تصویر ثابت

نفرات برتر
آخرين بروزرساني :۲۴ اسفند ۹۴ ساعت ۰۷:۵۱
۹۴ پنج شنبه ۲۰ اسفند

به گزارش گروه حقوقی و قضائی خبرگزاری میزان به نقل از روابط عمومی دادگستری خوزستان، فرهاد افشارنیا در اولین همایش تجلیل از کارکنان دادگستری خوزستان اظهار کرد: خدمت در دستگاه قضایی طاقت‌فرساست و از مسئولیت بالایی برخوردار است. کمبود نیروی انسانی و اعتبارات مالی، حجم بالای کار و دستمزد پایین از مشکلاتی است که موجب سختی کار در دادگستری‌ها می‌شود اما نباید این مشکلات مانع از تکریم ارباب رجوع و انجام کار صحیح شود.

وی ادامه داد: قوه قضائیه در سال گذشته ۱۵ میلیون پرونده را مورد رسیدگی قرار داد که بخش قابل توجهی از آن مربوط به دادگستری خوزستان است. به طوری که در سال ۹۳ بیش از یک میلیون فقره پرونده به دادگستری خوزستان وارد و مورد رسیدگی قرار گرفت. این در حالی است که اداره شوراهای حل اختلاف بخش قابل توجهی از دعاوی را رسیدگی و حل فصل می‌کنند و مانع از تشکیل پرونده‌ها در دستگاه قضایی می‌شوند که جا دارد همین‌جا از اعضای محترم این شورا قدردانی شود.

رئیس کل دادگستری خوزستان ادامه داد: آمار معاونت منابع انسانی نشان می‌دهدکه ۶۵ درصد پست‌های سازمانی بلاتصدی است و این آمار حاکی از آن است که هر کارمند دادگستری استان به ازای سه نفر فعالیت می‌کند.

وی افزود: قوه قضاییه در دوران تصدی ریاست آیت ا… آملی لاریجانی تأکید فراوانی بر سلامت دستگاه قضایی دارند و  بخش قابل توجهی از این امر متوجه کارکنان اداری است. حضور و غیاب منظم، نظم و انضباط کاری، تعهد و التزام به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و قانون اساسی، تکریم ارباب رجوع و خدمتگزاری به مراجعه کنندگان از مصادیق سلامت در نظام اداری است که خوشبختانه اخبار و اطلاعات رسیده از سوی مدیران، حفاظت اطلاعات و هیئت رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان، نشان می‌دهد که با کمترین تخلفات در این دادگستری روبرو هستیم و به رغم مشکلات موجود، کارکنان سلامت و صلابت خود را حفظ کرده اند.

این مقام عالی قضایی تصریح کرد: رسالت دستگاه قضایی به موجب قانون اساسی کشور، احقاق حق و ابطال باطل است و این دو موضوع مهم به برکت پیروزی انقلاب اسلامی که موجب استقلال قوه قضاییه از دولت شد، بیش از پیش محقق شده است. امیدواریم با تخصیص اعتبارات مالی بهتر در لایحه بودجه، شاهد استقلال بیشتر این قوه باشیم.

افشارنیا با اشاره به نقش دادرسی الکترونیک در ارتقای کیفیت رسیدگی به پرونده‌های قضایی، بیان کرد: در سال‌های آتی کلیه دادرسی‌ها به صورت الکترونیکی انجام می‌شود و این مهم جز با اعمال سلیقه در کارها و ثبت دقیق مشخصات طرفین دعاوی، صورت نمی‌گیرد.
وی ضمن تقدیر از زحمات یک سال گذشته کارکنان اداری و  ۳۰ سال خدمت کارکنان بازنشسته دادگستری استان خوزستان، گفت: خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران آغاز و پایانی ندارد و امیدوارم در سالی که پیش رو داریم با روحیه و انرژی بیشتری به خدمت‌رسانی به مردم عزیز استان بپردازیم.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.2 - 9 ؟