تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۴ چهارشنبه ۱۹ اسفند

انتخاب علیرضا جهابنخش در فیفا ۲۰۱۶، آلکمار است. جایی که او ترکیب ایده ال خود را به زمین می فرستد و البته اکثر حملات را از جناح راست، جایی که خودش بازی می کند تدارک می بیند.


یکی از سرگرمی های اصلی فوتبالیست ها، از خارجی گرفته تا داخلی، پلی استیشن است و کری خواندن برای یکدیگر. علیرضا جهانبخش نیز از این قاعده مستثنی نیست. ستاره ایرانی آلکمار علاقه ویژه ای به پلی استیشن دارد و از دوران نوجوانی نیز در رویای خرید پلی استیشن بود تا با دوستان خود بازی کند. او در این باره به خبرنگار ” ورزش سه ” می گوید:« از بچگی پلی استیشن را دوست داشتم. یکی از آرزوهایم این بود که یکی به من پلی استیشن هدیه بدهد. البته آن زمان قیمتش بالا بود و من هم هیچوقت به پدرم نگفتم که برایم بخرد. در نهایت خودم توانستم بخرم و آن روز واقعا خوشحال شدم.»

جهانبخش از چه زمانی پلی استیشن بازی می کند؟ او می گوید:« با سگا شروع کردم و سپس رو به فیفا ۹۸ و ۹۹ آوردم. یادم می آید فیفا ۲۰۰۳ هم بازی می کردم و رئال مادرید را بر می داشتم. چون روبرتو کارلوس، رونالدو و خیلی از بازیکنان بزرگ دنیا را در اختیار داشت. بعد هم که بازی های جدیدتر آمد و من هم سعی کردم تا خودم را به روز کنم. الان همچنان بازی می کنم و به نظرم در این زمینه یک رقیب جدی برای دوستانم هستم.»

جهانبخش این روزها فیفا ۲۰۱۶ بازی می کند. ماجرای این بازی جالب است:« من نسبت به قدرت حریف، تیمم را انتخاب می کنم. تا همین چند وقت پیش معمولا رئال مادرید را انتخاب می کردم اما از وقتی فیفا ۲۰۱۶ آمده، بیشتر با آلکمار به مصاف حریفان می روم.»

انتخاب ترکیب آلکمار در فیفا ۲۰۱۶ و حضور جهانبخش هم از نکات جالب پلی استیشن برای این ستاره ایرانی است. او می گوید:« خودم را که صد در صد در ترکیب می گذارم. آن هم به عنوان بال راست. همین پستی که در آلکمار بازی می کنم. خوبی پلی استیشن این است که ترکیب مورد علاقه ام را می چینم. ترکیبی که دوست دارم آلکمار با همان در زمین حاضر شود و در بازی های رسمی به مصاف حریفان برود.»

جهانبخش چه حریفانی را برای آلکمار در فیفا ۲۰۱۶ انتخاب می کند؟ اما پاسخ این ستاره ایرانی:«بستگی دارد با کدامیک از دوستانم بازی کنم. مثلا دیروز با هم تیمی سابقم در نایمخن بازی کردم. او نایمخن را برداشت و من هم آلکمار.»

اما آخرین نکته از جهانبخش در فیفا ۲۰۱۶٫ او وقتی آلکمار را انتخاب می کند اکثر حملات را از جناح راست تدارک می بیند:« چون پاس دادن را دوست دارم حتی وقتی مقابل دروازه خالی تک به تک می شوم توپ را به هم تیمی ام می دهم تا گل بزند. این را هم بگویم که همه پاس هایم به سمت راست است. آخر بازی آمار نشان می دهد که ۸۰ درصد حملات از سمت راست است. یعنی جایی که خودم بازی می کنم .»به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.7 + 3 ؟