تصویر ثابت

نفرات برتر
آخرين بروزرساني :۱۴ اردیبهشت ۹۵ ساعت ۱۰:۱۲
۹۴ سه شنبه ۱۵ دی

به نام خدا

 

پیرو مصاحبه ی جناب آقای کشاورز، ریاست محترم اسکودا، در خصوص وضعیت حرفه ی وکالت، برخی نگرانی ها برای علاقمندان به این شغل ایجاد شده است. در این خصوص باید توجه داشت:

اولاً: به موجب قانون کیفیت اخذ پروانه ی وکالت برگزاری آزمون در هر سال از وظایف کانون های وکلاست که این وظیفه به اسکودا تفویض شده است.

ثانیاً: هر گونه تغییر در برگزاری آزمون، نیازمند وضع قانون جدید است.

ثالثاً: اظهارات جناب آقای کشاورز، صرفاً دغدغه های صنفی مربوط به این حرفه بوده و ارتباطی به عدم برگزاری آزمون ندارد.

رابعاً: در خصوص ظرفیت پذیرش کارآموزان وکالت هرسال کمیسیونی متشکل از نمایندگان قوه قضاییه و کانون وکلا (مجموعاً ۳ نفر) با توجه به شرایط و نیازهای موجود، تصمیم گیری می نمایند.

نتیجه: بنابراین داوطلبان محترم آزمون وکالت ۹۵ بدون هیچ گونه نگرانی می توانند خود را برای موفقیت در آزمون سال آینده آماده نمایند.

 

محمد فرجی

مدیر موسسه فرهنگی طرح نوین اندیشه

۱۵/ ۱۰/ ۹۵به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.5 - 9 ؟

 • محمد فرجی مدیر موسسه طرح نوین درتاریخ ۱۳۹۴/۱۰/۱۶

  با سلام
  دوست خوبم این کمیسیون برای تعیین ظرفیت برگزار می شود نه تصمیم گیری جهت برگزاری آزمون وکالت.

 • محمد فرجی مدیر موسسه طرح نوین درتاریخ ۱۳۹۴/۱۰/۱۶

  با سلام
  ۱-ممنون از محبت جنابعالی
  ۲-آزمون وکالت حذف نخواهد شد.

 • داوطلب درتاریخ ۱۳۹۴/۱۰/۱۵

  سلام
  شما فرمودید کمیسیونی متشکل از قوه قضاییه و کانون وکلا.!!!!!!
  نتیجتا این میشه که آزمون سال آینده برگزار نمیشه چرا که وقتی آقای کشاورز میگن اشباع شده یعنی خداحافظ آزمون سال ۹۵

 • احسان درتاریخ ۱۳۹۴/۱۰/۱۵

  باسلام وعرض ادب،حقیقتا جناب آقای فرجی، بامنش و شخصیت دوست داشتنی ای که شما داریدتنها امید ما داوطلبان هستید که در همچین مواقع حساس با بیانات بجا وآگاهانه خودناامیدی را ازما می زدایید،امسال بخاطر عملکرد ضعیفم در مطالعه(بدلیل مشکلات زندگی)، امکان قبولی در وکالت رو ندارم وآزمون سردفتری اسنادومشاوران حقوقی نیز برگزار نشدوبرای سردفتری ازدواج هم شرط تاهل سد راهم شدوشرایط خاص ومراحل پیچیده آزمون قضاوت نیز کار را به اما و اگر میکشاند،لیکن تنها امیدم به آزمون سال بعدوکالت میباشدکه مصاحبه دیروز جناب آقای کشاورزموج ناامیدی و دلزدگی را به کالبدامیدم تزریق نمود.کاش بدانندکه ماجوانها قراره زندگی شروع کنیم،کاش بداننداستخدام بسیار کمرنگ شده وبعضا متوقف،کاش عزیزانی که بعداز سی سال کسب وکارپروانه وکالت را در عرض دو روز میگیرند اجازه بدهند ما هم دو سه سالی کار کنیم،حذف آزمون وکالت که نوعی استخدام محسوب میشود بسیار بد است؛خدایا خودت به داد ما برس.

 • حسین درتاریخ ۱۳۹۴/۱۰/۱۵

  به نظر من اگه وکالت هم اشباع شده باشه باید به جای فکر کردن به حذف آزمون وکالت که سخت ترین راه رسیدن به این شغل است، به منظور حمایت از اشتغال جوانان هم که شده از دادن پروانه به قضات بازنشسته و افرادی که در دستگاهای مختلف مشاور حقوقی بوده اند جلوگیری شود. این اصلا عادلانه نیست که یک شخص پس از بازنشستگی در قضاوت یا مشاوره حقوقی و استفاده از حقوق و مزایای آنها جای یک جوان بی کار راهم بگیرد و از دو منبع دارای درآمد باشد و چون زورمان به آنها نمی رسد بخواهیم از اشتغال جوانان جلوگیری کنیم!!!