تصویر ثابت

نفرات برتر
آخرين بروزرساني :۲۴ اسفند ۹۴ ساعت ۰۷:۵۸
۹۴ پنج شنبه ۲۰ اسفند

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین مصطفی پورمحمدی درهمایش مدیران کل ستادی و اجرایی سازمان تعزیرات حکومتی استان تهران، برجام را یکی از دستاوردهای مهم بین المللی خواند و افزود: این موفقیت بسیار ارزنده بود و ما توانستیم درهماوردی بزرگ با قدرت های جهانی جایگاه و حقوق خود را در دنیا تثبیت کنیم.
وی با بیان اینکه برجام یک رویداد سیاسی بود، اظهارکرد: این رویداد دربالاترین سطوح بین المللی اتفاق افتاد و همراه خود پیامدهای مهمی داشت که اولین پیامد آن اقتصادی است که موانع ظالمانه ای که در راه پیشرفت کشور گذاشته شده بود، برداشته شد.
پورمحمدی با اشاره به ظرفیت بالای موجود در داخل کشور گفت: در فضای داد و ستدها و رفت و آمدها برای پیشرفت قابلیت های زیادی ایجاد خواهد شد و می تواند مشکلات مردم را تا حد زیادی برطرف کند.

** برجام امنیت کشور نیز ارتقا داد
وزیردادگستری یکی دیگر ازپیامدهای برجام را دستاورد امنیتی خواند وافزود: به هرحال مسایل هسته ای برای جهانخواران و مستکبرین دستاویزی برای تجاوز بوده و هست و در اثر برجام امنیت کشور ما ارتقاء پیدا کرد و خطر از این کشور دورتر شده است.
پورمحمدی ادامه داد: یکی از دستاوردهای برجام ارتقاء جایگاه اسلامی ما است و ما در برجام متانت افکار و تفکر دینی و انقلابی و پایبندی به ارزشها را حفظ کردیم.
وی با بیان این که در کنار برجام از هیچ یک از ارزشهای دینی و انقلابی خود کوتاه نیامدیم، افزود: ایران در مورد دفاع از مظلومین کوتاه نیامد و این کار دوستان ما را خوشحال و دشمنان انقلاب را نگران تر از همیشه کرد.
وزیردادگستری با بیان اینکه برخی عجله می کنند و می گویند کلید برجام زده شده و باید تمام مسایل اقتصادی حل شود افزود: این درست نیست و اجرای کامل آن پیگیری می خواهد و البته گام های بلندی نیز برداشته شده است.

** حضور گرایشات مختلف سیاسی مجلس با نشاطی خواهیم داشت
پورمحمدی با اشاره به رویدادهای مهم داخلی سال جاری همچون برگزاری انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی گفت: دراین انتخابات علی رغم حضور و مشارکت گسترده مردم، کمترین عارضه و حادثه امنیتی را داشتیم.
وی افزود: تمامی طیف ها و گرایش ها منتخبین خود را در مجلس شورای اسلامی دارند و از این لحاظ مجلس پرنشاطی خواهیم داشت.
وزیردادگستری با بیان اینکه بسیاری از راه یافتگان به مجلس شورای اسلامی، مواضع همراه دولت را دارند، افزود: این مهم برای خدمت رسانی بهتر دولت از اهمیت به سزایی برخوردار است و دولت به کمک مجلس می تواند با تصمیمات قوی تر و سریع تر مشکلات مردم را رفع کند وتحکیم و انسجام داخلی، ظرفیت های کشور را افزایش خواهد داد.
پورمحمدی اظهارداشت: برخی شعار می دهند که مجلس باید مستقل باشد و ما می گوییم علاوه بر مجلس همه باید مستقل باشند چرا که انسان تابع و مقلد ارزشی ندارد ولی این به این معنا نیست که با هم اختلاف و جنگ و جدل داشته باشیم.

** اشتغالزایی برای یک میلیون و ۲۰۰ هزارنفر شعاری نیست واقعی است
وزیردادگستری همچنین دستاوردهای اجتماعی در سال گذشته را قابل قبول خواند و گفت: آمارهای منفی کمتر داشتیم و برخی از آمارها در سطوح خود باقی مانده و برخی بهتر شده و در حوزه اقتصادی شاهد یک درصد نرخ رشد کشور بودیم.
پورمحمدی افزود: گرچه این آمار رضایت بخش نیست اما با توجه به عوامل بازدارند و تحمیلی و مشکلات بین المللی و داخلی حفظ این شرایط برای کشور و مخاطرات جدی ایجاد نکردن، دستاورد مهم و ارزشمندی است .
وزیردادگستری به آخرین آماردرحوزه کسب و کاراشاره کرد و گفت: آمار یک میلیون و۲۰۰هزار اشتغال درکشور واقعی است و شعاری نیست و شناسنامه دارد و این حکایت از کنترل فضای اقتصادی در کشور دارد.

** ۸/ ۳ درصد از سطح جنگل های کشورکاهش یافته است
وزیردادگستری یکی دیگر از دستاوردهای حوزه قضایی درسالجاری را پیشگیری از تجاوز به حریم منابع طبیعی برشمرد و گفت: تجاوز به منابع طبیعی در دو سال گذشته نزدیک به صفر بوده و همه مسوولان و مقامات اجرایی نیز در این موفقیت شریک بوده اند.
پورمحمدی با بیان این که دریکصد سال اخیر نزدیک به یک میلیارد هکتار از جنگلهای جهان از بین رفته است، افزود: این درحالی است که در ۱۲ سال گذشته ۸/۳ درصد از سطح جنگل های کشور کاهش پیدا کرده است.

** قاچاق یکی از مشکلات جدی کشور است
پورمحمدی مبارزه با قاچاق را یکی از مشکلات جدی برای کشور برشمرد و گفت: این معضل از مشکلات تاریخی کشور است و آمارها خیلی قطعی نیست ولی بزرگ است.
وی با بیان اینکه تمام مشکلات قاچاق به این صورت نیست که از کوه و کمر جنس وارد شود و یا از مجاری رسمی به شکل فساد گونه باشد، گفت: متاسفانه ضوابط، مقررات و مطالبات فضایی را ایجاد کرده که بر واردات و خروجی ها از کشور بی انضباطی حاکم شده است.
وزیردادگستری افزود: به مرز نشین ها و افرادی که در کنار ساحل زندگی می کنند، برای امرار معاش خود مجوزهای دادیم و در مناطق آزاد و بازارچه های مشترک دروازه ها و پنجره های زیادی بازکردیم و ایجاد مشکل کردیم و از همه اینها تعبیر به قاچاق می شود که درست نیست.
وی افزود: در نحوه فعالیت گمرک ها ارتقا داشتیم، مرزبانی های تقویت شده اما مشکل در برخی قواعد است و مشکل در افرادی است که به این نوع کسب و کار عادت کرده اند و تغییر در روش آنها کار بسیار سختی است.
وی درباره فساد در حوزه اقتصادی و اداری گفت: هنوز از این موضوع رنج می بریم و علی رغم پیشرفتهایی که داشتیم هنوز دغدغه های ما در این موضوع قابل توجه است.
پورمحمدی درادامه به برخی از تحولات بین المللی و پیرامونی کشور اشاره کرد و گفت: حمله به یمن، کشتار در عراق و سوریه آزار دهنده است و هدف گیری دشمن کشور جمهوری اسلامی ایران است، اما چون دستشان به ما نمی رسد دوستان ما را آزار و اذیت می کنند.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.2 - 9 ؟