حوزه را به روز کردن دانش مبتنی بر قوانین و مقررات جدید شوراها و همچنین روزآمد کردن اعضاء و دبیران به تناسب قانون جدید شوراهای حل اختلاف برشمرد.
رئیس کل دادگستری استان تهران در ادامه بر انطباق کامل عملکرد همکاران شورایی با قوانین جدید، حفظ اهداف اولیه تاسیس شوراها و نیل به صدور گزارش های اصلاحی به جای رسیدگی و صدور حکم، تقویت حفاظت ،نظارت و اقدامات پیشگیرانه در زمینه تخلفات احتمالی و تقویت بخش آموزش اعضاء و کارکنان شوراهای حل اختلاف تاکید کرد.
عبدالحسین قره داغی معاون اداری مالی شوراهای حل اختلاف کشور هم در این جسله ضمن تشریح مراحل مختلف تصویب قانون جدید شوراهای حل اختلاف و نحوه تخصیص بودجه جهت اختصاص پرداخت ها و پاداش همکاران اعم از قضات، اعضاء و دبیران از زحمات تمام سرپرستان مجتمع ها تشکر کرد.
وی همچنین بر حضور مستمر قضات با توجه به افزایش یک ساعت به ساعات کاری مجتمع های پاره وقت و التزام بیشتر همکاران تاکید کرد.
همچنین عباسعلی دریانی، معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان تهران ضمن تقدیر از تمام سرپرستان و دیگر همکاران قضایی بر انطباق عملکرد شورای حل اختلاف استان تهران با منویات مرکز امور شوراهای حل اختلاف کشور تاکید کرد.
دریانی با اشاره به سنگین تر شدن حجم پرونده ها در شورا به تبع قانون جدید، خواستار برنامه ریزی جدی تر و اهتمام بیشتر جهت افزایش آمارهای سازشی شدند.
وی بر ارتباط تنگاتنگ شورای حل اختلاف استان تهران با مرکز امور شوراهای حل اختلاف کشور تاکید کرد و ابراز امیدواری کرد در سال آینده روند امور بهینه تر شود.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.10 + 7 ؟