تصویر ثابت

نفرات برتر
۹۴ یکشنبه ۱۶ اسفند

به گزارش روز شنبه گروه فرهنگی ایرنا، اداره برنامه های تئاتر پیشاپیش با عرض تبریک به مناسبت فرا رسیدن ایام نوروز اعلام می دارد که تمامی تمرین های گروه های نمایشی در پلاتوهای این اداره از روز چهارشنبه ۲۶ اسفندماه ۹۴ لغایت ششم فروردین ماه ۹۵ تعطیل هستند و گروه های نمایشی می توانند در سال جدید و ایام نوروز برای ادامه تمرین های خود از هفتم فروردین ماه ۹۵ به اداره تئاتر مراجعه کنند.
بر اساس گزارش روابط عمومی اداره تئاتر و خانه نمایش، علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سایت اداره تئاتر به نشانی www.edareteatr.com مراجعه کنند.

** نمایشنامه های «عروسی خرده بورژواها» و «بوقلمون صفتان» خوانش شدند
دو نمایشنامه «عروسی خرده بورژواها» به کارگردانی پروانه باران و «بوقلمون صفتان» به کارگردانی سعید دولتی در تماشاخانه همای سعادت خوانش شدند.
به گزارش روابط عمومی تماشاخانه همای سعادت، «عروسی خرده بورژواها» نوشته برتولت برشت و ترجمه پرویز تاییدی، داستان جمعی است که برای مراسم عروسی که بیشتر شبیه مهمانی است دور هم جمع شده اند. آدم هایی که ظاهری دوستانه دارند اما در باطن به دنبال تحقیر یکدیگر هستند. داستان حول عروس و دامادی است که اثاثیه منزلشان را خودشان ساخته اند و به این کار بسیار افتخار می کنند. اما با شروع مجادلات و بحث میان خانواده عروس و داماد این مهمانی شکل و رنگ دیگری به خود می گیرد و مخاطب را با روایتی متفاوت غافلگیر می کند.
نمایشنامه خوانی «بوقلمون صفتان» به کارگردانی سعید دولتی و بر اساس داستان کوتاه «سگ و قزاق» نوشته چخوف نیز خوانش شد؛ این نمایشنامه خوانی به دلیل استقبال تماشاگران، ۲۱ اسفند ماه نیز در مجموعه تماشاخانه همای سعادت روی صحنه می رود.

** رمان «آخرین رویای فروغ» اثر گلشیری خوانش می شود
رمان «آخرین رویای فروغ» اثر سیامک گلشیری دوشنبه ۱۷ اسفندماه، ساعت ۱۷ تا ۲۰، توسط گروهی منتخب از گویندگان و بازیگران تئاتر به کارگردانی شبنم راعی برای علاقه مندان و حاضران خوانش می شود.
بر اساس گزارش روابط عمومی انجمن انسان به روایتی تازه، بررسی روند تبدیل داستان به فیلمنامه، و بیان امتیازهایی که اثر را شاخص کرده و بستر این تبدیل را فراهم آورده، در دستور کار این جلسه قرار دارد.
سیامک گلشیری، زاده ۲۲ مرداد ۱۳۴۷ نویسنده و مترجم معاصر ایرانی است؛ وی را به سبب آنکه نویسندگی را تنها پیشه خود قرار داده و رمان ها و داستان های کوتاه بسیاری خلق کرده، از معدود داستان نویسان حرفه ای ایران می دانند. گلشیری که تا کنون بیش از پانزده رمان و چند مجموعه داستان منتشر کرده، پنج بار موفق به دریافت جایزه و بیش از ۱۰ بار نامزد جوایز مختلف ادبی بوده است؛ وی سال هاست که در دانشگاه ها و مراکز مختلف به تدریس داستان نویسی مشغول است.
انجمن انسان به روایتی تازه، با انتخاب بهترین آثار داستانی از نویسندگان معاصر این سرزمین و ایجاد نخستین بانک اقتباس کشور، در راستای تعالی ادبیات و تئاتر و سینما، جلسات نمایش و سینما به روایت ادبیات اقتباسی را برگزار می کند که ششمین جلسه آن به خوانش رمان «آخرین رویای فروغ» اثر گلشیری اختصاص دارد.
این جلسه با حضور نویسنده و اعضای انجمن و فعالان عرصه های داستان نویسی، نمایش، فیلمنامه نویسی و فیلمسازی در موسسه بهاران به نشانی بالاتر از خیابان زرتشت، کوچه نوربخش برگزار خواهد شد؛ ورود برای علاقه مندان آزاد است.
فراهنگ**۹۳۶۲*۱۵۶۹به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.9 - 10 ؟