تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۴ سه شنبه ۱۸ اسفند

تهران- ایرنا- بازیگر فیلم سینمایی «می خواهم زنده بمانم» گفت: جشنواره مردمی فیلم و عکس «چهل چراغ» با مضمون و رسالت مهم خود می تواند موجب ارتقاء شناخت مردم در زمینه زندگی و شخصیت امام حسین (ع) شود.

به گزارش روز دوشنبه گروه فرهنگی ایرنا، فاطمه گودرزی در خصوص برگزاری جشنواره مردمی فیلم و عکس «چهل چراغ» با موضوعیت زندگی امام حسین (ع) اظهار داشت: این جشنواره می تواند اتفاقات مثبتی را در جامعه رقم بزند و اطلاعات و شناخت مردم را در زمینه زندگی و شخصیت امام حسین (ع) و اینکه ایشان چه کسی بودند و چه کارهایی را برای رسیدن به آزادی و آزادگی واقعی انجام می دادند، بالا ببرد.
گودرزی با اشاره به اهمیت جایگاه جشنواره های موضوعی و تخصصی گفت: در کل من به عنوان بازیگر و کسی که سابقه برگزاری جشنواره های موضوعی را دارم، با این جریان موافق هستم و عقیده دارم که تعدد جشنواره بسیار اتفاق خوبی است، البته در این راستا باید توجه داشت که از بیت المال برای رسیدن به هدف و نشان دادن جشنواره استفاده نکنیم ، چرا که جشنواره باید خصوصی باشد.
وی افزود: بی تردید مردم ناراحت می شوند که هر روز شاهد برگزاری جشنواره های متنوع با پول خودشان باشند، اما نان در سفره شان نباشد، پس اگر با فعالیت بخش خصوصی در برگزاری جشنواره آغاز به کار کنیم بسیار ایده آل است، چون مردم را شاد نگه می دارد و به آن ها اطلاعات فراوانی می دهد و از طرفی هم آن ها را بیشتر در محیط های فرهنگی قرار می دهد تا مقوله های موضوعی فراوانی را بیاموزند و بر داشته های خود اضافه کنند.
این بازیگر تصریح کرد: بنابراین من با برگزاری جشنواره مردمی فیلم و عکس «چهل چراغ» که به موضوع زندگی امام حسین (ع)، واقعه روز عاشورا و پیاده روی اربعین حسینی می پردازد و هر جشنواره دینی دیگری موافق هستم، چون اگر به درستی برگزار شود و آگاهی و اطلاعات مناسبی در این زمینه به مردم بدهد و به یادگیری و ارتقاء درک آن ها از جریان مورد نظر کمک کند و نکات مثبتی به گستره ذهن آنها اضافه کند، پیامد های مثبتی را به دنبال خواهد داشت.
جشنواره مردمی فیلم و عکس «چهل چراغ» از ۲۰ تا ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ و همزمان با اعیاد شعبانیه در تهران برگزار خواهد شد و متقاضیان تا ۲۵ اسفنذ ۱۳۹۴ فرصت دارند تا براساس فراخوان آثار خود را به دبیرخانه ارسال کنند.
علاقمندان برای اطلاع از جزئیات بیشتر جشنواره و ارسال آثار خود می توانند با مراجعه به سایت www. chehelcheragh. ir نسبت به تکمیل فرم ثبت نام اقدام کنند.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.5 + 2 ؟