تصویر ثابت

نفرات برتر
آخرين بروزرساني :۱۴ اردیبهشت ۹۵ ساعت ۱۰:۱۳
۹۴ یکشنبه ۰۶ دی

به نام خدا

 

 pdf

روز گذشته آقای بهمن کشاورز، ریاست محترم اسکودا، بیان فرمودند که نتایج آزمون وکالت نهایتاً تا تاریخ ۱۵ بهمن ماه اعلام خواهد شد. در این خصوص ذکر چند نکته ضروری به نظر می رسد:

۱- احتمالاً بنا به دلایلی، در تنظیم کلید سوالات، اختلاف نظر وجود دارد و همین امر، موجب تاخیر در تهیه کلید و ارسال آن به سازمان سنجش شده است.

۲- یک زمان معقولی از تاریخ انتشار کلید و نهایی شدن آن وجود دارد و پس از دریافت نظرات داوطلبان و قطعی شدن کلید، تصحیح پاسخبرگ ها صورت خواهد گرفت.

۳- اعلام تاریخ ۱۵ بهمن ماه برای جلوگیری از هرگونه تعجیل و بروز اشتباه و در نهایت حفظ حقوق داوطلبان بوده است.

۴- البته انتظار و توقع داوطلبان محترم، به حق و قابل قبول است لیکن در این شرایط و اوضاع و احوال چاره ای جز صبر و شکیبایی نیست.

توجه: متاسفانه برخی داوطلبان محترم در اعلام نظرات و دیدگاههای خود، از الفاظ یا اصطلاحات و عباراتی استفاده می کنند که قابل انتشار نیست. به هر حال رعایت ادب، اخلاق و احترام به حقوق دیگران وظیفه ی ماست. بدین وسیله از کاربران محترم از عدم انتشار پیام یا نظرشان پوزش می طلبیم.

 

 

موفق باشید

محمد فرجی

مدیر موسسه طرح نوین اندیشه

۶/ ۱۰/ ۹۴به کانال طرح نوین در تلگرام بپیوندید
نظرات کاربران

*حاصل جمع و تفریق اعداد روبه رو را وارد نمایید.7 + 2 ؟

 • Ali درتاریخ ۱۳۹۴/۱۰/۱۴

  سلام درموردسوالات اصول که داریداعتراض میکنید بایدبگم طراح عینا مثالهای کتاب اصول فقه کاربردی قافی رواورده؛سه جلدهم داره؛باتسلط اون کتابهامیشدبالای۹۰درصدزد…بهتره رجوع کنیدتاببینیدچنددرصدازاون کتاب طرح شده؛
  درضمن اون سوال که کدام مفهوم مخالف داردگزینه یک طبق کتاب محمدی وگزینه۴طبقنظرمرحوم کاتوزیان هست؛اگرقراربرحذف سوالی باشدتنها دراین سوال احتمال دوگزینه ای بودن پاسخ وجوددارد!!

 • admin درتاریخ ۱۳۹۴/۱۰/۱۲

  با سلام
  باور بفرمایید طراح سوال و اسکودا در این خصوص تصمیم گیرنده نهایی هستند. البته نظر اساتید دیگر قابل احترام است اما اسکودا در هر حال به نظر و دیدگاه طراح سوال عمل میکند. مگر اینکه اشتباه محرز باشد

 • علی درتاریخ ۱۳۹۴/۱۰/۱۲

  با سلام
  ما ازجناب استاد بخشی به عنوان استاد بلا منازع درس اصول، درخواست میکنیم در مورد سوالات ۶۳و۶۴و۷۳ آزمون که بدون تردید نظرات ایشون درست بوده و کلید اسکودا اشتباه، از اسکودا توضیح بخواهند، توضیح اسکودا برای غلط بودن گزینه ۱ سوال ۶۳ چیست؟مگر گزینه ۱ در سوال ۶۴ مفهوم حصر نیست؟چرا گزینه ۴ برای سوال ۷۳ باید جواب اشتباه باشد؟
  جناب فرجی عزیز خواهش میکنم این کامنت رو عیناً به جناب استاد بخشی منعکس بفرمائید.
  با تشکر

 • طرح نوین درتاریخ ۱۳۹۴/۱۰/۱۲

  با سلام
  لطفا دیدگاه های خود را به اسکودا ارسال فرمایید تا مورد رسیدگی واقع شود.

 • میلاد درتاریخ ۱۳۹۴/۱۰/۱۱

  سلام جناب فرجی ، ضمن تشکر از زحمات شما
  ((در سوال ۵۵ طراح سوال در مورد اقامتگاه خوانده از داوطلب پرسش کرده ، در نتیجه گزینه ی ۱ صحیح است اما ظاهرا تهیه کنندگان کلید منتشر شده ، پاسخ سوال را بر اساس دادگاه صالح به رسیدگی تنظیم کرده و گزینه ی ۴ را به عنوان جواب صحیح اعلام کرده اند .نتیجه ی انتخاب گزینه ی ۴ آنست که خواهان میتواند محل بانک صادر کننده ی دسته چک یا گواهی عدم پرداخت را به عنوان اقامتگاه خواهان معرفی نماید و ابلاغ اوراق قضایی به این محل ها انجام شود !!! که کاملا نادرست و غیر منطقی است . حتی اگر طراح سوال اشتباه کرده باشد مسئولیتی متوجه ما داوطلبان نیست ، وظیفه ی ما پاسخ به پرسش است نه حدس زدن منظور طراح سوال . ))
  لطفا این اعتراض ما را به گوش مسئولین مربوطه برسانید . ممنون

 • admin درتاریخ ۱۳۹۴/۱۰/۱۱

  با سلام
  این امر در اختیار سازمان سنجش است

 • طرح نوین درتاریخ ۱۳۹۴/۱۰/۱۰

  با سلام
  امروز ساعت ۱۳٫

 • M درتاریخ ۱۳۹۴/۱۰/۱۰

  سلام/سامانه معدلگیری طبق کلیدسنجش کی فعال میشه؟؟

 • همایون درتاریخ ۱۳۹۴/۱۰/۰۹

  سلام فکر می کنید چند روز پس از اعلام کلید نتایج اعلام می شود؟

 • 1992 درتاریخ ۱۳۹۴/۱۰/۰۹

  منم ۶۳درصدتجارت زدم امیدوارم این اعتراضات به ضررماکه به سوالات جواب درستی دادیم نشه؛درضمن کسانی هم بودن که بالای ۸۰درصدهم زدن،پس سوالات تجارت اونقدرهاهم که بچهامیگن سخت نبوده؛ومیشددرصدقابل قبولی زد؛

 • ساناز درتاریخ ۱۳۹۴/۱۰/۰۷

  من شخصا ۷۰% سوالات درس تجارت را درست زدم . درسته سوالات مبهم بود ولی اینطور نبود که جواب را نشود حدس زد . اینجور اعتراضات نهایتا به ضرر کسانی میشه که به این درس امیدوار بوده اند و هستند. . من درس مدنی را ۴۵% زدم ولی این کاستی را به گردن سوالات نمی اندازم . بلکه بی دقتی خودم باعث این مساله شد. چرا که اگه دقت کرده بودم براحتی از پس ۶۰% سوالات بر می امدم. . . به هر حال یک امتحان رقابتی است .

 • محمد فرجی مدیر موسسه طرح نوین درتاریخ ۱۳۹۴/۱۰/۰۷

  با سلام
  لطفا با اسکودا تماس بگیرید.

 • خيلى ناراحت درتاریخ ۱۳۹۴/۱۰/۰۷

  با سلام.
  بعد ۶ ماه درس خوندن شبانه روزى اقایون یه کلید نمیتونن اعلام کنن.واقعا که.منم نامه میزنم منتها شما ادرسو اعلام کنین.یا ایمیلى اعلام کنین واسه اعتراض.

 • محمد فرجی مدیر موسسه طرح نوین درتاریخ ۱۳۹۴/۱۰/۰۷

  با سلام
  به هر حال نظرات خود را بیان فرمایید.

 • خيلى ناراحت درتاریخ ۱۳۹۴/۱۰/۰۷

  با سلام
  جناب فرجى اعتراض تک تک داوطلبان أثرى داره؟ من واقعا به سوالات تجارت اعتراض دارم.حقوق مدنى رو نمیدونم چى بگم اما تجارت واقعا غلط بود.

 • محمد فرجی مدیر موسسه طرح نوین درتاریخ ۱۳۹۴/۱۰/۰۷

  با سلام
  ۱-موارد مورد نظر شما منتقل شده است. البته این اشکالات سالها وجود دارد.
  ۲-هیچ گاه به دنبال تایید یا رد عملکرد نبو ده ایم فقط واقعیات را می گوییم تا کاربران محترم راحت تر برخورد نمایند.
  ۳-بابت نگارش یادداشت های زیادروزانه که باعث ناراحتی شما داوطلب عزیز شده شرمنده ایم بگذارید پای ناتوانی حقیر.
  ۴-هر احتمالی وجود دارد و ما متعجب نخواهیم شد.

 • محمد فرجی مدیر موسسه طرح نوین درتاریخ ۱۳۹۴/۱۰/۰۷

  با سلام
  موسسات به سهم خود مسایل و مشکلات را منتقل می کنند لیکن تصمیم گیر و سیاستگذار نیستند.

 • عرفان درتاریخ ۱۳۹۴/۱۰/۰۶

  سلام بنده به سوالات حقوق مدنی و تجارت اعتراض دادم و طی یک نامه در حکم اعتراض به کانون مرکز ارسال نمودم از دوستان گرامی خواهشمندم از حقوق قانونی خود طی ارسال نامه اعتراض به کانون مرکز دفاع نمایند.
  با تشکر از زحمات بی وقفه شما.

 • وحید درتاریخ ۱۳۹۴/۱۰/۰۶

  سلام. ببخشید میتونم بپرسم نقش شما موسسات این وسط چیه؟
  چرا اعتراض نمیکنید؟ مگه شما مدعی حمایت از ما داوطلبین نیستید؟

 • M درتاریخ ۱۳۹۴/۱۰/۰۶

  سلام توگروه حقوقی،خوندم ایسنا اصلاحیه خبرروگذاشته وگفته ۱۵دے اعلام نتایجه وبه اشتباه۱۵بهمن اعلام شده

 • admin درتاریخ ۱۳۹۴/۱۰/۰۶

  باسلام
  خیر

 • کمیل درتاریخ ۱۳۹۴/۱۰/۰۶

  سلام موسسه طرح نوین پاسخنامه ازمون تسریحی قصاوت را طبق نطر اساتید محترم موسسه اعلام نمی فرمایید سپاس

 • علی م درتاریخ ۱۳۹۴/۱۰/۰۶

  سلام
  من نظر شخصی ام رو میگم و قصد توهین هم ندارم،به نظر من واقعا لازمه که این ساختار و بنا تخریب بشه و از ابتدا ساخته بشه. متاسفانه مسئولان کانونها و اتحادیه به راحتی از اونجایی که سازمان غیردولتی (NGO) محسوب می شوند و از نظر قانونی تحت نظارت و پاسخگوی هیچ کس و نهادی نیستند این وضعیت به وجود آمده اگر دقت کنید می بینید افرادی که متصدی و عضو هیات مدیره و نهادهای اجرایی کانون ها و اسکودا می شوند تعدادی شخصیت خاص هستند که هردوره باهم جابجا می شوند،البته من در توانمندی این عزیزان نمی خواهم تردید یا تشکیک کنم اما سوال اینجاست که با داشتن این همه حقوقدان زبده و باسواد بیش از ده پانزده سال است که اسامی تکراری می شنویم و آیا کس دیگری نیست که عهده دار مدیریت ومسایل صنفی یک جامعه فرهیخته و تحصیل کرده بشه؟!
  اگر کانون های وکلا که داعیه دموکراسی و استقلال دارند نمی توانند جواب شصت و هشت هزار داوطلب آزمون وکالت را بدهند پس مدیریت توانمند و البته تحت نظر دولت نیاز است که جواب جوانان درس خوانده و زحمتکش را بدهد،نه اینکه به راحتی و خونسردی داوطلبان را به چهل روز دیگر ارجاع دهند و تازه آنها را دعوت به آرامش کنند.
  خیلی از داوطلبان آزمون وکالت عمر و وقت و انرژی و بسیاری مسایل دیگر زندگیشون رو پای این هدف متعالی گذاشته اند و طبیعتا این روزها همچون اسفند روی آتش هستند.این رفتار و عملکرد مسئولان اتحادیه از نظر انسانی و اخلاقی هم ناپسند است و بیش از پیش به شایعات مبنی بر مشکلات آزمون برگزارشده دامن می زند.
  با این رفتارها چطور انتظار دارند استقلالی که هر روزه از آن دم می زنند محترم و پایدار بماند؟

  باری به نظر می رسد که بایدبه قول حافظ شیرازی: فلک را سقف بشکافیم و طرحی نو در اندازیم…

 • مصطفی رشیدیان درتاریخ ۱۳۹۴/۱۰/۰۶

  جناب فرجی بهتر نیس به جای تکرار گفته های آقای کشاورز اونم با عنوان چند نکته در خصوص اعلام نتایج آزمون وکالت که جدا چیز جدیدی هم تووش نیس و به نوعی تایید عملکرد غلط اسکودا تلقی میشه سعی بر اعلام یک اعتراض کتبی و صریح در مورد این بدعت به قول خودشون اتحادیه سراسری… داشته باشین، بالاخره اگه چن تا موسسه حقوقی مثه شما یه اقدامی بکنن شاید اونا هم متوجه اشتباهشون ک بلاتکلیف گذاشتن ۶۲ هزار آدمه بشن یا اصلاح کنن این عملکرد کاملا غلطشونو. ما داوطلبا ک صدامون ب جایی نمیرسه کاش شما جای نوشتن یادداشت روزانه ک تعدادشم ماشالا کم نیس یه اقدام عملی انجام بدین.. مطمئن باشین اگه اعتراض رسمی صورت نگیره باید سالهای آینده منتظر عجایب بیشتری باشیم، کسی چ میدونه شاید اسکودا سال دیگه عشقش بکشه آزمونو از ۱۰ تا درس بگیره جای ۶ تا..

 • محمد فرجی مدیر موسسه طرح نوین درتاریخ ۱۳۹۴/۱۰/۰۶

  با سلام
  خبر جدید را مطالعه فرمایید.

 • مصطفی درتاریخ ۱۳۹۴/۱۰/۰۶

  باسلام.برای تشکیلات ضعیف اسکودا جای تاسف دارد.عجیب اینکه هردوره برخی باوجود عملکردضعیف بازهم انتخاب میشوندوعده ای هم بخاطرمنافعشون سکوت کردند.واقعا معنی استقلال کانونهای وکلا این است!؟

 • م. الف درتاریخ ۱۳۹۴/۱۰/۰۶

  سلام.
  آقای کشاورز با این کارش؛ بدعت بدی رو پایه گذاری می کنه
  کاش بدونن که آه و نفرین به دنبال داره
  هیچ کس منکر این نیست که گاهی در انجام یک کار، احتمال بروز مشکل از پیش تعیین نشده وجود داره ولی نحوه ی رفتار ایشان، اطلاع رسانی و شفاف سازی ای که می بایست انجام بشه؛ اصلا مناسب نبود.
  به هرحال؛ امیدوارم این مشکل به زودی برطرف بشه و درس عبرتی باشه برای سال های آینده و بیش از این ؛ شخصیت و شأن جامعه ی شریف وکالت، پایمال اهمال و تقصیرات یک عده ی خاص نشه.
  با احترام

 • سمیرا درتاریخ ۱۳۹۴/۱۰/۰۶

  سلام آقای فرجی
  یکی از دوستان نظری خوبی داشت. گفتند که شاید خبرنگار به اشتباه، ۱۵ دی رو ۱۵ بهمن یادداشت کرده.
  شما که با مسئولین اسکودا روابط کاری و دوستانه دارید، خواهشمندیم که با آقای کشاورز به گونه ای که صلاح می دونید تماس بگیرید و صحت و سقم این مسئله رو جویا بشید.
  به هر حال ایشون که از مقامات ارشد مملکتی نیست که نشه به این زودیا باهاشون ارتباط گرفت!
  لطف می کنید. خدا خیرتون بده

 • Mary درتاریخ ۱۳۹۴/۱۰/۰۶

  به نظرمن منظورشون ۱۵دی بوده نه بهمن!!!!متن خوداقای بهمن کشاورز بیشترحاکی از۱۵دی بوده؛چون گفتن یکی دوروزدیگه کلیداعلام میشه؛پس نتیجه هم بااختلاف مدت کمی به تبع اون اعلام میشه

 • محمد فرجی مدیر موسسه طرح نوین درتاریخ ۱۳۹۴/۱۰/۰۶

  با سلام
  در این مورد حق با شما و سایر داوطلبان محترم است.

 • محمد فرجی مدیر موسسه طرح نوین درتاریخ ۱۳۹۴/۱۰/۰۶

  با سلام
  شفافیت بستگی به کلید سازمان سنجش دارد. ولی اجمالا حدود نیم نمره.

 • مرتضی درتاریخ ۱۳۹۴/۱۰/۰۶

  سلام
  چرا باید هر یکی دو سال این وضعیت به وجود بیاد؟ چرا هیچ نظارتی نیست؟

  خب با همین کارهاست، با همین ضعف هاست که بهانه دست دولت و مجلس میاد که در تشکیلات صنفی ورود پیدا کنه

  آزمون وکالت سالی یک بار و حداکثر بین شصت هفتاد هزار نفر برگزار می شه.

  والله بالله برای این آزمون با این تعداد و شرایط ، یک ماه برنامه ریزی هم وقت زیادیه، اونوقت آقایون با یک سال برنامه ریزی هم …

 • mohamadreza درتاریخ ۱۳۹۴/۱۰/۰۶

  سلام در پاسخ یکی از دوستان فرمودید احتمال کمتر شدن یا بیشتر شدن نعدل پیش بینی شده بوسیله سامانه موسسه وجود دارد لطفا بصورت شفاف بفرمایید این تغییر چند نمره خواهد بود؟

 • محمد فرجی مدیر موسسه طرح نوین درتاریخ ۱۳۹۴/۱۰/۰۶

  با سلام
  به هر حال در تمام آزمون های حقوقی این موارد وجود دارد. امیدواریم در کلید اصلی موارد خطا یا اشتباه یا اختلافی موجود نباشد.

 • هادی درتاریخ ۱۳۹۴/۱۰/۰۶

  من نمیدونم چرا باید از این افراد ضعیف در این پست های مهم استفاده بشه کسانی که نمیتونن ۱۲۰ سوال از مباحث زیاد وعظیم حقوقی طرح کنن که اختلافی در جواب وجود نداشته باشه این یعنی بازی کردن با اینده وزندگیه ۶۲هزار داوظلبی که ماهها انتظار این ازمون رو میکشیدن اونوقت بخواد به این صورت در بیاد بخدا من این روزا از استرس زیاد نمیدونم چیکار کنم