تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۴ دوشنبه ۲۴ اسفند

1457938736452_12359.jpg

انیمیشن «زوتوپیا» به لطف فروش فوق‌العاده در چین مجموع فروش جهانی خود را از مرز ۴۳۰ میلیون دلار عبور داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، انیمشن جدید کمپانی دیزنی با نام «زوتوپیا» با فروش ۵۰ میلیون دلاری در سینماهای آمریکا و ۸۳ میلیون دلاری در گیشه بین‌الملل مجموع فروش جهانی خود را به ۴۳۱ میلیون دلار افزایش داد.

«زوتوپیا» پس از ۱۰ روز نمایش در سینماهای چین به فروش ۱۰۹ میلیون دلاری دست یافته و با گذر از فروش «قهرمان بزرگ ۶» نام خود را به عنوان موفق‌ترین انیمیشن دیزنی در چین و سومین انیمیشن موفق تاریخ سینمای این کشور ثبت کرد.

انیمیشن «زوتوپیا» که در آن «جنیفر گودوین» و «جیسون بتمن» صداپیشگی می‌کنند، پس از دو هفته نمایش در سینماهای آلمان ۱۳ میلیون دلار و در روسیه ۳۰/۶ میلیون دلار فروخته است، ضمن این که در چهارمین هفته اکران در کره جنوبی به مجموع فروش ۱۴/۷ میلیون دلار دست یافته است.

«زوتوپیا» که از این هفته در برزیل و استرالیا نیز اکران خود را آغاز می‌کند تا کنون در سینمای فرانسه ۲۳ میلیون دلار‌، مکزیک ۱۴ میلیون دلار و آرژانتین ۶/۳ میلیون دلار فروخته است و داستان آن درباره خرگوشی به نام «جودی هاپس» است که به کمک یک روباه غیرقابل اعتماد به نام «نیک وایلد» در جستجوی یک سمور گمشده است.

از سویی دیگر انیمیشن «پاندا کونگفوکار۳» محصول کمپانی «دریم ورکس» در تمامی ۱۵ بازار جدید خود در این هفته در صدر فهرست فروش قرار گرفت و تا فروش بین‌المللی بیش از ۲۱۹ میلیون دلار را تا امروز رقم زده باشد.

این انیمیشن توانست در هفته اول نمایش ۶/۹ میلیون دلار در انگلیس ، ۵/۱ میلیون دلار در مکزیک و ۱/۸ میلیون دلار در سینماهای اسپانیا به دست آورد در حالی که توانسته پس از هفت هفته نمایش در چین به مجموع فروش ۱۴۱ میلیون دلار برسد.

به گزارش اسکرین دیلی، فیلم ابر قهرمانی «ددپول» نیز که کمپانی فاکس قرن بیستم مسئولیت توزیع بین‌المللی آن را برعهده دارد در هفته‌ای که گذشت ۱۱/۳ میلیون دلار از محل ۶۱ بازار خارجی فروخت و به مجموع فروش ۳۸۰ میلیون دلار در گیشه بین الملل دست یافت.

فیلم «بازگشته»، برنده سه جایزه اسکار ۲۰۱۶ نیز این هفته ۶/۹ میلیون دلار در سینماهای ۴۱ کشور جهان فروخت و فروش خود را به بیش از ۲۶۴ میلیون رساند در حالی که این هفته اکران خود را در چین دومین بازار بزرگ سینمای جهان پس از هالیوود آغاز می‌کند.

همچنین فیلم فضایی و نامزد اسکار «مریخی» نیز مجموع فرو ش جهانی خود را از مرز ۴۰۰ میلیون دلار عبور داد.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.3 - 4 ؟