تصویر ثابت

نفرات برتر
آخرين بروزرساني :۱۶ دی ۹۴ ساعت ۰۸:۱۸
۹۴ یکشنبه ۱۳ دی

به نام خدا

 

ممکن است برخی از داوطلبان محترم، نسبت به تعدادی از پاسخ های اعلام شده در کلید آزمون وکالت ۹۴ معترض باشند. در اینصورت باید نظر یا دیدگاه خود را همراه با مستندات مربوط به سازمان سنجش یا اسکودا منعکس نمایند. حتما بررسی و رسیدگی خواهد شد.

 

موسسه طرح نوین اندیشهبه کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.9 + 5 ؟

 • داوطلب درتاریخ ۱۳۹۴/۱۰/۱۳

  با سلام
  با نظر جناب روشنی موافقم
  تبصره ۲ ماده ۸۸
  در قسمت نخست اطفال ۱۲ تا ۱۵ سال را در صورت ارتکاب حد یا قصاص مشمول بند ت و ث دانسته
  عبارت (در غیر این صورت ….)
  در قسمت اخیر تبصره ناظر به گروه ۹ تا ۱۲ سال است ونه اطفال زیر ۹ سال
  چراکه مستند به مواد ۱۴۶ و ۱۴۷ قانون مجازات اصلا اطفال زیر ۹ سال مسیولیت کیفری نخواهند داشت

 • یداله روشنی درتاریخ ۱۳۹۴/۱۰/۱۳

  با سلام و عرض ادب و احترام خدمت جناب آقای محمد فرجی
  در خصوص سوال ۱۶ در س حقوق مدنی با توجه به نص ماده۱۰۳۵در بنذ اخر امکان مطالبه خسارت وجود ندارد و به نظر میرسد پاسخ سوال با توجه به منابع نوشته شده قبل از سال ۱۳۷۰(قبل از حذف ماده۱۰۳۶)انتخاب شدهاست.
  درمورد سوال ۸۹درس حقوق جزا،نص ماده ۸۸قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۹۲فقط اطفال ۹تا۱۵سال رامشمول حکم قرارداده وبا توجه به اصول قانون نویسی تبصره ۲ این ماده نمی تواند دایره شمول حکم را به افراد دیگری گسترش دهد. در نتیجه دادگاه جزایی نمیتواند درخصوص ارتکاب جرم حدی توسط طفل ۸ساله تصمیمی اتخاذ کند.
  امیداست با اعلام نظر ذهن معترضان به کلید سازمان سنجش را روشن نموده و در صورت صلاحدید صدای اعتراض ما رابه گوش مسئولان عمدتا بی مسئولیت برسانید با تشکر

 • یداله روشنی درتاریخ ۱۳۹۴/۱۰/۱۳

  باسلام واحترام خدمت استادارجمند جناب اقای محمد فرجی
  اینجانب دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوق جزاوجرم شناسی،مدتهاست که درگیر اشکالات برگزاری ازمون وکالت میباشم وطی دو سال گذشته با فاصله دو تا سه تست از نتیجه گیری در این ازمون باز مانده ام واعتراضاتم از طرق قانونی هیچگاه به نتیجه منتج نشده ،امیداست شما به عنوان متخصص علم حقوق صدای اعتراض مرا به گوش مسئولان بی مسئولیت برسانید.
  در خصوص پاسخ اسکودا به تست شماره ۱۶حقوق مدنی،با توجه به نص ماده۱۰۳۵قانون مدنی بخش پایانی که بیان میدارد طرف دیگر نمیتواند ازجهت صرف امتناع از وصلت مطالبه خسارتی نماید….پاسخ باید معطوف به همین نص باشد.به نظر میرسد پاسخ انتخابی اسکودا با متن کتاب مرحوم کاتوزیان منطبق است که قبل از سال ۱۳۷۰نوشته شده وبا توجه به نص ماده ۱۰۳۶بوده که در سال ۱۳۷۰ازقانون حذف گردیده است.
  درخصوص تست۸۹حقوق جزا نیز باید توجه داشت ماده۸۸قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۹۲که سرفصل مجازاتها و اقدامات تامینی و تربیتی میباشددر خط دوم به اطفال ۹ تا ۱۵ سال پرداخته و کودکان زیر این سن را مشمول مجازات یا اقدامات تامینی و تربیتی ندانسته است.طبق اصول قانون نویسی باید قائل به این بود که تبصره یه ماده نمیتواند موضوعی خارج از دایره شمول ماده را در برگیرد.بنابراین در مواجهه با انجام جرائم حدی توسط کودک هشت ساله نیز دادگاه جزایی با توجه به اصل ماذه هیچ تصمیمی اتخاذ نخواهد کرد.
  امید است که با اعلام نظر جنابعالی ذهن جامعه حقوقی روشن گردد. باتشکر