تصویر ثابت

نفرات برتر
آخرين بروزرساني :۱۵ اسفند ۹۴ ساعت ۰۶:۳۹
۹۴ پنج شنبه ۱۳ اسفند

محمد علی اسفنانی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی ایرنا در مورد لایحه جامع وکالت افزود: لایحه جامع وکالت چندی پیش از سوی قوه قضاییه به هیات دولت ارسال شد، هیات دولت ضمن ایجاد تغییراتی در این لایحه آن را به مجلس فرستاد.
وی یادآور شد: قوه قضاییه نیز به دلیل این تغییرات اعلام کرد که لایحه جامع وکالت لایحه قضایی است و دولت حق دخل و تصرف در آن را ندارد از این رو لایحه دیگری را به مجلس ارسال کرد.
نماینده فریدن در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: به دلیل اختلاف در ارسال این دو لایحه، هیات رییسه مجلس به این نتیجه رسید که هر دو لایحه را به هیات حل اختلاف ارسال کند و نظر این هیات را درمورد دو لایحه دریافت کند.
وی تاکید کرد: هیات حل اختلاف، لایحه دولت را قانونی و درست دانست از این رو مجلس شورای اسلامی لایحه دولت را در دستور کار قرار داد و آن را به کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس ارجاع کرد.
اسفنانی اظهار داشت: این لایحه هم اکنون در نوبت بررسی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس قرار دارد ولی به دلیل حجم بالای طرح ها و لوایح در این کمیسیون هنوز نوبت بررسی آن نرسیده است.
وی با تاکید بر این که این لایحه ۱۰۰ ماده دارد، گفت: در این لایحه به موضوع استقلال وکلا اشاره شده است، بر این اساس آقایان حقوقدان و وکیل مدعی هستند که لایحه ای که قوه قضاییه ارسال کرده استقلال وکلا را مخدوش می کند ولی قوه قضاییه تاکید دارد وضعیت موجود قانون وکالت باید تغییر کند و نظارت بیشتری باید بر وکلا باشد.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.1 - 6 ؟