تصویر ثابت

نفرات برتر
آخرين بروزرساني :۲۴ اسفند ۹۴ ساعت ۰۸:۰۲
۹۴ پنج شنبه ۲۰ اسفند

وزیر دادگستری گفت: تمامی طیف‌های سیاسی منتخب مردم در مجلس دهم حضور دارند که در این راستا شاهد مجلس پرنشاطی خواهیم بود.

به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت الاسلام والمسلمین پورمحمدی با حضور در نشست مدیران ستادی و اجرایی سازمان تعزیرات حکومتی با اشاره به انتخابات هفتم اسفند گفت: خوشبختانه انتخابات هفتم اسفند با حضور گسترده مردم،‌ آرامش،‌ امید و روحیه بالای مردم برگزار شد و در این انتخابات کمترین عارضه، حادثه و موضوعات نگران کننده‌ای به وجود نیامد.

وی با اشاره به تعداد پایین شکایت‌ها در انتخابات ۷ اسفند خاطرنشان کرد: در انتخابات ۷ اسفند تعداد زیادی از نامزدها در مرحله اول رای آوردند و نوع رای دادن مردم و تمرکزشان به روی افراد موضوع بسیار مهم و قابل تحلیل است.

وزیر دادگستری تصریح کرد: تمامی طیف های سیاسی منتخب مردم در مجلس آینده حضور دارند و در این راستا مجلس پرنشاطی را شاهد خواهیم بود. همچنین بسیاری از راه یافتگان مجلس همراه دولت هستند که این برای خدمت رسانی بیشتر به مردم اهمیت زیادی دارد.

وی تصریح کرد: نفع همراهی مجلس و دولت و همگامی مسئولان قطعا برای مردم است. گاهی شعار می دهند مجلس باید مستقل باشد و این بسیار درست است اما به آن معنا نیست که بجنگد؛ لذا دعوا کردن شاخص خوبی نیست.

وزیر دادگستری ادامه داد: در سالی که گذشت علاوه بر انتخابات هفتم اسفندماه دستاورد بین المللی برجام را داشتیم. برجام برای کشور ما یک موفقیت ارزنده بوده و هست؛ زیرا در یک هماورد بزرگ با قدرت‌های جهانی، کشور ما جایگاه حقوقی خود را تثبیت کرد و در یک مذاکرات چالشی و طولانی توانستیم دستاوردهای بسیار ارزشمندی بدست بیاوریم و موانع بزرگی را از سر راه کشور برداریم.

وی افزود: برجام یک توافق سیاسی بین المللی است که در بالاترین سطوح بین المللی اتفاق افتاد اما همراه خودش پیامدهای بزرگ دیگری هم داشت.

وزیر دادگستری اظهار کرد: نخستین پیامد برجام پیامد اقتصادی است. موانعی که ناحق و ظالمانه سر راه ما ایجاد کرده بودند برداشته شده است و از نظر تفاهمی و اجرایی نیز برجام به صورت جدی پیگیری می شود و امیدواریم به صورت کامل اجرا شود.

وی خاطرنشان کرد: به طور قطع جمهوری اسلامی ایران با ظرفیت‌های بالای اقتصادی می تواند پس از اجرایی شدن برجام مشکلات مردم را تا حد زیادی برطرف کند. یکی دیگر از دستاوردهای برجام دستاورد امنیتی است. بهانه مسائل هسته‌ای برای جهان‌خواران و مستکبرین دستاورد خوبی برای تجاوز به سایر کشورهاست و خوشبختانه این بهانه گرفته شد و ضریب امنیت ملی ما ارتقاء یافت و امروز خطر دورتر شده و دسترسی دشمن به کشور نیز کمتر شده است.

پورمحمدی اظهار کرد: هرچند برجام یک دستاورد سیاسی است اما یک موقعیت جهانی هم از نظر پرستیژ و جایگاه برای جمهوری اسلامی و کشور ما ایجاد کرده و موقعیت کشور در سطح افکار عمومی و جهان ارتقا یافت.

وی افزود: آنچه مهم است این است که این ظرفیت‌ها به روز شود و به فعلیت برسد. ما در برجام اخلاق، تفکر انقلابی، دینی، متانت، پایبندی به اصول، ارزش‌ها و باورها را حفظ کرده‌ایم. برجام سبب تقویت و تحکیم انقلاب اسلامی شده است؛ زیرا ما در برجام از هیچ یک از موانع ارزشی و انقلابی خود عقب ننشسته‌ایم.

وزیر دادگستری ادامه داد: البته نباید عجله کرد زیرا برخی‌ها تصور می‌کنند همین که کلید برجام بخورد همه سر کار بروند و مشکلات کشور برطرف می‌شود. در حالی که این‌چنین نیست و خداوند هم به اولیای درجه اول خود چنین وعده وعیدی نداده است. در حوزه اقتصادی سخت‌ترین شرایط را پشت سر گذاشتیم و طبق آماری که ارائه شده نرخ رشد کشور یک درصد بوده است.

وی تصریح کرد: به طور قطع با توجه به عوامل بازدارنده تحمیلی و مشکلات بین المللی و داخلی حفظ کردن این موقعیت و شرایط برای کشور دستاورد ارزشمندی است.

وی با اشاره به موضوع کسب و کار تصریح کرد: آخرین آمار ارائه شده در حوزه کسب و کار نشان می دهد که جمهوری اسلامی ایران تقریبا در تمامی محورها چند رتبه ارتقا داشته است و این مساله حکایت از کنترل فضای اقتصادی کشور دارد.

وی گفت: امروز نرخ تورم کاهش یافته و سعی می شود انتظار مردم را برآورده کنیم به طوری که دستمزد کارگران بیش از نرخ تورم افزایش یافته است.

وزیر دادگستری خاطرنشان کرد: در سالی که سپری کردیم با دغدغه‌ها و نگرانی‌هایی مواجه بودیم که از آن جمله می توان به مشکلات اقتصادی و برخی آسیب های اجتماعی در کشور اشاره کرد و امروز هم از فساد در حوزه اداری و اقتصادی رنج می بریم.

وی با بیان اینکه محیط کسب و کار در کشور ما با مشکلات زیادی روبروست، گفت: ساماندهی بخشی از این حوزه بر عهده سازمان تعزیرات حکومتی است و بخش‌های دیگر بر عهده سایر سازمان‌ها قرار دارد. امروز فعالیت‌های اقتصادی،‌ بازرگانی و خدماتی در زندگی مردم اهمیت فراوانی دارد و سازمان تعزیرات حکومتی در این راستا مسئولیت‌هایی بر عهده دارد.

وی افزود: بحث قاچاق کالا مشکل جدی است و حرف‌های زیادی در این حوزه زده شده و می شود اما همچنان از این پدیده شوم رنج می بریم. متاسفانه آمارها در این حوزه بزرگ است و کالاهایی که به صورت قاچاق وارد کشور می شود به این گونه نیست که از طریق کوه و کمر باشد.

وی ادامه داد:‌ البته این به این معنا نیست که کالاهای قاچاق از مجاری رسمی وارد می شوند بلکه ضوابط و مقررات و دستورالعمل ها مشکلاتی را ایجاد کرده و نظام واردات و صادرات ما را با بی انضباطی مواجه کرده است.

پورمحمدی خاطرنشان کرد: امروز مجوزهای فراوانی به اقشار مختلف داده ایم؛ به عنوان مثال برای کمک به مرزنشینان مجوزهایی را داده ایم در حالی که سود این مجوزها را دیگران می برند و چیزی عاید مرزنشینان نمی شود. همچنین برای ملوان‌ها و جاشوها امکاناتی قرار دادیم که همین امکانات مجرای خلاف قاعده واردات کالا شده است به عبارت دیگر در و پنجره‌های زیادی باز کردیم که همین‌ها باعث به وجود آمدن مشکل شده و امروز از آن‌ها به عنوان قاچاق یاد می شود.

وزیر دادگستری با اشاره به صدور ابلاغ قضایی برای ۵۰۰ نفر از روسای شعب تعزیرات گفت: باید این جایگاه را ارج نهیم چرا که از این پس انتظارات بیشتری از ما می‌رود.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.3 - 6 ؟