تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۴ دوشنبه ۲۴ اسفند

به گزارش گروه حقوقی و قضائی خبرگزاری میزان به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان قزوین،جمال انصاری در نشست شورای مسئولان قضایی استان قزوین بیان داشت: امروز از هر یک از افراد جامعه در خصوص انتظار و آرمانشان در خصوص دستگاه های اجرایی بپرسیم، پاسخ خواهند داد که توقعشان خدمت است، دغدغه و مطالبه اصلی مردم از دستگاه ها خدمت است. از این رو دریافت خدمت از سوی مردم باید بدون فراز و نشیب همراه باشد.

انصاری ادامه داد: متأسفانه امروز دریافت خدمت از سوی مردم با فراز و نشیب و سختی هایی همراه است که باید با نگاه خدمت گذارانه به مردم این سختی ها را مرتفع کنیم.

وی تصریح کرد: روان سازی امور یکی از مسائلی است که در دستگاه قضا مورد توجه است ولی روان سازی موجود علیرغم تلاش های انجام شده، بازهم کافی نیست و لازم است در جهت اجرای منویات رهبری و کاهش فراز و نشیب های خدمتی بازهم تلاش کنیم.

رئیس کل دادگستری استان قزوین در خصوص اقدامات دستگاه قضا در موضوع با توقعات مردم اظهار کرد: اقدامات دست اندرکاران دستگاه قضایی توانسته بخشی از توقعات مردم را پاسخگو باشد ولی مردم همچنان منتظر دریافت خدمات بیشتر و بهتر از دستگاه های خدمتگذار هستند که دستگاه قضایی می تواند در این حوزه نقش آفرینی کند.دست اندرکاران دستگاه های خدمت رسان به مردم، باید با وظایف و تکالیفشان آشنا باشند و برای این منظور تلاش و سعی وافری داشته باشند به طوری که تلاش آنها در مجموع دامنه خدمتی، تأثیر و انحراف آنها را کاهش دهد.

این مقام قضائی افزود: نظارت رسالت خطیری است که دستگاه قضا بر دوش دارد که این رسالت دستگاه قضا در کنار خدمات دستگاه های اجرایی می تواند دغدغه های مردم را کاهش دهد.در این میان رویکرد پیشگیرانه امری مهم است که باید بدان توجه شود البته باید در کارها استمرار و تداوم را شاهد باشیم چراکه بدون پیگیری و استمرار نظارت هم کم معنا و کم نتیجه خواهد بود.

رئیس کل دادگستری استان قزوین عنوان کرد: در امر نظارت نباید متوقف به محدودیت و کمبود امکانات باشیم بلکه باید با تلاش و استمرار نظارت را به معنای واقعی و به دور از افراط و تفریط محقق کنیم، نباید از اقدامات تذکری، انذاری و تبشیری غافل شد چراکه گاهی ناآگاهی و کم آگاهی موجب می شود تا در ارائه خدمت به مردم اگر مجموعه اقدامات پیشگیرانه و اقدامات تذکری، تبشیری، و انذاری منجر به فرصت سازی برای خدمت به مردم نشود، آن گاه دستگاه قضا به سمت نگاه برخوردی خواهد رفت در نتیجه تقاضای ما این است که رسالت تذکر و تبشیر را مورد توجه قرار دهیم.

وی اظهارداشت:  در دستگاه قضایی اقدامات و سیاست ها متأثر از فرمایشات مقام معظم رهبری و دستورات رئیس قوه قضائیه است از این رو انتظار از دستگاه قضایی این است که در جریان خدمت گذاری به مردم نقش آفرینی کنند و مسیر صحیح تری را در این حوزه داشته باشند در نتیجه می توانیم متغیرهای مختلفی را ایجاد کنیم تا مردم دغدغه هایشان کم شود.

وی یادآورشد: هدف و مقصود ما این است که دستگاه های اجرایی بتوانند خدمات خود را در شرایط مطلوب تر و با رضایت بیشتر مردم ارائه کنند البته تلاش های زیادی انجام شده است ولی ما با نقطه ایده آل فاصله داریم.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.3 - 9 ؟