کارگاه
۹۴ سه شنبه ۲۵ اسفند

به گزارش ایرنا، سامانه ارتباطی بی واسطه با مسئولان در صفحه اول سایت خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) به گونه ای طراحی شده است تا مردم بتوانند مشکلات خود را بدون واسطه با مسئولان درمیان بگذارند.
شهروندان می توانند در دو رده ملی شامل سران سه قوه مقننه، مجریه و قضائیه، فرماندهان نظامی، انتظامی، امنیتی، اعضای کابینه دولت و دیگر مسئولان کلان کشوری و در رده استانی تمامی استانداران ۳۱ استان کشور، مطالبات و درخواست های خودشان را با آنها در میان گذارند.
یکی از بخش های سامانه بدون واسطه با مسئولان ایرنا بخش ارتباط با قوه قضائیه است که اقشار مختلف جامعه در ماههای گذشته صدهها درخواست و مطالبه قضایی خود را از طریق این سامانه با مسئولان بخش های مختلف قوه قضاییه بویژه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور مطرح کردند.
اقشار مختلف جامعه در ماههای گذشته ۱۱درخواست با موضوع ثبت اسناد و املاک به این سامانه ارسال کرده اند که هاشم کارگر معاون توسعه و فناوری و خدمات الکترونیکی ثبتی این سازمان نیز در راستای رسیدگی به مشکلات مردم و پاسخ گویی برای هریک از این درخواست ها مکاتبات اداری با مسئولان و روسای دادگستری های مرتبط را انجام داده و رونوشت این مکاتبات را برای مدیر عامل سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) جهت اطلاع از انجام پیگیری ها ارسال کرده است.
۱۱ پیام واصل شده بیشتر مربوط به درخواست استخدام بود و برخی از آنان نیز مرتبط با موضوع ثبت اسناد و املاک نبود که پس از تماس تلفنی و یا از طریق ایمیل به افراد متقاضی اطلاعات لازم برای پیگیری کارشان داده شده است.
براساس اعلام معاون توسعه فناوری و خدمات الکترونیکی ثبتی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، درخواست های واصله به این معاونت برای رسیدگی و تماس با مخاطبان، انجام راهنمایی های لازم و توضیحات مورد نظر به حوزه های مرتبط ارسال شده است.
کارگر تصریح کرد: با توجه به سیاست های سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به ویژه در راستای شفاف سازی امور و همچنین ارتقای رضایتمندی مراجعان، این سازمان ضمن استقبال از پاسخگویی به سئوالات و رسیدگی به شکایات مطروحه از سوی مردم ، آمادگی خود را برای هرگونه اطلاع رسانی مناسب اعلام می دارد.
پیش از این نیز معاونت راهبردی قوه قضاییه مطالبات قضایی ثبت شده مردم در این سامانه را به قضات و روسای دادگستری ها در سال جاری ارجاع داده بود که از این طریق رسیدگی شد و همچنین دستور رسیدگی به ۱۴ درخواست و مطالبه مردم به سازمان ثبت اسناد و املاک کشور نیز مورد رسیدگی قرار گرفت.
همچنین سازمان بازرسی کل کشور نیز ۵۱ درخواست مردمی ثبت شده در سامانه ارتباطی بی واسطه با مسئولان در صفحه اول سایت خبرگزاری جمهوری اسلامی را بهمن ماه برای رسیدگی به مراجع ذی صلاح ارجاع داد.
ایرنا به عنوان خبرگزاری رسمی کشور بر اساس مسئولیت تعیین شده در اساسنامه وظیفه انعکاس نظرات، پیشنهادات، انتقادات و درخواست های مردم به مسئولان را عهده دار است.
در سامانه بی واسطه با مسئولان ایرنا، ارتباط بدون واسطه با مسئولان برای شهروندان ایجاد شده و مردم می توانند مطالب درخواستی خود را به صورت مستقیم و محرمانه به مسئولان ذیربط منعکس کنند.
در این سامانه ارتباطی نوشته شده است که درج آدرس پست الکترونیکی – شماره تماس اختیاری است و امکان ارتباط با شما و اعلام نتیجه اقدامات از سوی مسئولان را میسر خواهد کرد.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران