۹۴ سه شنبه ۱۸ اسفند
1430649025487_11.jpg

انواع گل‌های لاله، جنگل “بزداغی”را در فروردین ماه تبدیل به بهشتی می‌کند که رنگ قرمز، سفید و زرد گل‌های لاله چشم هر بیننده و گردشگری را به سوی خود جذب می‌کند و آن‌ها را وادار کرده تا چند ساعتی در این منطقه اتراق کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خراسان‌شمالی، مریم گلی و مریم نخودی از دیگر گیاهان دارویی است که با رنگ سفید خود جلوه‌ای خاص به این منطقه داده است.”بزداغی” یکی از جنگل‌های بکر خراسان‌شمالی است که در شهرستان مانه و سملقان واقع شده است.

این جنگل در سطحی بالغ بر ۳۶ هزار هکتار است که قرق شده و حفاظت از عرصه و کاهش عوامل تخریب سبب شده تا این منطقه شرایط بهتری پیدا کند.

حفاظت از عرصه و خروج دام از این منطقه موجب شده تا نشانه‌های پایداری جنگل نمود یابد و تاج پوشش گونه‌ها به سطحی بالغ بر ۷۰ تا ۸۰ درصد برسد. جنگل بزداغی دارای انواع درخت و درختچه است، بطوریکه گونه‌های درختچه‌ای پسته جنگلی، داغداغان و ارس این جنگل را از سایر مناطق جنگلی خاص کرده است. بادام،

بادامشک، بادام تلخ، بادامک و زرشک از دیگر گونه‌هایی است که می‌توان در این جنگل مشاهده کرد.

علاوه بر آن، بزداغی سرزمین گیاهان دارویی است به طوریکه می‌توان بالغ بر ۷۰ تا ۸۰ گونه گیاهی دارویی همچون شیرخشت، اسطوخودوس و دغدغک را می توان در این منطقه مشاهده کرد.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران