تصویر ثابت

نفرات برتر
آخرين بروزرساني :۱۱ اسفند ۹۴ ساعت ۰۸:۰۰
۹۴ دوشنبه ۱۰ اسفند

به گزارش وکیل ملت ، صادق ریاضی، رئیس کانون وکلای دادگستری گلستان، روز گذشته (۴ اسفند) در جمع خبرنگاران گفت: مراسم روز وکیل مدافع در روز پنجشنبه (۱۳ اسفند) با حضور قضات دادگستری، رئیس کل دادگستری استان، وکیلان استان، دادستان و دکتر هاشمی استاد علم حقوق اساسی ایران برگزار می شود.

وی افزود: تجلیل از دوستان زحمتکش کانون وکلا و جشن تحلیف ۴۷ کارآموز وکالت پایه یک استان از برنامه های گرامیداشت روز وکیل مدافع است.

 ریاضی با اشاره به همزمانی روز وکیل مدافع با برگزاری انتخابات در هفتم اسفند، تصریح کرد: وکلای مجلس شورای اسلامی برای قانونگذاری انتخاب می شوند ولی وکلای مدافع دادگستری برای دفاع از حقوق مردم در دادگستری انتخاب می شوند.

 وی با بیان اینکه وکیل در موقع دفاع هم شان قاضی انتخاب می شود و وکیل و قاضی دو بال عدالت هستند، اضافه کرد: در بسیاری از دعاوی وقتی وکیل حضور می یاید امر قضا راحتتر و سریعتر صورت می گیرد.

 فعالیت ۴۸۱ وکیل پایه یک در استان

رئیس کانون وکلای دادگستری گلستان از فعالیت ۴۸۱ وکیل پایه یک زیر نظر این کانون خبر داد و گفت: در سال آینده نیز یکصد و ۱۲ کارآموز وکالت به جمع وکلای استان اضافه می شود.

 وی با اشاره به اینکه نظام آموزش عالی با توجه به نیاز جامعه کار، نیروی کار تربیت نمی کند، افزود: هیچ تعادلی بین تعداد فارغ التحصیلان حقوق و نیاز جامعه وجود ندارد، چندصد دانشکده حقوق دولتی، آزاد و غیرانتفاعی ایجاد شده و به آموزش رشته حقوق می پردازند.

ریاضی اظهارداشت: متاسفانه تعداد قابل توجهی از وکلای استان از وضعیت مالی مناسبی برخوردار نیستند و در گذران امور خودشان دچار مشکلاتی هستند.

یک سوم وکلای موجود استان مازاد بر نیاز هستند

وی با بیان اینکه تعداد وکلای استان بیشتر از نیاز استان است، افزود: یک سوم وکلای موجود استان مازاد بر نیاز هستند.

رئیس کانون وکلای دادگستری گلستان در خصوص نظارت بر فعالیت وکلای استان، گفت: این کانون از نظر تشکیلاتی دارای بازرسی وکلا است که در کانون وکلای دادسرای انتظامی وکلا فعالیت می کنند.

 بررسی ۷۰ پرونده انتظامی در کانون وکلا

وی با بیان اینکه در سال جاری ۷۰ پرونده انتظامی در کانون وکلا بررسی شد، افزود: به غیر از این تعداد، تا پایان بهمن سال جاری ۴۶ قرار منع پیگرد و ۱۰ قرار مجرمیت و کیفر خواست صادر شده است.

 ریاضی خاطرنشان کرد: در ۶ ماهه گذشته هیئت مدیره کانون وکلا از دادگاه انتظامی درخواست ابطال ۳ پروانه وکالت را اعلام کرد که دو مورد در دادگاه انتظامی با تعلیق وکیل موافقت شد و یک مورد در دست بررسی است.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.5 - 8 ؟