تصویر ثابت

نفرات برتر
آخرين بروزرساني :۱۵ دی ۹۴ ساعت ۰۹:۰۴
۹۴ دوشنبه ۱۴ دی

رییس اتحادیه سراسری کانون وکلای دادگستری کشور (اسکودا) گفت: در حال حاضر ۵۰ هزار وکیل و کارآموز در کشور فعالیت می‌کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اردبیل، بهمن کشاورز شب گذشته در حاشیه کارگاه آموزشی کانون وکلای دادگستری استان اردبیل در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در حال حاضر ۵۰ هزار وکیل و کارآموز در کشور در حال فعالیت هستند و با توجه به اینکه دانشگاه‌ها هر سال بدون مسائل کارشناسی اقدام به پذیرش دانشجوی رشته حقوق می کنند به نظر می‌رسد رشته وکالت در کشور تقریبا به نقطه اشباع رسیده است.

وی با بیان اینکه در سطح کشور ۲۳ کانون وکلای دادگستری فعال داریم یادآور شد: هر استانی که دارای ۶۰ وکیل فعال باشد می‌تواند به ایجاد دفتر کانون در استان خود اقدام کند، به‌طوریکه قرار است در استان‌های سمنان و یزد به‌زودی این کانون ایجاد شود.

رییس اسکود با اشاره به اینکه تعویقی در اعلام نتایج وکالت سال جاری نداریم گفت: برخی برداشت‌غلط از حرف‌های بنده باعث شده که این سوء تفاهم در زمان اعلام نتایج صورت بگیرد، به‌طوری که نمی توانم زمان دقیقی برای نتایج آزمون وکالت بگویم ولی به‌زودی نتایج مشخص خواهد شد.

وی یادآور شد: برخلاف سال‌های قبل که کانون‌ها برگزاری آزمون وکالت را بر عهده داشتند امسال سازمان سنجش تمام مسئولیت برگزاری آزمون سال جاری را بر عهده گرفته بود و این آزمون امسال متفاوت تر از سال‌های گذشته برگزار شد.به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.1 - 5 ؟

 • محسن درتاریخ ۱۳۹۴/۱۰/۱۵

  با سلام
  امیدوارم این حرف ها بهانه ای نباشه برای اینکه ظرفیت رو از این هم کمتر بشه
  دگ کاهش ظرفیت رقابت آزمون کانون وکلا رو از جنبه علمی خارج میکنه
  کاملا با نظر دوستانم موافقم

 • سید طه بنی فاطمه درتاریخ ۱۳۹۴/۱۰/۱۵

  حق با دوستان عزیز و محترم بنده ست
  واقعا باید برای بازنشستگی وکلا هم فکری بشه
  نه اینکه تازه وقتی کسی بازنشست شد بتونه بیاد و وکیل بشه!!!!

  به نظر من یکی از موثر ترین راهکارهای ممکن، اول از همه ، جلوگیری از جذب بی رویه ی دانشگاه هاست که واقعا من هنوز برای وجود این سیاست وزارت علوم، توجیه مناسبی پیدا نکردم.
  دوم…
  سلب خودمختار بودن اسکوداست؛ و این هم فقط به دلیل کارنامه ی ضعیف این تشکیلات در اداره و مدیریت امور مربوط به حرفه ی شریف و مقدس وکالته.
  من هم قبلا به دلیل القائات مسئولین اسکودا و سیاه نمایی ای که از این لایحه کردند، از مخالفین سرسخت تصویب این لایحه بودم ولی با کمی تفکر همراه با تعقل می توان متوجه شد که واقعا صلاح کار در نظارت یک مرجع قوی ست.
  و سوم..
  با نظر آقای م.الف و مسعود خان موافقم. جوان گرایی یکی دیگه از راهکار های موثر و مثبت می تونه باشه ولی به شرطها شروطها، و (انتخاب مدیران جوان و لایق بدون اعمال روابط و… استفاده از تجارب بزرگان و خاک خورده های این حرفه ی شریف) من شروطها…

  موفق باشید

 • باران درتاریخ ۱۳۹۴/۱۰/۱۴

  با سلام.
  منم با نظر مسعود جان و اقای م. الف موافق هستم .
  اشباع شدن این حرفه تقصیر ما قشر جوان نیست که به راه طولانی در پیش داریم.
  زندگی به اندازه خودش برامون استرس ساز هست حالا باید استرس برگزار نشدن آزمون سردفتری. اشباع شدن آزمون وکالت و….بهش اضافه بشه.
  بعد میگن جوونها نا امیدن .
  به چی باید امیدوار باشن نمیدونم

 • م. الف درتاریخ ۱۳۹۴/۱۰/۱۴

  نه مسعودجان چرا توهین؟!
  حرف حساب، جواب نداره
  من کاملا و بدون هیچ ان قلتی با نظر شما موافقم، فقط مشکل اینجاست اونهایی که با نظر شما مخالف هستن، در راس کار هستند و در اسرع وقت و بدون فوت وقت، با یک کلمه ، این نظر ارزشمند شما رو “وتو” می کنند، عزیز دل برادر
  در تکمیل نظریه شما باید بگم که جوان گرایی لازمه ی شکستن این سد رکود و دمیدن روح به کالبد فرسوده ی این تشکیلاته و در کنارش هم استفاده از تجربیات بزرگان و پیشکسوتان از ملزومات آن.
  فقط خب..
  باید قبول کنیم که ترس از دست دادم مقام و موقعیت ؛ یک ترس غریضی ست و فائق اومدن به اون؛ کار نفوس تزکیه شده .
  ان شاء الله که خدا همه ی مارو عاقبت بخیر کنه و چیزی رو مقدر کنه که صلاح و رستگاری و خیر دنیا و آخرت ماست.

 • Ali درتاریخ ۱۳۹۴/۱۰/۱۴

  من هم موافق نظراین دوست هستم؛اطرافیان خودم رومیبینم که ازبس دردستگاه قضایه سری اشتباهات مرتکب شدندکه منجربه اخراجشون یابازخریدشدن؛یا….شده وحالا اومدن راحت رفتن حرفه وکالت وباواسطه بازی ودوستان قاضی و….راحت درحرفه وکالت ماهی بسیاربسیارمیلیون تومان درامددارند..اونم درسنی که قاضی بازنشسته هستن!!!!!!حالاما توی سن۲۳سالگی بایداین همه استرس داشته باشیم

 • مسعود درتاریخ ۱۳۹۴/۱۰/۱۴

  سلام اقای فرجی
  اگر این عرایضم را توهین قلمداد نمیکنید میخوام کمی صریح بنویسم
  اینکه آقای کشاورز نگران بی کاری وکلای جوان هستند دستشان درد نکند ولی ..
  به نظرم این بیشتر شبیه به سفسطه است
  اگر واقعا ایشان می خواهند به این مشکل رسیدگی کنند، بروند و تدابیری برای بازنشستگی وکلا در یک سن خاص ، بیندیشند.
  چه اشکال دارد ، و حتی به نظرم ضروری است که به این موضوع فکر شود و البته عمل هم بشود.
  چرا باید یک وکیل حتی بتواند در سن هفتاد سالگی هم وکالت کند؟ البته اشکالی ندارد ولی با جوان گرایی متضاد است.
  یک وکیل هفتاد ساله ( به طور مثال این سن را گفتم) ، هم بار خود را از لحاظ خدمت و کسب ثواب بسته (البته امیدوارم) هم به اندازه ی کافی از لحاظ مالی ….
  اگر واقعا دلسوز وکلای جوان هستید ، مثل یک کارمند که بازنشسته میشه و جایش را به جوانتر میده، شما هم این کار رو بکنید نه اینکه تازه وقتی طرف بازنشسته شد یا در شرف بازنشستگی هست، میتونه بیاد و وکیل بشه !
  امیدوارم این نظر من را سوء برداشت نکنید