تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۴ یکشنبه ۱۶ اسفند

به گزارش روز یکشنبه گروه فرهنگی ایرنا، تینا پاکروان درمورد اهمیت برگزاری اولین جشنواره مردمی فیلم و عکس «چهل چراغ» با موضوع زندگی امام حسین (ع)، اظهار کرد: بیشتر جذابیت برگزاری این جشنواره برای من در آن بخشی است که شاهد حرکت خودجوش در خصوص برگزاری آن توسط هنرمندانی هستیم که به نداشتن اعتقاد و کم رنگ بودن در بیان موضوعات مذهبی دینی و اعتقادی محکوم هستند، وگرنه جشنواره های متعدد با عناوین مختلف همواره در حال برگزاری است.
وی افزود: سال ها است که به جز سریال «شب دهم» به کارگردانی حسن فتحی و فیلم
«روز واقعه» به طوری جدی و مستمر به موضوعاتی مانند امام حسین (ع) پرداخته نشده، و در این سال ها در قالب فیلم و سریال توجه کمتری به آن شده است.
پاکروان ادامه داد: این جشنواره اتفاق خوب و بزرگی است که برخی از هنرمندان ما به صورت خودجوش به موضوعی پرداختند که به نوعی در روند حرکتی سینما در این سال ها کم رنگ بوده است، البته موضوع زندگی، ایثار و آزادگی امام حسین (ع) مقوله ای نیست که کم رنگ شود و این را تازگی چنین جریانی پس از گذشت ۱۴۰۰ سال ثابت کرده است.
کارگردان «نیمه شب اتفاق افتاد» در خصوص اینکه آیا جشنواره هایی مانند «چهل چراغ» قابلیت وسعت بخشیدن دارد گفت: موضوعی مانند امام حسین (ع) این قابلیت را دارد ، اما ادامه دادن هر اتفاق و رویدادی به نحوه برخورد با آن مقوله ، کیفیت و نحوه تداوم آن مربوط می شود که اگر به درستی پیش رود شاهد نتایج مثبتی خواهیم بود ، در غیر این صورت عکس قضیه عمل می کند.
پاکروان خاطرنشان کرد: در کل افق روشنی را برای جشنواره «چهل چراغ» می بینم ، چون با دل و جان قرار است برگزار شود و دستور و حمایت خاصی جز یک جوشش مردمی پشت آن نیست و امیدوارم دست اندرکاران آن موفق باشند و راه خود را با همین رویکرد ادامه دهند.
جشنواره مردمی فیلم و عکس «چهل چراغ» از ۲۰ تا ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ و همزمان با اعیاد شعبانیه در تهران برگزار خواهد شد
علاقمندان برای اطلاع از جزئیات بیشتر جشنواره و ارسال آثار خود تا ۲۵ اسفند می توانند با مراجعه به سایت www. chehelcheragh. ir نسبت به تکمیل فرم ثبت نام و ارسال آثار خود به دبیرخانه جشنواره اقدام کنند.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.6 + 3 ؟