تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۴ دوشنبه ۲۴ اسفند
1457949116430_3263.jpg

پنج نقاشی اثر «فرانسیس بیکن» هنرمند سرشناس انگلیسی به ارزش تقریبی بیش از ۳۰ میلیون دلار به سرقت رفت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، رسانه‌های اسپانیایی از به سرقت رفتن پنج نقاشی گران‌قیمت اثر «فرانسیس بیکن» از خانه یک کلکسیونر در شهر مادرید خبر دادند.

مشخص نیست چرا خبر این سرقت بزرگ که ژوئن سال گذشته میلادی رخ داده، تا کنون رسانه‌ای نشده بود؛ اما منابع نزدیک به تیم بازرسان این سرقت اعلام کردند که سارقان در یک عملیات فوق‌العاده حرفه‌ای در زمان حضور نداشتن مالک در خانه با غیرفعال کردن سیستم هشدار امنیتی، اقدام به سرقت این پنج نقاشی ارزشمند کرده‌اند.

به گزارش گاردین، بنابر اعلام پلیس مادرید، مالک این پنج نقاشی یکی از دوستان نزدیک «فرانسیس بیکن» بوده است.

«فرانسیس بیکن» هنرمند سرشناس اهل ایرلند در سال ۱۹۹۲ در سن ۸۲ سالگی در مادرید اسپانیا درگذشت و آثار سورئال او نزد بسیاری از کلکسیونرها محبوبیت ویژه‌ای دارد.

مرگ «بیکن» در دهه ۹۰ میلادی بر شهرت او افزود و موجب شد نقاشی «سه مطالعه بر لوسین فروید» که او در سال ۱۹۶۹ آن را خلق کرده بود، پس از مرگش به قیمت بیش از ۱۴۲ میلیون دلار به فروش برسد و رکورد فروش آثار هنری آن زمان را جابه‌جا کند.

«فرانسیس بیکن» یکی از نقاش‌های نامی اکسپرسیونیست قرن بیستم است. این هنرمند ایرلندی بیشتر شهرت خود را مدیون از شکل‌ افتادگی‌های خشنی است که در بدن و چهره‌ی شخصیت‌های نقاشی‌هایش ایجاد می‌کرد. بیکن را نقاش بحران انسان مدرن پس از جنگ جهانی دوم نامیده‌اند.

«بیکن» در کنار چهره‌هایی مانند «پابلو پیکاسو» و «اندی وارهول» یکی از ۱۰ هنرمند پیشگام هنر مدرن محسوب می‌شود.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.5 + 2 ؟